Jump to content
IGNORED

NATO


bigvlada

Recommended Posts

Ma da, svi mali narodi u istoriji su bili glupi zato što su se trudili da se privale najjačim vojnim savezima svog vremena. Bilo je, doduše, onih koji su pokazivali srednjake, pa su odsečene glave njihovih građana bivale bacane za primer ispred sledećeg utvrđenja kog je trebalo osvojiti.

Svi pametni mali narodi kroz istoriju su pokusavali da se klone ovakvih kamikaza od saveza jer su uvek slicno prolazili.Oni manje pametni su bili uvek podguzne muve svakom aktuelnom siledziji i sluzili ko topovsko meso pa jos na to dobijali po pichci desetostruko kad isti izgubi.

Link to comment

Najviše na ovoj temi morališe udav slow. Pogledaj njegov pretposlednji post. 

 

Ali kapiram da si ga turio na IL. 

 

gde je onaj turčin što šalje poljupce

Link to comment

Oprosti, Hitlera nisu pobedile internacionalne brigade Ajn Rand, već Josif Visarionovič Džugašvili Staljin.

 

Put kojim Amerika ide na planu zaštite ljudskih prava jeste maestralan, ali nisu svi na tom putu zaostali tamo gde je možda i sama Amerika bila pre 30 godina, fašisti.

 

sta vise za celo covecanstvo bilo bi bolje da je na vreme uhvatio i bacio u gulag. 

Link to comment

Smo hoću da kažem da je Srbiji potreban protest protiv NATO koji je artikulisaniji na mnogo drugačijim osnovama. 

 

Vaša RvA polemika ovde je samo još jedan u nizu virusa koji to onemogućavaju. 

 

A zašto je Srbiji uopšte potreban protest protiv NATO kad istog ne podržava 80% stanovništva? Tačnije kako jedna država sa takvim većinskim stavom uopšte dođe u poziciju da se o NATOu i razgovara? Dakle nije dovoljno što po svim pokazateljima 80% ljudi nije za taj savez, to su spremni pokazati i na referendumu, no ipak moraju nekog pristojnog i za ulicu da delegiraju

 

EDIT slažem se da je za ovu zemlju velika tuga što su fašisti ''najhrabriji'' među nama

Edited by dillinger
Link to comment

Smo hoću da kažem da je Srbiji potreban protest protiv NATO koji je artikulisaniji na mnogo drugačijim osnovama. 

 

Vaša RvA polemika ovde je samo još jedan u nizu virusa koji to onemogućavaju. 

 

Zašto bi se sad pravili bilo kakvi protesti? Niko nije rekao da ulazimo u NATO, uostalom jedino bi bilo fer da se napravi referendum ukoliko ulazimo, pa ako se ne napravi, onda su protesti OK.

Link to comment

Oprosti, Hitlera nisu pobedile internacionalne brigade Ajn Rand, već Josif Visarionovič Džugašvili Staljin.

 

Put kojim Amerika ide na planu zaštite ljudskih prava jeste maestralan, ali nisu svi na tom putu zaostali tamo gde je možda i sama Amerika bila pre 30 godina, fašisti.

 

Ja bih napravio ovde dve ispravke. Staljin nije pobedio Hitlera sam. Pobedio ga je zajedno sa saveznicima. Da li bi ga on ili oni sami pobedili je drugo pitanje. Jos jedna stvar je bez obzira na to sto je Staljin dao veliki doprinos pobedi nad Hitlerom, ja ne bih voleo da zivim u Staljinovoj drzavi. 

 

Amerika jeste napravila veliki napredak u mnogo aspekata ljudskih prava ali ne bih ja tu pisao hvalospeve sve dok policija ubija ljude skoro svake nedelje. Tu ima puno napretka da se jos napravi. I da nisu svi oni koji su iza fasisti, ali ja nisam ni rekao da je Rusija fasisticka drzava vec da su karakteristike te drzave i Putinove vlasti totalitarne i autokratske. Kome to ne smeta ne treba ni da mu smeta Vucic.

 

EDIT: Ova prica o staljinu preti da nas totalno odvuce na drugu stranu. Staljin je nebitan u kontekstu NATO.

Edited by Eraserhead
Link to comment

Svi pametni mali narodi kroz istoriju su pokusavali da se klone ovakvih kamikaza od saveza jer su uvek slicno prolazili.Oni manje pametni su bili uvek podguzne muve svakom aktuelnom siledziji i sluzili ko topovsko meso pa jos na to dobijali po pichci desetostruko kad isti izgubi.

 

Ja bih najviše voleo kad bismo mogli da ostanemo neutralni, ali bojim se da nam to neće biti dopušteno. Termin 'podguzne muve' mi se ne dopada, nije dobar za diskusiju. Siledžije su i Rusi, pa ću se ipak suzdržati da države koje su primorane da budu u njihovoj orbiti nazivam 'podguznim muvama'.

Link to comment

Problem je sto su svi prokljuvili da nikad nece biti referenduma kad se bude ful pristupalo NATO ili kad se bude formalno priznavalo Kosovo.

 

Verovatno neće (kao što ga neće biti ni u Crnoj Gori), ali to je onda druga priča. Ovo sad je glupost, verovatno ima veze sa predstojećim izborima.

Link to comment

Ja bih najviše voleo kad bismo mogli da ostanemo neutralni, ali bojim se da nam to neće biti dopušteno. Termin 'podguzne muve' mi se ne dopada, nije dobar za diskusiju. Siledžije su i Rusi, pa ću se ipak suzdržati da države koje su primorane da budu u njihovoj orbiti nazivam 'podguznim muvama'.

Jeste mnogo smo im vazni na kljucnom polozaju okruzeni nato drzavama.

Rusi imaju vojsku u 2,3 drzave sveta a nato/usa skoro svuda drugde i tebi je to isti princip.

Kina nema nigde.

Zelja za nato clanstvom je pre svega zelja ovdasnje politicke elite da se ucepi i dobije odredjene pozicije u licnom napredovanju u karijeri.Nato paktu se yebe za Srbiju kad i ovako ima sve sto zeli bez clanstva.

Link to comment

Jeste mnogo smo im vazni na kljucnom polozaju okruzeni nato drzavama.

Rusi imaju vojsku u 2,3 drzave sveta a nato/usa skoro svuda drugde i tebi je to isti princip.

Kina nema nigde.

Zelja za nato clanstvom je pre svega zelja ovdasnje politicke elite da se ucepi i dobije odredjene pozicije u licnom napredovanju u karijeri.Nato paktu se yebe za Srbiju kad i ovako ima sve sto zeli bez clanstva.

 

Pa kad bi nas Rusija ostavila na miru (a neće), onda bi mi mogli da pokušamo da odjebemo NATO, slabe šanse, ali bar bi mogli da pokušamo. Sam si rekao, okruženi smo NATO, ili potencijano NATO državama.

Link to comment

Ja bih napravio ovde dve ispravke. Staljin nije pobedio Hitlera sam. Pobedio ga je zajedno sa saveznicima. Da li bi ga on ili oni sami pobedili je drugo pitanje. Jos jedna stvar je bez obzira na to sto je Staljin dao veliki doprinos pobedi nad Hitlerom, ja ne bih voleo da zivim u Staljinovoj drzavi. 

 

Amerika jeste napravila veliki napredak u mnogo aspekata ljudskih prava ali ne bih ja tu pisao hvalospeve sve dok policija ubija ljude skoro svake nedelje. Tu ima puno napretka da se jos napravi. I da nisu svi oni koji su iza fasisti, ali ja nisam ni rekao da je Rusija fasisticka drzava vec da su karakteristike te drzave i Putinove vlasti totalitarne i autokratske. Kome to ne smeta ne treba ni da mu smeta Vucic.

 

EDIT: Ova prica o staljinu preti da nas totalno odvuce na drugu stranu. Staljin je nebitan u kontekstu NATO.

 

Pa bitan je da pojasni da istorijski, nije autoritaran jednako (pro)fašistički. To nije jedina odlika fašizma a u ono vreme bila je daleko od najbitnije. A na skali autoritarnosti čistu desetku ima upravo Staljin. I nije ratovao sa Hitlerom samo zato što ga je ovaj napao, imao je odlučan antifašistički stav još sredinom 30-ih. Zapravo zahvaljujući komunistima i Španskom građanskom ratu i imamo antifašizam, da su se pitale zapadne demokratije imali bismo verovatno samo antinacizam.

 

I kao da hipotetički nije moguće sutra većinski narod da izglasa da napravi genocid na manjim. Toliko o autoritarnosti.

 

Rusija nikada u istoriji nije bila drugačija od totalitarne i autokratske a pošteno bi bilo prema svakoj državi na ovom svetu zauzeti stav na osnovu njenog napretka, tj šta je u istoj danas bolje nego juče, a ne da pred sve postavljamo uslov da naliče na zapad pa ako neće da preskoče pet gigantskih koraka za kratko vreme daj da ih silom na to nateramo.

Edited by dillinger
Link to comment
×
×
  • Create New...