Jump to content
IGNORED

NATO


bigvlada

Recommended Posts

Pravo jačeg prijatelju. Ja bih prvi voleo da ostanemo van bilo kakvog saveza, ali to se na ovim prostorima ne dešava. Bolje je pitanje kome ćemo se carstvu privoleti.

Pa ok ali onda dosta tog moralisanja ko je nacista a ko nije.

Jaci je danas neko a sutra neko drugi i to nema veze sa pravom stranom.

"Antifasisti" bi da moralisu ali kad dodjemo do ogoljene sustine onda je "e, pa yebiga pragmatizam bato"

Link to comment

Pa ok ali onda dosta tog moralisanja ko je nacista a ko nije.

Jaci je danas neko a sutra neko drugi i to nema veze sa pravom stranom.

"Antifasisti" bi da moralisu ali kad dodjemo do ogoljene sustine onda je "e, pa yebiga pragmatizam bato"

 

A otkud tebi ideja da sam ja za NATO? Samo direktno odgovaram na tvoje pitanje koje si bio postavio. Naravno, pragmatizam, ukoliko imaš bolju ideju, iznesi je.

Link to comment

 

 

Pa o Srbiji i pricamo. Ja se nisam rodio u Ukrajini, mozda ti jesi. Ako se secas na temi o Ukrajini je samo prisustvo tih snaga bilo neprihvatljivo, da ne vadim sada quoteove, a sada u slucaju Srbije je i otici na protest ako se samo po tom jednom pitanju sa fasistima slazes OK. 

 

Da, kao što je za 95% forumaša prisustvo sličnih odreda 90ih bilo jebeno neprihvatljivo, mislim to si zaboravio i trebaju ti i za to kvotovi? Ne znam da se preterano i diskutovalo o odlasku na protest. Pristojan svet na temi odbija to vaše poistovećivanje antiNATO stava sa srpskim fašizmom.

Link to comment

Secam se logike iz srednje skole dakle po ovom Irejzerovom Dorsi se loze na Ljotica a protiv su NATO.Istovremeno loze se na Putina. Putin je onda fasista. Putin je kontra nato. Ko je protiv NATO je ljotic&fasista. Ko je za NATO je dakle antifasista

To znaci da sam ja fasista jel, i mnogi drugi koji tako misle.

Link to comment

Da, kao što je za 95% forumaša prisustvo sličnih odreda 90ih bilo jebeno neprihvatljivo, mislim to si zaboravio i trebaju ti i za to kvotovi? Ne znam da se preterano i diskutovalo o odlasku na protest. Pristojan svet na temi odbija to vaše poistovećivanje antiNATO stava sa srpskim fašizmom.

 

Ne ovo je sve pocelo zbog izjednacavanja potpisivanja ovog sporazuma sa pristupanjem trojnom paktu. Pristupanje trojnom paktu je bilo problematicno zbog karaktera tog pakta koji nema nikakve veze sa onim sto je NATO. Na to sam ja rekao da bi to bilo ok da oni koji su protestvovali protiv NATO pakta pre dva dana nisu mahom desnicari i simpatizeri kolaboracionista iz WW2. Nikako ne mislim da su svi koji su protiv NATO deo te ekipe. 

 

Pri tome ja jos uvek ne uspevam da dobijem odgovor sta je konkretno lose u ovom spiorazumu?

 

EDIT: I Putin nije nacista naravno,  samo je na tom desnicarskom koloseku jakog lidera koji ce da resi sve probleme i vlada gvozdenom pesnicom. To ide ruku pod ruku sa zatvorenim drustvom u kome su ljudska prava problem i u kome ne postoji pluralizam. On je tako logicni idol cele te desnicarske ekipe. Ja nikada necu biti za to. Kao sto nisam za Vucica tako ne mogu biti ni za ono sto Putin predstavlja.

Edited by Eraserhead
Link to comment

A otkud tebi ideja da sam ja za NATO? Samo direktno odgovaram na tvoje pitanje koje si bio postavio. Naravno, pragmatizam, ukoliko imaš bolju ideju, iznesi je.

Ja ne vidim nikakvu korist a to tvoje se svodi na vec spomenuti reket.Primis ga da ti lokalni mafijas ne porazbija radnju.

S tim sto je ova radnja do te mere vec rasturena da im treba lepo pokazati srednjaka ne mogu situaciju da ucine gorom.

Link to comment

Da, kao što je za 95% forumaša prisustvo sličnih odreda 90ih bilo jebeno neprihvatljivo, mislim to si zaboravio i trebaju ti i za to kvotovi? Ne znam da se preterano i diskutovalo o odlasku na protest. Pristojan svet na temi odbija to vaše poistovećivanje antiNATO stava sa srpskim fašizmom.

 

Pristojan svet na temi bi mogao da prihvait realnost i da konstatuje da u Srbiji u ovom trenutu jedino fašisti i ponekad kumunci protestuju protiv NATOa. To šta ti i kapetanm, pristojno mislite u 4 zida je nebitno. 

Link to comment

Ne ovo je sve pocelo zbog izjednacavanja potpisivanja ovog sporazuma sa pristupanjem trojnom paktu. Pristupanje trojnom paktu je bilo problematicno zbog karaktera tog pakta koji nema nikakve veze sa onim sto je NATO.

Kako nema nikakve veze kad imaju identicne ciljeve-globalnu hegemoniju.

Kako ti mozes da prozivas recimo Nedica ja ne kapiram pa on je covek bio pragmatik svog vremena.

Nemci su 41. bili jaca strana bar u Evropi, on se priklonio jacem.

Ili ces mozda da nam prosipas neke price kako vojni blok koji tezi da se uglavi na svako parce planete to radi iz alturistickih pobuda lol

Link to comment

Pristojan svet na temi bi mogao da prihvait realnost i da konstatuje da u Srbiji u ovom trenutu jedino fašisti i ponekad kumunci protestuju protiv NATOa. To šta ti i kapetanm, pristojno mislite u 4 zida je nebitno. 

 

Pa fašisti i komunci i jedini protestuju u Srbiji. U svakom slučaju, to ne govori ni o NATO, ni o Srbiji u NATO.

 

Šta je sledeće, pošto 80% stanovništva ovde jeste protiv NATO, znači četiri petine Srba je za fašiste?

Link to comment

Ja ne vidim nikakvu korist a to tvoje se svodi na vec spomenuti reket.Primis ga da ti lokalni mafijas ne porazbija radnju.

S tim sto je ova radnja do te mere vec rasturena da im treba lepo pokazati srednjaka ne mogu situaciju da ucine gorom.

 

Ma da, svi mali narodi u istoriji su bili glupi zato što su se trudili da se privale najjačim vojnim savezima svog vremena. Bilo je, doduše, onih koji su pokazivali srednjake, pa su odsečene glave njihovih građana bivale bacane za primer ispred sledećeg utvrđenja kog je trebalo osvojiti.

Link to comment

Pa fašisti i komunci i jedini protestuju u Srbiji. U svakom slučaju, to ne govori ni o NATO, ni o Srbiji u NATO.

 

Šta je sledeće, pošto 80% stanovništva ovde jeste protiv NATO, znači četiri petine Srba je za fašiste?

 

Smo hoću da kažem da je Srbiji potreban protest protiv NATO koji je artikulisaniji na mnogo drugačijim osnovama. 

 

Vaša RvA polemika ovde je samo još jedan u nizu virusa koji to onemogućavaju. 

Link to comment

 

EDIT: I Putin nije nacista naravno,  samo je na tom desnicarskom koloseku jakog lidera koji ce da resi sve probleme i vlada gvozdenom pesnicom. To ide ruku pod ruku sa zatvorenim drustvom u kome su ljudska prava problem i u kome ne postoji pluralizam. On je tako logicni idol cele te desnicarske ekipe. Ja nikada necu biti za to. Kao sto nisam za Vucica tako ne mogu biti ni za ono sto Putin predstavlja.

 

Oprosti, Hitlera nisu pobedile internacionalne brigade Ajn Rand, već Josif Visarionovič Džugašvili Staljin.

 

Put kojim Amerika ide na planu zaštite ljudskih prava jeste maestralan, ali nisu svi na tom putu zaostali tamo gde je možda i sama Amerika bila pre 30 godina, fašisti.

Link to comment

 

Put kojim Amerika ide na planu zaštite ljudskih prava jeste maestralan, ali nisu svi na tom putu zaostali tamo gde je možda i sama Amerika bila pre 30 godina, fašisti.

 

 

Lepa misao. Slažem se s ovim. 

Link to comment
×
×
  • Create New...