Jump to content
IGNORED

FK Radnički Niš proleće 2016


Dali_man

Recommended Posts

Obzirom da nam finansije kroje situaciju u klubu sve je izvesnije da mi nemamo mogucnosti da se borimo za evropu ove godine. Cilj je onaj koji je postavljen na pocetku godine a to je gornji dom. U situaciji smo malo tezoj nego sto se u prvi mah moze videti a sve zbog jacanja odredjenih klubova sa kojima nismo igrali jesenas drugu utakmicu. To je paklena borba za opstanak u plej off u najavi. Ono sto je dobro i sto raduje iz cele ove price jeste promocija jedne nove mlade garde u vidu Apostolovica, Petrovica, Krstica, Mrkica koji ce dobiti vecu minutazu. Svi ti momci su pod jakim ugovorima i klub ne mora da brine za sledecu godinu, dve ko ce da ostane a ko ce da ide. Ako se zna da je i golman mlad i pod ugovorom kao i Aca kapiten koji nije mlad ali jedan od najbitnijih srafova pa Tomke koji izrasta u igracinu (sto kaze Ceca (pevacina) :naughty: ) mi imamo kostur tima za buducnost.

Steta sto nam Vojvodina preuze na kvarnjaka Rosica jer bi se on u ovu pricu idealno uklopio.

Nasa snaga je i dalje ta sto imamo tim na okupu sada vec preko godinu dana i naravno trenera Rastu. Mozda mlade snage donesu poletnost i vise ofanzive od starijih, ko zna. Ako se neko od njih i otkaci u nastavku, onda je sve moguce pa i ta evropa.

 

Mnogo je nas klub tavorio i tavori. U svoj toj muci jos nas i sreca napustila. Cesto sam jos kao mladji to povezivao sa Belim Krsticem. Od kako je grom udario nasu najvecu nadu posle Piksija sve je krenulo u sunovrat. Tacno posle deset godina od pogibije kao da nas maleri malo popustili. Nisam sujeveran ali vreme je da se i nas kraj malo raduje fudbalu. Vreme je da i te precke i stative pocnemo da pogadjamo sa unutrasnje strane. Aman vise!!! Vreme da gledamo nekog novog Pikseta kako centrise i da uzivamo u makacizama nekog novog Cakija. Vreme je i zato sa nadom cekam da se neki novi klinci rastrce po terence, po nas Cair. Da neki novi Mane sune dva komada vecitima. Da grmne celi Nis.....!!!

Ehhhhh......  :frust:

Edited by MaErAkLoIJA
Link to comment
  • Replies 3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Rumpelstiltskin

    421

  • Матрикс

    419

  • Constantin

    383

  • W.F.C.

    281

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jel i dalje tu Zile? Ako jeste, odbranu smo barem celu prebrinuli, imali bi i startere i dostojne zamene.

Cela ta prica sa Ziletom je poprilicno cudna. Dal Rasta ne racuna na njega pa ga ne vodise u Kinu, bem li ga ... Istinu govoreci, nista ni blizu impresivnog nije pokazao od povratka sa Islanda ... Nemamo rezervnog levog beka ( nikakvog ). A ni desnog ( kasvetnog ). Cek bre Vorkerse, sta smo bre prebrinuli, leba ti ?

 

Obzirom da nam finansije kroje situaciju u klubu sve je izvesnije da mi nemamo mogucnosti da se borimo za evropu ove godine. Cilj je onaj koji je postavljen na pocetku godine a to je gornji dom. U situaciji smo malo tezoj nego sto se u prvi mah moze videti a sve zbog jacanja odredjenih klubova sa kojima nismo igrali jesenas drugu utakmicu. To je paklena borba za opstanak u plej off u najavi. Ono sto je dobro i sto raduje iz cele ove price jeste promocija jedne nove mlade garde u vidu Apostolovica, Petrovica, Krstica, Mrkica koji ce dobiti vecu minutazu. Svi ti momci su pod jakim ugovorima i klub ne mora da brine za sledecu godinu, dve ko ce da ostane a ko ce da ide. Ako se zna da je i golman mlad i pod ugovorom kao i Aca kapiten koji nije mlad ali jedan od najbitnijih srafova pa Tomke koji izrasta u igracinu (sto kaze Ceca (pevacina) :naughty: ) mi imamo kostur tima za buducnost.

Steta sto nam Vojvodina preuze na kvarnjaka Rosica jer bi se on u ovu pricu idealno uklopio.

Nasa snaga je i dalje ta sto imamo tim na okupu sada vec preko godinu dana i naravno trenera Rastu. Mozda mlade snage donesu poletnost i vise ofanzive od starijih, ko zna. Ako se neko od njih i otkaci u nastavku, onda je sve moguce pa i ta evropa.

 

Mnogo je nas klub tavorio i tavori. U svoj toj muci jos nas i sreca napustila. Cesto sam jos kao mladji to povezivao sa Belim Krsticem. Od kako je grom udario nasu najvecu nadu posle Piksija sve je krenulo u sunovrat. Tacno posle deset godina od pogibije kao da nas maleri malo popustili. Nisam sujeveran ali vreme je da se i nas kraj malo raduje fudbalu. Vreme je da i te precke i stative pocnemo da pogadjamo sa unutrasnje strane. Aman vise!!! Vreme da gledamo nekog novog Pikseta kako centrise i da uzivamo u makacizama nekog novog Cakija. Vreme je i zato sa nadom cekam da se neki novi klinci rastrce po terence, po nas Cair. Da neki novi Mane sune dva komada vecitima. Da grmne celi Nis.....!!!

Ehhhhh......  :frust:

 

Interesantne opaske, teraju na razmisljanje. Bravo za post. Ce grmne, brisi ovog sto razbija glavu.

Link to comment

Obzirom da nam finansije kroje situaciju u klubu sve je izvesnije da mi nemamo mogucnosti da se borimo za evropu ove godine. Cilj je onaj koji je postavljen na pocetku godine a to je gornji dom. U situaciji smo malo tezoj nego sto se u prvi mah moze videti a sve zbog jacanja odredjenih klubova sa kojima nismo igrali jesenas drugu utakmicu. To je paklena borba za opstanak u plej off u najavi. Ono sto je dobro i sto raduje iz cele ove price jeste promocija jedne nove mlade garde u vidu Apostolovica, Petrovica, Krstica, Mrkica koji ce dobiti vecu minutazu. Svi ti momci su pod jakim ugovorima i klub ne mora da brine za sledecu godinu, dve ko ce da ostane a ko ce da ide. Ako se zna da je i golman mlad i pod ugovorom kao i Aca kapiten koji nije mlad ali jedan od najbitnijih srafova pa Tomke koji izrasta u igracinu (sto kaze Ceca (pevacina) :naughty: ) mi imamo kostur tima za buducnost.

Steta sto nam Vojvodina preuze na kvarnjaka Rosica jer bi se on u ovu pricu idealno uklopio.

Nasa snaga je i dalje ta sto imamo tim na okupu sada vec preko godinu dana i naravno trenera Rastu. Mozda mlade snage donesu poletnost i vise ofanzive od starijih, ko zna. Ako se neko od njih i otkaci u nastavku, onda je sve moguce pa i ta evropa.

 

Mnogo je nas klub tavorio i tavori. U svoj toj muci jos nas i sreca napustila. Cesto sam jos kao mladji to povezivao sa Belim Krsticem. Od kako je grom udario nasu najvecu nadu posle Piksija sve je krenulo u sunovrat. Tacno posle deset godina od pogibije kao da nas maleri malo popustili. Nisam sujeveran ali vreme je da se i nas kraj malo raduje fudbalu. Vreme je da i te precke i stative pocnemo da pogadjamo sa unutrasnje strane. Aman vise!!! Vreme da gledamo nekog novog Pikseta kako centrise i da uzivamo u makacizama nekog novog Cakija. Vreme je i zato sa nadom cekam da se neki novi klinci rastrce po terence, po nas Cair. Da neki novi Mane sune dva komada vecitima. Da grmne celi Nis.....!!!

Ehhhhh......  :frust:

Idemo od poslednjeg: Kako ocekujes novog Piksija ili novog Cakia kada nam Partizan i Zvezda (sad Cuka i OFK) preotese sve klince..

 Pocev od Soiljkovica iz Brage,pa do super TOP klase igraca Andrije Zivkovica i Nemanje Radonjica.

 Koliko se prica o Piksiju,Rambu,u istom intenzitetu bi se pricalo o Radonji i Ziletu kao bivsim asovima Reala sa Nisave...Od toga ostade samo da su Nislije..(bez bivsi asovi RN).

 

 Po meni bolje NE dovesti 3 igraca,a taj novac preusmeriti u Omladinsku sk.. bilo je rasprave na ovu temu pre 2-3 meseca...ali necu ponovo da je potezem...Svako ima svoj stav,o OM,SK.

 

 Daj da zadrzimo to sto se nije razbezalo ,a sto valja..popun tog malog Ilica ili kako se bese preziva iz Real Nisa..verovatno je ostao jos koji klinac ,a da valja.

 

Po meni treba pokusati sa vracanjem tih nekih Niskih klinaca u maticni klub...tipa Filip Stankovic iz Zvezde... decko je 97 godiste,ja sam uveren da on nikad nece dobiti sansu u ovakvoj jakoj Zvezdi...Pa treba ici na kartu vracanja u bivsi klub...Decko nije uopste za bacanje..Nije ga za dzabe uzeo Ramadani + igra stalno za repku.

Tu je cinimi se mladji brat Rangelova...nemam pojma vi bolje znate ko je 96-97-98-99 pobegao u prestonicu.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 Ako je nemoguce boriti se za Evropu,onda je po meni jedinstvena sansa za promovisanje mladih igraca i spremiti ih (nastelovati) za leto.

 Ja bih maksimalnu minutazu pruzio Apostolu i PP...nema potrebe da ta 2 kvalitetna igraca greju klupu. Za Krstica,mrku ima vremena...ipak nemaju oni neki VAU kvalitet

 --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

I  ne treba kukati sto su otisli Guma i Blaza...pa golman,cela odbrana i najbolji deo srednjeg reda je ostao (misleci na kapitena,Tomketa)

 

Ali sportski direktor me je razocarao sto je neozbiljno shvatio prelazni rok.Rad,Vosa,Cuka,Vozdovac se kao ludi pojacavaju mi nista..

 Kad rodjace planiras ta pojacanja ???

 Ae neko opravdanje mu je sto je bio odsutan..tj bio u Kini pa nije mogao da pregovara sa nekim igracima.

Link to comment

Cela ta prica sa Ziletom je poprilicno cudna. Dal Rasta ne racuna na njega pa ga ne vodise u Kinu, bem li ga ... Istinu govoreci, nista ni blizu impresivnog nije pokazao od povratka sa Islanda ... Nemamo rezervnog levog beka ( nikakvog ). A ni desnog ( kasvetnog ). Cek bre Vorkerse, sta smo bre prebrinuli, leba ti ?

Ako niko od golmana i odbrambenih ne ode, uz mozda jednog, dvojicu da pojacaju konkurenciju mirni smo po meni. Dva golmana su ok, Raul i Darko bekovi, Rados i NLP stoperi. Djole i Zile uskacu po potrebi, tu je i Tomke, s tim sto bih njega i Acu kapitena ja definitivno rasteretio odbrambenih uloga... Kreacija i efikasnost su nam problemi, na tome treba da se poradi, da vise golova dodje iz kvalitetnih akcija sa dobrom zavrsnicom. Ako dobijemo kvalitet napred bice i vise srece, golova, manje precki i stativa... 

Link to comment

 

 

Inter merka bivšeg igrača Radničkog

 

 

Nekadašnji prvotimac pirotskih “belih” Andreja Apostolović, koji je ponikao u pirotskom Radničkom, na meti je skauta italijanskog Intera, a uskoro bi mogao da ode i na probu u Italiju. Apostolović je postao i reprezentativac Srbije u selekciji do 23 godine

 

http://www.pirotskevesti.rs/sport/inter-merka-bivseg-igraca-radnickog/

Link to comment

Idemo od poslednjeg: Kako ocekujes novog Piksija ili novog Cakia kada nam Partizan i Zvezda (sad Cuka i OFK) preotese sve klince..

 Pocev od Soiljkovica iz Brage,pa do super TOP klase igraca Andrije Zivkovica i Nemanje Radonjica.

 Koliko se prica o Piksiju,Rambu,u istom intenzitetu bi se pricalo o Radonji i Ziletu kao bivsim asovima Reala sa Nisave...Od toga ostade samo da su Nislije..(bez bivsi asovi RN).

 

 Po meni bolje NE dovesti 3 igraca,a taj novac preusmeriti u Omladinsku sk.. bilo je rasprave na ovu temu pre 2-3 meseca...ali necu ponovo da je potezem...Svako ima svoj stav,o OM,SK.

 

 Daj da zadrzimo to sto se nije razbezalo ,a sto valja..popun tog malog Ilica ili kako se bese preziva iz Real Nisa..verovatno je ostao jos koji klinac ,a da valja.

 

Po meni treba pokusati sa vracanjem tih nekih Niskih klinaca u maticni klub...tipa Filip Stankovic iz Zvezde... decko je 97 godiste,ja sam uveren da on nikad nece dobiti sansu u ovakvoj jakoj Zvezdi...Pa treba ici na kartu vracanja u bivsi klub...Decko nije uopste za bacanje..Nije ga za dzabe uzeo Ramadani + igra stalno za repku.

Tu je cinimi se mladji brat Rangelova...nemam pojma vi bolje znate ko je 96-97-98-99 pobegao u prestonicu.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 Ako je nemoguce boriti se za Evropu,onda je po meni jedinstvena sansa za promovisanje mladih igraca i spremiti ih (nastelovati) za leto.

 Ja bih maksimalnu minutazu pruzio Apostolu i PP...nema potrebe da ta 2 kvalitetna igraca greju klupu. Za Krstica,mrku ima vremena...ipak nemaju oni neki VAU kvalitet

 --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

I  ne treba kukati sto su otisli Guma i Blaza...pa golman,cela odbrana i najbolji deo srednjeg reda je ostao (misleci na kapitena,Tomketa)

 

Ali sportski direktor me je razocarao sto je neozbiljno shvatio prelazni rok.Rad,Vosa,Cuka,Vozdovac se kao ludi pojacavaju mi nista..

 Kad rodjace planiras ta pojacanja ???

 Ae neko opravdanje mu je sto je bio odsutan..tj bio u Kini pa nije mogao da pregovara sa nekim igracima.

Jao bre merosina!!! Covek ne moz bez tebe a steb mu jos gore :lolol:

 

Kako mislim i sta sanjam to necu da ti objasnjavam jer to si ja vise za sebe. Zato si i udaram gore u onu ciglicu i jedno bez drugo ne ide. Ako pomerim cigle moram se i ja pomerim a toj necete da si gledate skoro.

 

Inace u zivotu se nista nedesava onako kako ga planiras. Uglavnom...  Tako i to da ce najtalentovaniji iz neke generacije da bude i najbolji igrac i opravda ocekivanja. Neki igraci sazreju ranije, neki kasnije. U zavisnosti od okruzenja u kome borave mogu brze ili sporije da napreduju ili cak naprotiv ;)

 

Ako imamo potencijal kao sto je Apostol a sada i Petar Petrovic kao i pregrst drugih mladih igraca to znaci da uz njihovo zalaganje i trud i trud svih u klubu moze da dovede do napredka istih. Kao sto napisah manji, veci a mozda i enormno veliki... Neki igraci svoj puni potencijal iskazu posle 25te, neki posle 28-30te kao npr Pirlo, Iniesta ili Xavi mesam ih, neki eksplodiraju mnogo rano i tako i nestanu kao npr Adriano i mnogi drugi da se ne prisecam.

Npr. Tomic je sada u 24toj godini pokazao kvalitet. Preprosle godine mogao da igra pet minuta po mecu... 

Radonjic pokazao kvalitet veoma mlad ali ne i trud i mentalitet. Videcemo da li je spreman za kambek ili nije.

Pogledaj sta se desilo i sa nasim Strahinjom Petrovicem... I on eksplodirao u dvadesetoj godini, pozvan za mladu i svi smo mislili da ce lepo da se uhlebimo od njegove prodaje a na kraju igra u 22goj, 23coj u Sindjelicu...

Eto tako ja ocekujem novog Piksija ili Cakija. Da nas neko iznenadi i eksplodira sto sam i napisao u prethodnom postu...

Link to comment

Ako niko od golmana i odbrambenih ne ode, uz mozda jednog, dvojicu da pojacaju konkurenciju mirni smo po meni. Dva golmana su ok, Raul i Darko bekovi, Rados i NLP stoperi. Djole i Zile uskacu po potrebi, tu je i Tomke, s tim sto bih njega i Acu kapitena ja definitivno rasteretio odbrambenih uloga... Kreacija i efikasnost su nam problemi, na tome treba da se poradi, da vise golova dodje iz kvalitetnih akcija sa dobrom zavrsnicom. Ako dobijemo kvalitet napred bice i vise srece, golova, manje precki i stativa... 

 

I po meni. Pali smo u zadnjih 4-5 kola zbog istrosenosti igraca. Raul postade nezamenljiv desno i dobro smo osetili, i rezultatski i po igri, onu njegovu povredu koja se vukla skoro pa celu jesen. Darko si poceo pusta filmovi da je neki Marselo statijaznam.

Ako ostanemo na istom, ce bude stiskanje da se izdrzi u pravom ritmu do kraja, najiskrenije se nadam, playoff-a.

 

Od Pirketa i Inter, ne brigam, pustaju si Pirocanci filmovi, reklamiraju si svoje ko da je peglana kobasica. 

Link to comment

Po meni nismo mnogo slabiji bez obzira i ako odu Guma, Blazic a vec su otisli Krstic i Zemlja.

Guma je trazio formu od kada je dosao. Njegovo iskustvo je presudno u njegovom kvalitetu u odnosu na mladje ali daleko od toga da me je nesto impresioniralo kod njega.

Krstic takodje samo jos gore. Tacnije gore nije moglo...

Blazic ce se osetiti kod timova koji igraju jak presing jer je on igrac koji dobro cuva loptu kao Caki. Nije bio dovoljno konkretan i uvek mu je nesto falilo da odskoci ali njegov doprinos je vidljiv na terenu. Moze neko da ga voli ili ne ali to je jedan jako pouzdan igrac.

Zemlja je jedan od najboljih stranaca koji je igrao za nas klub. Njemu je nedostajala sreca i vise konkretnosti da bi se video sav njegov talenat. Mozda on ove dve stvari nema i mozda je ono sto smo gledali i njegov maksimum, ko zna???

Apostolovic je iskusniji za sest meseci igranja u SL. Petrovic je bio mek pre dve godine i ocekujem da je malo stasao i ako lepo odradi pripreme moze cika Rasta da napravi nesto od njega. Nije ga Liverpul bezveze zvao!!!

Krstic je jos uvek nedovoljno iskusan ali je dobijao minute u jesenjem delu i jedva cekam da vidim neku njegovu duzu rolu. Po stasu bih rekao da je dovoljno i visok i krupan da moze da se nosi sa matorim igracima ali sta je u glavi to vec ne mogu da znam...

U svakom slucaju mogao bi jedan dobar centar i da sa mladjim igracima krenemo na prolece!!!

 

Ako se uzme u obzir da imamo samo osam utakmica plus kup do okoncanja lige i do plej off-auta i ne treba nam mnogo igraca. Ukupno ne mozemo da odigramo vise utakmica nego u prvom delu pa ni zamor nece doci toliko do izrazaja kao tada. Ali videcemo ...

Edited by MaErAkLoIJA
Link to comment

Ajde da davim jos malo...

 

Ako je izvesno da ce Rasta na leto put pod noge ili se ocekuje, valjda rukovodstvo merka zamene.

Ima Rasta i pomocnike a jedan je bese, pisali ste o tome, neki mladi trener koji se ceni da je potencijal. Stalno je uz Rastu i znao sam mu i prezime ali mojega sad... Nislija valjda.

Mozda ima uprava u planu da on nastavi tamo gde Rasta stane???

Link to comment

Mozda posle svega treba da zagrizemo za Ivana Petrovica iz Partizana. Ne verujem da je skup (plata) a radi se o mladom igracu koji jos moze da napreduje a i hteli smo ga pre godinu dana. Bio bi dobar uz Tomketa...

Edited by MaErAkLoIJA
Link to comment

Ako vam fali neko na poziciji igraca elektronskog ruleta i ljubitelja dobre kapljice, Petrovic je pravi covek za vas. 

Uf, znaci karakteran decko !?!?!?! :isuse:

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...