Jump to content
IGNORED

Jedna mapa govori vise od rijeci


borris_

Recommended Posts

On 5. 4. 2024. at 20:21, Shan Jan said:

Kokta sa limetom je bila vrhunska, tuga bozja sto su je ukinuli.

 

Ovo je bilo najbolje gazirano piće bilo kog proizvođača ikada:

 

image.thumb.png.0a7b06ac3d49aa315f563814373d3fa2.png

 

Isto se ne proizvodi više.

  • Tužno 1
Link to comment
1 hour ago, ZerrorR said:

Koliko je to na 100.000 stanovnika?

 

Nisam baš računao, ali za Indian People's Party to dođe negde oko 15% ukupne populacije, KP Kine 9-10%, Demokratska stranka oko 12-13%, turski AKP oko 13%.

Link to comment
On 5. 4. 2024. at 21:56, radisa said:

USA AIRBnB zauzetost kapaciteta 7 april... Naradžasto je 100% popunjena mesta...

 

1_Eclipse.jpg

A evo i posledica

 

968ee4fa9ede02f0.png

  • Haha 1
Link to comment
On 8. 4. 2024. at 19:49, gone fishing said:

image.png.3ee53f8b8edbd5d4e4db0825bb4c5719.png

 

Ja sam radio 10 god u maksimalno internacionalnom okruzenju i za skoro svaku zemlju na svetu imam barem nekog licno da znam. Na raznim projektima sam radio sa bar 80 nacija i odgovorno tvrdim uz sav moguci bias da su ljudi sa Balkana (SFRJ, Bugarska, Rumunija, Grcka) i Turske dobrano inteligentniji od ostatka. I nisam samo ja to primetio nego mnogi drugi. Ovi testovi su teska sprdacina. Rezultati Nemaca, Holandjana, Finaca i Engleza su bas onako za smejanje... 

  • +1 2
Link to comment
8 minutes ago, bags said:

 

Ja sam radio 10 god u maksimalno internacionalnom okruzenju i za skoro svaku zemlju na svetu imam barem nekog licno da znam. Na raznim projektima sam radio sa bar 80 nacija i odgovorno tvrdim uz sav moguci bias da su ljudi sa Balkana (SFRJ, Bugarska, Rumunija, Grcka) i Turske dobrano inteligentniji od ostatka. I nisam samo ja to primetio nego mnogi drugi. Ovi testovi su teska sprdacina. Rezultati Nemaca, Holandjana, Finaca i Engleza su bas onako za smejanje... 

 

Mozda ih rade ljudi koji su jos na teritoriji regiona.

Drugo ti sreces neki podskup. A testovi bi trebalo da su za opstu populaciju (mada pitanje je koliko je ljudi i kako radilo testove za ovo gore). Mogu da se slozim da je podskup ljudi koje sam napolju srela iz Rumunije ili Turske - impresivan u odnosu na zpadnjake, ali i Nemci su recimo bas dobri, u smislu da recimo imas jednog Rumuna koji ubija ali na njega ide 5 Nemaca koji nisu tako dobri  pojedinacno ali su bolji od ona 4 sledeca Rumuna... ? Ja sam imala teoriju da Nemci jako profitiraju od konstantnog rada na visem nivou, da izvlace svoj max, a da je situacija pa onda i raspodela po balkanu mnogo razvucenija.

  • +1 2
Link to comment

Imao sam jako slicna razmisljanja post kao ti.

 

Kada sam pisao post uzeo sam u obzir i da nisam samo radio sa IT i drugim prirodnim naukama nego cesto i sa ekonomistima, pravnicima, ljudskim resursima  i naravno sa potpuno "obicnim" sluzbenicima. Kada se uzme u obzir da iz zapadnih drzava ima puno manje ljudi koji nisu dosli preko veze situacija je u stvari verovatno jos gora u proseku za njih. 

 

14 minutes ago, Mel said:

Ja sam imala teoriju da Nemci jako profitiraju od konstantnog rada na visem nivou, da izvlace svoj max

 

Ovo je sigurno istina. Ogromna razlika se pravi kada ne juris samo novac nego bas ekspertizu i godinama se pushenujes. Vec je  @Heaviside pisao na nekim drugim temama da Austrijanci i Nemci neretko biraju posao koji je vise izazovan a ne uglavnom kao mi sa balkana i turske gde se uglavnom rukovodi ekonomskom komponentom. 

  • +1 2
Link to comment

Nemci više guraju sebe od nas uzimajući zahtevnije poslove, a imaju i neuporedivo razvijenije tržište rada i akademiju, studentske poslove na kojima se uključuje mozak i tako dalje, ali tako živi samo intelektualna elita pa nisam siguran koliko to može da utiče na prosečan IQ. Poprilično sam ubeđen da ogromna većina ljudi, koje god da su nacije, ne prilazi limitima svog intelekta skoro nikad, a kamoli svakodnevno. 

Edited by Heaviside
  • +1 1
Link to comment
10 minutes ago, Heaviside said:

Nemci više guraju sebe od nas uzimajući zahtevnije poslove, a imaju i neuporedivo razvijenije tržište rada i akademiju, studentske poslove na kojima se uključuje mozak i tako dalje, ali tako živi samo intelektualna elita pa nisam siguran koliko to može da utiče na prosečan IQ. Poprilično sam ubeđen da ogromna većina ljudi, koje god da su nacije, ne prilazi limitima svog intelekta skoro nikad, a kamoli svakodnevno. 

 

Da, ali to moze da bude sasvim dovoljno za ovakav rezultat (ako uzmemo da je mapa tacna +/-). POd intelektualna elita uzimam ljude koji rade za STEM, prava, i slichne kvalifikovane poslove - to nije mali procenat.

Takodje interesantna bi bila struktura pitanja za test, da li je samo matematicka inteligencija.

Link to comment

Test inteligencije se uci i trenira kao i sve drugo. Onaj ko ga cesce radi ili cesce radi takve zadatke ce imati vecu sansu. Ne bih mu ja pridavao previse znacaja, posebno sto kroz celu istoriju niko nije zaista uspeo da dokaze da su ljudi sa nekog podneblja prirodno inteligentniji od onih sa drugog.

  • +1 2
Link to comment

Ali gornja mapa je po državama, a ne po nacionalnosti. Sad, pitanje je da li su Turci i Balkanci spustili Nemcima prosek, ili su zbog nemačkog sistema dođoši na nivou staaaarih Nemaca :D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...