Jump to content
IGNORED

Jedna mapa govori vise od rijeci


borris_

Recommended Posts

Biće da siu i jedni i drugi u šoku... [emoji4]
 
Ono što mi je zanmljivo da SLovenci nisu zapadnjaci, to mi baš onako čudno... I gle vraga, svi ostali iz bivše yu, osim albanaca isti... Baš neverovatno, jel'?
 
I da Mađari sa SLovenima... Ništa od Atile ne ostade....
Mađarima od Atile i nije ostalo ništa :) Oni nikakve veze nemaju sa Hunima... ali nikakve. Oduvek je bilo jako popularno povezati svoje poreklo sa nekim slavnim i starim narodom, tako su Ugri izabrali Hune. U najstarijoj sačuvanoj Mađarskoj hronici Gesta Hungarorum se prvi put pominje ta legenda kako je praotac Mađara davno izgubljeni rođak sa sela Atile the Hana. To je napisao anonimni ćata nekog od Mađarskih kraljeva, bulshit klasičan.
Besramno je dodao H ispred latinskog Ungri/Ungari tj grčkog Oungroi. A to sve najverovatnije potiče od proto-slovenskog Oguri tj Ugri. Da su rekli Avari pa i da pričamo jer su Avare zatekli i s njima se pomešali.
Al kao što znamo nisu Mađari usamljeni, tako su Bugari za neku veliku izložbu o Tračanima stavili slogan u nama teče Tračka krv :D Koliko su se Sloveni upirali da imaju veze s Ilirima to već znamo, kao sad Albanci što tvrde...
Morao sam mali off da ne odumre ovo malo arheologa u meni skroz :fantom:
  • +1 3
Link to comment

sto bi psihomodo pop rekao: 'kad sam imao 16'

 

 

ne znam bas prvu decimalu :) ali je vukla vise ka 17 pri zaokruzivanju.

mada pesma je ostala da me podseca kada izlapim.

Edited by foto
Link to comment

Jeste relativno malo ali kad su stresne nedelje onda bude i puno, sve zavisi šta ostaje i pamti...

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment

Može i na love topik, može i na Srbin pobedio, al mislim da liste najviše kačimo ovde.

 

FuFcZt-WAAEorFc?format=jpg&name=large

 

Moravska :hail: (nije baš svuda zastupljena kod nas, od Niša južno dominira)

 

Šopska :hail:

 

Belolučena :hail:

  • +1 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...