Jump to content
IGNORED

Jedna mapa govori vise od rijeci


borris_

Recommended Posts

Редослед иде овако:

1. Кина

2. Индија

3. САД

4. Индонезија

5. Пакистан

6, Нигерија

7. Бразил

8. Бангладеш

9. Русија

10. Мексико

  • Hvala 1
Link to comment
4 minutes ago, radisa said:

Jbt, sad tek vidim da piše polusunce, mozak mi premostio polumesec... :isuse:

 

Pa ono izgleda i jeste mlad mesec i neka zvezda, upravu si ti, mozak je prepoznao sunce kao gresku 

 

Ne vidim, sitno mnogo

Edited by mustang
Link to comment
Just now, mustang said:

 

Pa ono izgleda i jeste mlad mesec i neka zvezda, upravu si ti, mozak je prepoznao sunce kao gresku 

 

Ne vidim sitno mnogo

Pa da i sad je dilema da li si pitala za 4. ili 8. zastavu... Ako si četvrtu onda sam ja u pravu, ako si 8. onda je NiZdr...

Link to comment

Za 5. I 8. :lolol: 

 

Sunce je za peticu bilo. 

Tacka je osmica :isuse: 

 

Al ni 4. Nisam znala 

 

 

Ni za indiju nisam bila sigurna da li je iran, al rekoh ma mora da su indijci, oni i kinezi najveca populacija na svetu ako cak i nemaju vise od kineza (to se vec godinama prica)

Edited by mustang
Link to comment

Kako su Kinezi uspeli da se prošire za 400 fakin miliona za vreme trajanja one child policy?

Znam da nije važilo u svim delovima, nor.na zapadu, ali tamo ionako živi 1% stanovništva Kine.

Link to comment
11 hours ago, pasha said:

Tako sto je produzavan zivotni vek i sto treba odredjeno vreme da prodje da bi kroz populaciju prosla politike jednog deteta, tj. postoji demografska inercija.

Za ovo drugo nisi u pravu, vreme je potrebno da počne broj da opada (da počnu da umiru parovi koji su forsirani da imaju jedno dete). Kada se dosledno sprovodi one child policy  i jedna majka radja 1 dete, stanovništvo ne raste, jer teško da je životni vek porastao toliko da za 30 godina ih ima 400mil. više.

 

Jedino objašnjenje bi mi bilo da nije sprovođeno u svim provincijama, al me mrzi sad da proučavam.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...