Jump to content
IGNORED

Island


Mil@n

Recommended Posts

  • Replies 200
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mil@n

    65

  • hazard

    21

  • beta

    14

  • Kampokei

    12

Ne konzumiram, ali moj saputnik bije za petoro pa sam namiren. :D Kupovao je po tim marketima gde smo uzimali sve ostalo, mislim da nije strašno, par eura. Ako je baš bitno, mogu da ga pitam. :)

Link to comment

Ne konzumiram, ali moj saputnik bije za petoro pa sam namiren. :D Kupovao je po tim marketima gde smo uzimali sve ostalo, mislim da nije strašno, par eura. Ako je baš bitno, mogu da ga pitam. :)

 

 

Ma jok, nego sam se naslusao prica o ultra skupom Rejkjaviku pa rekoh cisto da uzmem nesto da stavim stvari u perspektivu :)

Link to comment

Imacu 24h na Islandu 1.-2. jula. Imam prenociste u Rejkjaviku, nemam kola. Sta moze da se vidi u blizini, ima li nekih tura? Slecem oko pola 4 popodne, a nazad na aerodrom moram da krenem iz Rejkjavika oko 2, pola 3 popodne sutradan. Vidim da cu imati dosta svetlosti jer u to doba sunce zalazi u ponoc a izlazi u tipa 3, pola 4 ujutru.

Link to comment

Imacu 24h na Islandu 1.-2. jula. Imam prenociste u Rejkjaviku, nemam kola. Sta moze da se vidi u blizini, ima li nekih tura? Slecem oko pola 4 popodne, a nazad na aerodrom moram da krenem iz Rejkjavika oko 2, pola 3 popodne sutradan. Vidim da cu imati dosta svetlosti jer u to doba sunce zalazi u ponoc a izlazi u tipa 3, pola 4 ujutru.

 

Iznajmi auto. Spavas negde?

Link to comment

Imacu 24h na Islandu 1.-2. jula. Imam prenociste u Rejkjaviku, nemam kola. Sta moze da se vidi u blizini, ima li nekih tura? Slecem oko pola 4 popodne, a nazad na aerodrom moram da krenem iz Rejkjavika oko 2, pola 3 popodne sutradan. Vidim da cu imati dosta svetlosti jer u to doba sunce zalazi u ponoc a izlazi u tipa 3, pola 4 ujutru.

 

Iznajmi auto barem na jedan dan i odradi golden circle tour.  To ti je verovatno najkomercijalnija turistička  tura. U nju spada poseta Pinglevir Nacionalnom Parku, Gejzir, Galfos vodopad, i u povratku možeš da obiđeš vulkanski krater Kerid. Super akcija za jedan dan, sve je relativno blizu i kolima se jako brzo stiže od jedne do druge atrakcije.

Edited by Mil@n
Link to comment

Koliko ste platili iznajmljivanje kola? Ja sam gledao nesto na brzaka, i izaslo mi je nesto suludo tipa 250 dolara americkih za jedan dan  :huh:

 

Mi smo platili oko 250e za pet dana. Za te pare smo mogli uzeti auto za 7 dana kod nekih drugih malo ranije, ali smo dugo odugovlačili pa tamo tražili na licu mesta. 250 dolara na dan je... Ridicilous.

Link to comment

Kad sam ja bio Budget je bio najjeftiniji (AVIS s kojima dele automobile je bio 3-4 puta skuplji).

 

Pogledaj kroz neke car rental konsolidatore.

 

 

Sent from my iTelephone using Tapatalk

Link to comment

Pogledao sam preko expedije, tamo ima da se nadje za 114 dolara kanadskih, sto je dosta manje od 250 americkih, ali opet brate preskupo za jedan dan...cini mi se da je datum problem, 1. jul, turisticka sezona, pa su cene visoke...nasao sam AirBnB za 67$ (kan.) za vece, to je bilo ubedljivo najjeftnije za privatnu sobu (bio je neki hostel za 57$ gde spava 4oro po sobi), sve ostalo preko 100$, a hoteli oko 300$ za vece...brate...

Edited by hazard
Link to comment

Pivo i sl 6-7 do 10 evrića, opušteno

Skandinavska posla. to je nenormalno, bez obzira kolika im je plata. Meni tako preselo u Danskoj i Svedskoj.

Edited by Majo
Link to comment

Milane, koja je tamo domaća fauna, sem one morske? Ne sećam se da sam na bilo kojoj fotki sa Islanda video neku živuljku. 

 

Verovatno zato što ih i nema ne znam koliko...

 

Mislim da im je najbogatiji svet ptica, pogotovu u Muvatn regiji koja je po tome poznata i sadrži desetine vrsta. Ima dosta divljih konja (biće na slikama) i stvarno izgledaju prelepo, neobično i drugačije od naših. Imao sam sreću na Jokulsarlon jezeru da vidim foke, ne i da poslednji dan u povratku svratimo na mesto gde se na obali valjaju u desetinama jer je vreme bilo takvo da sam samo čekao živi da stignemo nazad u Rejkjavik. Ima dosta mačaka koje jednostavno bauljaju po ulicama, krupne su nenormalno. Sećam se da smo u jednom izlogu videli mačku koja samo leži i gleda pravo, mislim da je imala jedno 10 kila. Gledao sam je bukvalno par minuta dok se nije pomerila da budem siguran da nije plišana. :D

 

Ovi iz naše grupe kažu da su videli Arktičku lisicu, ja nažalost nisam bio blagosloven.

 

To je iz mog iskustva, ali koliko sam čitao po netu, mislim da nešto puno više od toga i nema da se vidi...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...