Jump to content
IGNORED

Island


Mil@n

Recommended Posts

  • Replies 200
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mil@n

    65

  • hazard

    21

  • beta

    14

  • Kampokei

    12

Ovo me stalno kopka, zašto je toliko kuća i zgrada po Skandinaviji i sličnim subpolarnim predelima ofarbano u jarke boje? Lek protiv depresije, želja da se lakše pronađe nastamba u snežnoj mećavi, nešto treće? 

Link to comment

Ovo me stalno kopka, zašto je toliko kuća i zgrada po Skandinaviji i sličnim subpolarnim predelima ofarbano u jarke boje? Lek protiv depresije, želja da se lakše pronađe nastamba u snežnoj mećavi, nešto treće? 

 

A možda je jednostavno tako lepše...

 

13112789_10153993646317626_3932380808480

 

13123403_10153993646332626_6108979641782

 

Ovo je ono o čemu sam govorio, po kolima pored jasno je da problem nije nemaština, male kuće su neki vid standarda i baš me zanima kako izgleda život 4člane porodice u takvom ambijentu. :)

 

13072650_10153993646367626_4411975451866

 

13071876_10153993646512626_7957909347287

 

13123110_10153993660482626_1002762148136

 

13071724_10153993660652626_5207725050293

To je to od Reykjavika... Sledi lov na kitove. :)

Link to comment

Nisi valjda išao na onaj pokolj u zalivu? Ili je to na Farskim?

 

 

....shit has hit the fan...

 

Samo mi to treba :( Još mi "the cove" odzvanja u glavi i pred očima iako sam ga gledao pre par meseci. Tu su u pitanju delfini i Japan. Ovo o čemu ti pričaš bi (nagađam) mogao da bude Husavik, on je najpoznatiji po kitovima na Islandu. 

 

Mislio sam na vizuelni "lov", ture od par sati u kojima smo se vozili po okeanu u potrazi za kitovima... :)

Link to comment

Ahaaa ok

A siguran sam da je ovo negde gore, hteli da me vode kad sam živeo u CPH, jedva sam se odbranio...

 

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

Ovo me stalno kopka, zašto je toliko kuća i zgrada po Skandinaviji i sličnim subpolarnim predelima ofarbano u jarke boje? Lek protiv depresije, želja da se lakše pronađe nastamba u snežnoj mećavi, nešto treće? 

 

meni rekose svedjani da je kod njih ta karakteristicna crvena boja nastala par vekova unazad od nusprodukta rudnika bakra koji, uz jos neke sastojke, odlicno stiti drvo na niskim temperaturama a pri tom je bilo jeftino pa se prosirilo po skandinaviji. valjda se otud razvila navika farbanja u jarke boje. evo nadjoh i viki clankak o tome pa koga interesuje moze procitati. 

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Falu_red

Link to comment

Falun red jeste jedno od najlogicnijih objasnjenja. Ali, kad malo razmislis, i Rusi svoje crkve (i ne samo crkve) farbaju u jake boje. Tako da mozda i ima veze sa pejsazem, snegom, itd.

Link to comment

Falun red jeste jedno od najlogicnijih objasnjenja. Ali, kad malo razmislis, i Rusi svoje crkve (i ne samo crkve) farbaju u jake boje. Tako da mozda i ima veze sa pejsazem, snegom, itd.

ima sigurno veze s pejzazom kao i bilo gde drugde. ali je bitno i to da je farba bila jeftina i dostupna masama pa je sarenilo brze i sire zazivelo u narodu. kao sto su mediteranske kuce uglavnom bele ne samo zbog silnog plavetnila mora i neba vec i zbog toga sto je krec jeftin a pri tom dobro hladi i jos bolje dezinfikuje. 

Link to comment

 

 

 

 

 

 

Ovo je ono o čemu sam govorio, po kolima pored jasno je da problem nije nemaština, male kuće su neki vid standarda i baš me zanima kako izgleda život 4člane porodice u takvom ambijentu. :)

 

 

 

 

 

 

 

Grejanje.

Link to comment

Kako iz Begiša najjeftinije stići do Islanda?

Znam da ima wizz iz Budimpešte. Do tamo možeš kombijem koji je oko 50ak e povratna karta.

Neki naš lik, Pančevac, koga smo sreli poslednji dan u Hostelu je rekao da je kartu uzeo 5 dana

pre polaska i platio je 100e što je smešna cifra.

 

Arslanagiću, misliš da im je lakše da greju male objekte? Koliko se sećam, 20 i nešto % energije je geotermalnog porekla, dok je 70 i nešto % hidro porekla. Sumnjam da im manjka energije, pogotovu na tako mali broj stanovnika?

Edited by Mil@n
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...