Jump to content
IGNORED

Нетфликс


Прслин

Recommended Posts

Nije glupavo. I ja sam bio razocaran naznakama raspleta i zavrsetkom i ocigledno je da ce se prica nastaviti u drugoj sezoni (iako je klifhenger kao za debile), ali prihvatam Ruksinovu opasku da je Pep siromah nam treba vise idealistickih sadrzaja na TV-u. Ovo je lep sadrzaj.

Link to comment
  • Replies 439
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    30

  • dragance

    28

  • Прслин

    27

  • Prokleto Djubre

    26

Santa Clarita Diet - nije lose. Malo je gore, ali ok sve sa Drew Barrymore mi je slatko  :wub:

 

A ima i za "srbin pobediJo" topic svasta da se napise :D

Edited by dragance
Link to comment

znachi da gledamo?

pa gledajte :lolol:

 

meni bilo blezvezle

istina, prve dve-tri epizode drže pažnju i moglo je ispasti svašta dobro

ali nije <_<

 

mislim,

 

 

ako je to zapravo ona sve izmislila jer je luda, kako je bila slepa i izgubila vid? i još par drugih nelogičnosti ali ovo je najbitnije

i one knjige, ako je to neko podmetnuo da bi ispalo da ona laže -- ko? (a i zašto)

a drugo, čak i da ih je ona čitala, zašto ih pa ne bi čitala i ako ne laže?

 

 

 

a ako pak

 

 

ne laže, onda je tek mali milion stvari bezveze, a sam magični ples je kukulele :lol::ph34r:

plus je sam kraj totalno idi mi dođi mi, smuti pa prospi, seci uši krpi dupe

 

 

 

a kao što već rekoh, mnogo toga je klinački, što ne mora da bude nužno loše, ali nekako sve zajedno je pluh

 

 

- npr ono kad je htela da otruje manijaka tabletama za spavanje a on rekao jao paradajz pa mu donela protiv otrov

- kad su vodili onog klinca nasilnika u popravni pa došla učiteljica da ga spase tako što će on da piša iza zgrade, a kad to nije uspelo onda ga kupila

 

 

 

i tako

Link to comment

Kopiracu post koji sam napisao posle gledanja i ubaciti jos ponesto.

 

 

Serija se vrti oko problema OA kao nepouzdanog naratora. Sve sto saznajemo o njenoj proslosti (dete + zarobljenistvo) dato nam je iz njenog ugla i moze biti da je ona jednostavno lujka koja je sve izmislila (pije lek za shizofreniju, upisala kurs kreativnog pisanja), ali:

- scena kada Francuz i diler nadju na jutjubu kako zaista svira violinu u metrou

- scena kada se Fap i drugi ludi naucnik posibaju nije mogla biti iz njene perspektive

- scena kada Nensi i Abel razgovaraju u hotelu i ona ga podseca da je bas ona odabrala slepu devojcicu umesto decaka, sto potvrdjuje bar deo njene price o tome sta joj se desavalo pre usvajanja

 

Sve tri scene su nepotrebne - osim ako im smisao nije da potvrde istinitost njene price, ili makar pobiju rastucu teoriju da jednostavno nije normalna.

 

Tu je jos nekoliko scena iz proslosti kojih ona nije bila deo: sve ono sa Renatom i sve ono sa serifom i njegovom suprugom. Medjutim, te dve sizejne linije imaju svoje mesto u kompozciji serije. Dolazak petog drugara, odnosno povezivanje proslosti i sadasnjosti i objasnjenje kako je pobegla.

 

Knjige ne moze da cita prosto zato sto - ne ume. Skoro sigurno pre pada autobusa u reku nije naucila da cita, a sigurno ne engleski, a tesko je verovati da je za kratko vreme savladala engleski alfabet koji se ne zasniva na principu jedan glas - jedno slovo.

 

I sad mi opet blesavo sve ono sa plesom, missim jeste ples interesantan antropoloski fenomen koji postoji od pocetaka ljudske civilizacije do danas, ali glupo izgleda, brate mili.

 

Link to comment

Kopiracu post koji sam napisao posle gledanja i ubaciti jos ponesto.

 

 

Serija se vrti oko problema OA kao nepouzdanog naratora. Sve sto saznajemo o njenoj proslosti (dete + zarobljenistvo) dato nam je iz njenog ugla i moze biti da je ona jednostavno lujka koja je sve izmislila (pije lek za shizofreniju, upisala kurs kreativnog pisanja), ali:

- scena kada Francuz i diler nadju na jutjubu kako zaista svira violinu u metrou

- scena kada se Fap i drugi ludi naucnik posibaju nije mogla biti iz njene perspektive

- scena kada Nensi i Abel razgovaraju u hotelu i ona ga podseca da je bas ona odabrala slepu devojcicu umesto decaka, sto potvrdjuje bar deo njene price o tome sta joj se desavalo pre usvajanja

 

Sve tri scene su nepotrebne - osim ako im smisao nije da potvrde istinitost njene price, ili makar pobiju rastucu teoriju da jednostavno nije normalna.

 

Tu je jos nekoliko scena iz proslosti kojih ona nije bila deo: sve ono sa Renatom i sve ono sa serifom i njegovom suprugom. Medjutim, te dve sizejne linije imaju svoje mesto u kompozciji serije. Dolazak petog drugara, odnosno povezivanje proslosti i sadasnjosti i objasnjenje kako je pobegla.

 

Knjige ne moze da cita prosto zato sto - ne ume. Skoro sigurno pre pada autobusa u reku nije naucila da cita, a sigurno ne engleski, a tesko je verovati da je za kratko vreme savladala engleski alfabet koji se ne zasniva na principu jedan glas - jedno slovo.

 

I sad mi opet blesavo sve ono sa plesom, missim jeste ples interesantan antropoloski fenomen koji postoji od pocetaka ljudske civilizacije do danas, ali glupo izgleda, brate mili.

 

 

 

1) scene koje se ne uklapaju u ludost:

Da, baš na sve to sam i mislila kad sam rekla da se ne uklapa da je luda, plus gubitak i povratak vida.

Ali knjige -- ko ih je stavio tu i zašto?

Pogotovo što je tačno ovo što si ti rekao, realno nije imala kad da nauči da čita knjige na engleskom. S

ve u svemu fora sa knjigama je glupa, besmislena i nepotrebna.

 

2) To sa Renatom i šerifom i naučnikom je mogla i ona da izmisli. A i mi sve polako saznajemo tako što ona priča događaje ovim likovima u kući.  Ali kako je ona to mogla da zna? Ajde za Renatu je mogla da sazna od Renate i Homera, ali baš bi ludi naučnik njima ispričao da je ubio drugog ludog naučnika. A i ono sa šerifovom ženom. Nešto tu ne štima. Osim ako nije luda -- onda je sve ok.

Ali ako jeste luda onda sve ono pod 1) ne štima.

 

3) Ples je glup ko dupe. Prosto da ti suze pođu koliko je glup.

A spasavanje od poludelog pucača pomoću plesa je :lolol:

Plus je nekako bezvezno što šerifova žena zna peti plesni korak.

 

 

Link to comment

A što ne gledaš sa engleskim titlovima? Shvatio sam da razumeš engleski dovoljno da slušaš. To je super za usavršavanje jezika, bar meni.

+1, super je kad ima engleski titl na engleski zvuk, odlichna stvar, taman se dopuni shta fali.

 

kao npr subpoena, litigation i plantiff. to mi sve bash treba :D

Edited by gospa buba
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...