Jump to content
IGNORED

Teroristički napad u Parizu


Nesh

Recommended Posts

  • Replies 3.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • borris_

    173

  • wall

    168

  • Prospero

    165

  • Аврам Гојић

    125

Top Posters In This Topic

Posted Images

dakle, kao i obicno svadjas se sa necim sto si sam izmislio. ko je uopste pominjao francusku trobojku preko profila?

 

Pa kvotovan covek sa kojim se slazes 90% govori o vrancuskoj kulturi™ kao necemu sto u nasoj percepciji odvaja pariske zrtve od bejrutskih. Pa se ja onda pitam kako empatija moze da ima geografsko poreklo jbg, nekako mi se cini da su i bejrutske i pariske majke nemerljivo tuzne. Ako od ludog teroriste pogine covek kojeg ne znam licno, zabole me da li je slusao death metal ili je bio clan pariske biblioteke.

 

Tacno, nije pominjao francusku zastavu ali kakogod, on govori o nekoj razlici.

 

Nema razlike.

Edited by Caligula
Link to comment

Problem je u tome sto je ta prica o saosecanju pocela tek posle napada u Parizu, pa ta demonstracija solidarnosti sa Bejrutom i Nigerijom uglavnom i nema bas neku vrednost i vise je geopoliticki inat onima koji kace trobojku.

 

Nisam se dan pred napad u Parizu bas nagledao libanskog kedra na avatarima ljudi koji sada preispituju licemerje Zapada.

Link to comment

inace danas je objavljen izvestaj koji pokazuje da je broj zrtava terorizma u svetu porastao 80 posto od prosle godine.

ako je bio potreban Pariz da se ljudi sete da se gine i na drugim mestima, a do tada su polemisali o...cemu bese, o Zorani? o decku koji ne moze da nadje ribu pa je napisao otvoreno pismo svim zenama? - onda je to zestoka naknadna samilost i u sustini drustvenomrezno poentiranje na tudjoj nesreci.

Link to comment

Mozda ovakve stvari i nisu bitne, ali mene pogadjaju. Trebalo bi uvesti nacin da se sa ovim nekako obracuna, ako nista drugo onda bar praznjenje dela tribina i a u kurac.

slažem se

Link to comment

Појавиле се спекулације да су терористи били дрогирани Каптагоном, већ дуго забрањеним амфетаминима који се јако много троше на Блиском истоку. Сматра се да се "кува" у Сирији и да се продајом финансирају бар неке анти-Асад групе. Јефтин је за прављење, а продаје се за 20 долара по пилули, тако да је профит огроман. Ради као и други амфетамини: неспавање, енергија, ништа глад. Јако популаран међу Исисовцима, наводно.

Link to comment

Pa kvotovan covek sa kojim se slazes 90% govori o vrancuskoj kulturi™ kao necemu sto u nasoj percepciji odvaja pariske zrtve od bejrutskih. Pa se ja onda pitam kako empatija moze da ima geografsko poreklo jbg, nekako mi se cini da su i bejrutske i pariske majke nemerljivo tuzne. Ako od ludog teroriste pogine covek kojeg ne znam licno, zabole me da li je slusao death metal ili je bio clan pariske biblioteke.

 

Tacno, nije pominjao francusku zastavu ali kakogod, on govori o nekoj razlici.

 

Nema razlike.

 

Ama ukapirali smo, tebe jednako boli kurac i za francuske i za ostale zrtve, ne moras svaku trecu stranu da postujes novi, a u biti jedan te isti post.

Link to comment

Nisam se dan pred napad u Parizu bas nagledao libanskog kedra na avatarima ljudi koji sada preispituju licemerje Zapada.

 

 

Naravno da nisi jer se neke stvari medju normalnim svetom podrazumevaju. Kada se neko opase dinamitom i pobije neku decu/zene/ljude, neces da izadjes na fejsbuk i kazes "eeee, pa to nije lepoo" jer se podrazumeva da nije lepo, da je zverski, te ces takve vesti ili da procitas kako bi naduo ekspres lonac gneva u sebi ili ces brze bolje da skrolujes ako ti je dan vec natovario neki licni teret pa nisi sposoban za vise od toga.

 

Pa ako jednog dana strada 200+ ljudi (i dece neke jebemmu) u oborenom putnickom avionu a kroz desetak dana pogine 120 u Parizu, gde je tu tacno razlika u reagovanju normalnog coveka? Da li cu zbog Viktora Igoa da se ogrnem zastavom a da zbog necega ignorisem Dostojevskog (kad smo vec kod tog kulturoloskog bondinga)?

 

Da i ne govorim o tome koliko je ljudi uopste primetilo vest o masakru u Bejrutu i koliko je bila istaknuta u medijima u poredjenju sa Pariskim dogadjajem.

 

Zapad jeste licemeran, to je ne samo istina nego velika porcija aktuelnog problema.

Edited by Caligula
Link to comment

Isto tako nije lepo ni kritikovati zbog avatara, jer su ih mnogi ljudi, nesposobni da kao Buda sagledaju patnju celog sveta, stavili iz ciste empatije,

 

Za mene je  kritikovanje avatara demonstracija self-righteous pompeznosti, jer ne doprinosi bas nicemu i donosi izuzetno jeftine bodove.

 

Kome smeta, ne mora da kaci avatara, ko zeli da ih kaci, neka ih kaci, ko sam ja da preispitujem njihove motive za nesto sto je u svojoj sustini gest solidarnosti.

 

I necu ni ja o tome dalje, imam o ovome potpuno izgradjeno misljenje i diskusija ne bi vodila nikud.

Edited by Аврам Гојић
Link to comment

Ama ukapirali smo, tebe jednako boli kurac i za francuske i za ostale zrtve, ne moras svaku trecu stranu da postujes novi, a u biti jedan te isti post.

 

Koji si sad pa ti

 

kauboje, neces me uvuci u tu raspravu o merenjima cije su majke tuznije. zaboravi.

 

Naprotiv, tu raspravu si ti uveo onim kvotom praveci neku kao subjektivnu a pri tom univerzalnu razliku u geografskom zaljenju mrtvih.

Link to comment

nesposobni da kao Buda sagledaju patnju celog sveta

 

Ja imam sirinu  -_-  i svestan sam toga da su mnogi siromasni duhom pa ne vide siru sliku. Ali kad vec komentarisem ovaj Aramov kvot setih se aktuelnog fejsbuk proliva pa daj da se pompezno zapljunem.

 

A kada te trendi stvari budu prestale da mi idu na kurac, znacu da sam mrtav.

 

 

Pogine sto dvadeset ljudi, ja potrcim da se ogrnem Zakenbergovim softvercicem. Iritira jebi ga.

 

Edited by Caligula
Link to comment

Kome smeta, ne mora da kaci avatara, ko zeli da ih kaci, neka ih kaci, ko sam ja da preispitujem njihove motive za nesto sto je u svojoj sustini gest solidarnosti.

 

I necu ni ja o tome dalje, imam o ovome potpuno izgradjeno misljenje i diskusija ne bi vodila nikud.

 

Nikad SJW od tebe -_-

Link to comment

Na mrezama se vodi pravi rat oko ovoga i u tom ratu ima nijansi jelte.

 

To da li ce neko da postavlja vesti, na glas zali ili osudjuje stvar je licnog izbora. Ali ako se gleda sira slika, ova pomama sa francuskim zastavama preko profil slike masi ceo fuzbal. Jedno je razumeti/osecati bol zbog gubitka koji oseca par stotina porodica u Parizu/Bejrutu etc. a sasvim drugo stavljati drzavna obelezja kao znak tuge jbt. Pa to znaci da stajes ne uz te pogodjene porodice vec uz drzavu. Zastave prosto nisu deo resenja ovde, vec deo problema. Zvanicna Francuska je zbog svog interesa debelo zakuvala ovim nesrecnicima sto se sa libijskih obala otiskuju u gumenim camcima noseci svoju dvogodisnju decu pod miskom. Ne mogu sebe da vidim kako prelepljujem francusko (ili bilo cije drugo obelezje) dok zalim neke civile.

 

Prosto, neumesno je da posmatram kako poludeli bageristi ruse drevne hramove, gaze preko sirotinje i njihovih kuca, ubijaju im decu, kolju, pale po kavezima i bacaju sa tornjeva na betonske blokove a da reagujem (tudjom zastavom) tek kada bagerista udari na pariski koncert.

 

Jel to neka empatija geografskog porekla?

 

Ne kapiram.

Ne kapira samo onaj ko je bezao sa casova istorije u srednjoj skoli pa ne zna nista o istoriji Evrope i doprinosu Francuske kulture stvaranju pravednijeg, slobodnijeg i humanijeg drustva - samo takav moze da pita "zasto boje Francuske". Ne odaje se posta "samo" ljudskim zrtvama, vec jednoj epohi, uverenjima koja sluze na cast ljudskoj vrsti, a ciji je simbol upravo Francuska, to je solidarnost sa srcem civilizacije na cijem terenu se dogodio masakr. Civilizacije kojoj i mi pripadamo. Time se ne umanjuju ostale zrtve teroristickih napada, naprotiv, ovim se objedinjuju. I nije Francuska samo zadnjih 10 ili 20 godina, pa da se gleda kroz brljotine svoje spoljnje ili unutrasnje politike. I Bliski istok ima neki doprinos u istoriji sveta, ali ne mogu da se setim sada ...

Link to comment
×
×
  • Create New...