Jump to content
IGNORED

Teroristički napad u Parizu


Nesh

Recommended Posts

Ne kapira samo onaj ko je bezao sa casova istorije u srednjoj skoli pa ne zna nista o istoriji Evrope i doprinosu Francuske kulture stvaranju pravednijeg, slobodnijeg i humanijeg drustva

 

 

Ovo je vec dugo jedno globalno selo sa svojom globalnom mrezom cije sam akcije komentarisao. Vezivanje francuskog doprinosa civilizaciji za cikenbergov softver je silovanje logike. A ovo preskakanje zadnjih 10 ili 20 godina™ vredja zdrav razum.

 

Ali ok, sto rece Vasa svako ima pravo (slazem se) da radi sa svojim avatarom sta zeli.

Link to comment
  • Replies 3.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • borris_

    173

  • wall

    168

  • Prospero

    165

  • Аврам Гојић

    125

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ne kapira samo onaj ko je bezao sa casova istorije u srednjoj skoli pa ne zna nista o istoriji Evrope i doprinosu Francuske kulture stvaranju pravednijeg, slobodnijeg i humanijeg drustva - samo takav moze da pita "zasto boje Francuske". Ne odaje se posta "samo" ljudskim zrtvama, vec jednoj epohi, uverenjima koja sluze na cast ljudskoj vrsti, a ciji je simbol upravo Francuska, to je solidarnost sa srcem civilizacije na cijem terenu se dogodio masakr.

 

Zelim da verujem da je za vecinu  avataraca posredi solidarnost sa ljudima, a ne sa nekakvom romanticnom i divlje netacnom romanticnom vizijom Francuske.

Link to comment

mi smo stvarno mator forum. mnogi su jednostavno navikli da im je net jedan od nacina komunikacije. pa tako funkcionisu. solidarisu se na fejsu, tviteru itd. nista neobicno. sad, sto nekom to izgleda jeftino, pa ne znam. moja baba je smatrala da se saucesce ne sme izjavljivati telefonom. ili licno ili telegram. 

Link to comment

mislim da treba banovati i sve one koji su napisali vise od 2,7 puta vise postova na topiku o obrenovackoj poplavi nego o zrtvama neke boko haram akcije

 

dajte, ljudi, ne zajebavajte. prijemcivost za empatiju je univerzalno jaca kad se radi o po bilo kom kriterijumu blizoj zrtvi. to dakle vazi i u bejrutu i nigerijskoj pripizdini u odnosu na komsiluk i, s druge strane, daleku evropu.

Edited by morgana
Link to comment

Vidi, pomenuto je i geografsko zaljenje zrtava kao nesto strasno. Evo onaj pozar u kaficu u N.Sadu kad je poginulo valjda 6 ljudi i sad ovaj slucaj u Rumuniji sa vise desetina i sad je cudno sto je o prvom ispisano ne znam koliko stranica (kod nas), a drugi je vise paznje privukao zbog pada Vlade. Mi pratimo zapadne medije vecinom i normalno je da se vise o tome pise (Pariz protiv bilo sta sa bistoka). Ima ono potkosulja, kosulja ...

Link to comment

jedno od osnovnih pravila od percepcije do medija je da informacija mora da bude nova da bi bila primecena. ono, nije vest da je pas ujeo coveka nego da je covek ujeo psa. pa je pet istovremenih napada u parizu mnogo veca vest od eksplozije u bejrutu ili masakra u nigeriji.

kada opet bude nesto eksplodiralo u parizu, pola od sadasnjih ce kaciti francuske zastave, kao bilo je vec.

Edited by Takeshi
Link to comment

Duhovito je to prosipanje sad nekog kulturoloskog rasizma po principu "bantu crnci su daleko pa me zabole q a francuska mi je zeljena destinacija pa je srce ujedeno."

Saosecanje po ideoloskoj liniji.

Ne vidim sto bi se vise potresao na smrt 120 ljudi ovde ili tamo a realanost jeste takva da su neke zivotinje ravnopravnije od drugih i to se najbolje vidi po diktatu medija.

Poruka koja se tu salje je da je shok ne sto je 120 ljudi pobijeno nego sto se to desilo gde se desilo. To nije dobra poruka.

Link to comment

Vidi, pomenuto je i geografsko zaljenje zrtava kao nesto strasno

 

+1

 

ovu mapu je pravio Budimir iz Batocine, tipa potkosulja, kosulja:

 

tumblr_nnix3isSgb1qa4p8ho1_1280.jpg

Edited by Caligula
Link to comment

Ne kapira samo onaj ko je bezao sa casova istorije u srednjoj skoli pa ne zna nista o istoriji Evrope i doprinosu Francuske kulture stvaranju pravednijeg, slobodnijeg i humanijeg drustva - samo takav moze da pita "zasto boje Francuske". Ne odaje se posta "samo" ljudskim zrtvama, vec jednoj epohi, uverenjima koja sluze na cast ljudskoj vrsti, a ciji je simbol upravo Francuska, to je solidarnost sa srcem civilizacije na cijem terenu se dogodio masakr. Civilizacije kojoj i mi pripadamo. Time se ne umanjuju ostale zrtve teroristickih napada, naprotiv, ovim se objedinjuju. I nije Francuska samo zadnjih 10 ili 20 godina, pa da se gleda kroz brljotine svoje spoljnje ili unutrasnje politike. I Bliski istok ima neki doprinos u istoriji sveta, ali ne mogu da se setim sada ...

Floskulometar se usijao.

Link to comment

Zelim da verujem da je za vecinu  avataraca posredi solidarnost sa ljudima, a ne sa nekakvom romanticnom i divlje netacnom romanticnom vizijom Francuske.

+1

 

а и ова карта је жива истина

Link to comment
×
×
  • Create New...