Jump to content
IGNORED

Igr(ic)e su umetnost ili nisu, nastavlja se


Прслин

Recommended Posts

  • Replies 508
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Прслин

    69

  • Caligula

    48

  • Krampa

    28

  • Miralem

    23

Top Posters In This Topic

Posted Images

Јеси ти уопште кликнула на оне линкове или би само да причаш о културној политици? :mad:

 

niiisaam:)) priznajem! nemam vremen sada. kad stignem, javljam;)

 

ali stojim iza onog gore;)

Link to comment

niiisaam:)) priznajem! nemam vremen sada. kad stignem, javljam;)

 

ali stojim iza onog gore;)

Ок. Само те молим да имаш на уму да су мени много боље игре од оних које сам раније линковао два велика и врло комерцијална хита: The Last of Us и GTAV.

 

The Last of Us има све што би требало да данашње људе тера на размишљање: уништење планете и људског друштва због загађења и болести као последице нарушавања природе, опирање тоталитарном режиму који нуди сигурност у замену за слободу, допуштање млађим генерацијама да порасту, дилему да ли ће преживети у суровом свету где се већина брине само за себе и своје потребе које могу да се крећу од заштите породице до крајњег екстрема попут педофилије и канибализма, бирање између жртвовања једне невине особе да би се спасило човечанство и ризиковања да то човечанство нестане због једног јединог живота, чак и сада врло популаран LGBTQ моменат али са твистом - јер проблем са хомосексуализмом постаје занимљив када је геј једина имуна девојка у свету у коме зараза односи све људе.

 

 

GTAV је далеко шармантнији у својој непретенциозности, али и толико супериоран у односу на скоро било шта у својој генерацији, без обзира из ког медија долазило, да је снага његове сатире потпуно разоружавајућа чак и за оне које најбруталније разоткриљује. Превише аспеката има који се реферишу на битне ствари из нашег света да бих их сада набрајао, али бољу игру нисам играо у животу. Ремек-дело.

 

Link to comment

čitam te prsline već nedeljama, da ne kažem mesecima, i negde mi je simpatična tvoja borba da se igrice prebace na umetnost. ali me niti jedan predlog igrice koje si navodio nije ni približno ubedio u to. ove dve poslednje su, blago je rečeno, dno u svakom "umetničkom" izrazu. otmi novce i beži mi je jedina asocijacija na njih.

 

jedinu igricu, od svih igrica koja može da ima prefiks umetnička ti nisi pomenuo.

:(

Link to comment

prvi trslinov trejler deluje dojajno, i svakako kao umetnost, mada ja nisam mozda merodavan posto se lozim na postapokaliptiku, kormaka i zonbije :(

doduse, zonbiji jesu fakat umetnost, to valjda niko ne moze da ospori. 

Link to comment

u vreme kada nije bilo intrtmntnta i imdb-a. lik koji imao video klub nije izdavao nijedan film a da ga nije gledao prvo sam. i uvek sam ga pitao "jel valja ovaj film", posle nekog vremena svatim da za koji film mi on kaze "onako" znam da se 110% radi o dobrom filmu (cak mi i za memento rekao "onako"). pa tako, pitam ga za skoro svaki novi film dok mi ne kaze "onako", "ne valja" ili "nije za tebe" i uzimam bas tu kasetu "neka, mozda cu gledat"

kad sam kupio ps1 igre sam uglavnom narucivao od jednog lika iz beograda, ...i jebena ista sreca, njegova preporuka bila "destruction derby", za tomb raider mi rece "mmmmm", "syberia" isto, a vrhunac je bio kada sam ga pitao za "myst", rece mi da ne valja nista i da cu ga dobiti na poklon (ko dobar musterija) lol - hebo ga kavboj

Link to comment

zasto svi tumb rejder zovu tomb rajder?

 

to jeste za video klubove, uglavnom su masili debelo, sem u mirijevu u lokalnom video klubu koji je drzao ex oficir, zestoki pijanac.

e taj je umeo da ubode.

mislim da je svrsio od srece kad sam mu trazio grad izgubljene dece.

nije ga imao, al ga je samo za mene nabavio, car.

Link to comment

čitam te prsline već nedeljama, da ne kažem mesecima, i negde mi je simpatična tvoja borba da se igrice prebace na umetnost. ali me niti jedan predlog igrice koje si navodio nije ni približno ubedio u to. ove dve poslednje su, blago je rečeno, dno u svakom "umetničkom" izrazu. otmi novce i beži mi je jedina asocijacija na njih.

jedinu igricu, od svih igrica koja može da ima prefiks umetnička ti nisi pomenuo.

:(

Знаш како, ако ти Прљави Хари није уметност неће ти ни ово бити. Али онда мораш и Шекспира и Хомера да отпишеш јер су они GTAV и Прљави Хари свог времена. Или Да Винчи - данас би мало шљакао у некој адвертајзинг агенцији, а мало пресликавао фрејмове из снаф филмова скинутих са 4чена. Или Достојевски, који је због коцкарских дугова писао огромне романе јер су га плаћали златом за сваку страну. Или Хичкок, прилично ђубренце од човека, који добијао ненормално високе хонораре да снима трилере и никада није добио Оскара за режију. Има још, али мислим да ти је јасно шта желим да кажем. :)

Link to comment

da ne zaboravim, i winning eleven sam dobio na poklon, valjda zato sto bio na japanskom i niko nije hteo da ga kupi....trebalo mi vremena da se snadjem u menu na japanskom ali ipak - jebeno remek delo

Link to comment

GTAV је далеко шармантнији у својој непретенциозности, али и толико супериоран у односу на скоро било шта у својој генерацији, без обзира из ког медија долазило, да је снага његове сатире потпуно разоружавајућа чак и за оне које најбруталније разоткриљује. Превише аспеката има који се реферишу на битне ствари из нашег света да бих их сада набрајао, али бољу игру нисам играо у животу. Ремек-дело.

 

 

koga si ubio michaela ili trevora.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...