Jump to content
IGNORED

NHL 2015


Miljenko

Recommended Posts

Apsolutna ludnica u San Joseu, to samo NHL plej-of moze da priredi i jos jedna potvrda da je u hokeju momentum kljucan. Mogu iz Vegasa da pizde zbog odluke sudija, ali oni su ovu seriju imali dobijenu i dozvolili su da im isklizne iz ruku.  Ej, primis 4 gola u 5 minuta, sami su krivi..

 

Sto se tice sudijske odluke, verovatno Eakin nije trebalo sam da bude kaznjen, pogotovo ne major, ali mi je odvratno kada vidim komentare da zapravo nikakva kazna nije trebalo da se svira bez obzira na tezak pad Pavelskog. Sudije u prvi mah zaista nista nisu svirale, tek kada se videlo da je Pavs povredjen i krv na ledu, svakako je doprinelo da kazna bude velika.

 

Sto se tice drugog duela, rezultatski deluje da je bilo lako za Bruinse, ali imali su Leafsi svoje sanse, ali nisu iskoristili, a skupo su ih kostale greske pozadi. Na kraju presudili 3. i 4. napad Bostona, Kuraly odigrao fantasticno..

 

 

Link to comment

Bostonu se zestoko otvorilo na Istoku. Na Zapadu vec nemam neku ideju. Cini mi se da je ovo prvi put da medju osam ekipa, nemam neku za koju bih navijao.:dry:

Link to comment
1 hour ago, Miljenko said:

. Na Zapadu vec nemam neku ideju. 

SJ. Posle onog juče su napaljeni kao tinejdžeri na ekskurziji, jedino sopstveni golman može da im bude cockblocker.

Edited by ObiW
Link to comment

Ok, to je logicno skroz, no ja ih zbog golmana i ne uzimam za ozbiljno, mada im je ofanzivni deo godinama vrhunski.  Ako i Bruinsi ispadnu, onda ce bilo ko sa Zapada biti veliki favorit za trofej. 

 

Link to comment

Masivan hejl za Jerks iz Caroline, posebno Williamsa, jos jednom opravdao nadimak..

 

Prva runda je pokazala da nema izrazitog favorita, skor u regularnom delu ne znaci nista, sve je pitanje momentuma, inspiracije igraca, srece... Na istoku ce biti zanimljivo videti da li ce pauza od preko nedelju dana ostaviti trag na Jacketse i Islanderse. Oni su s jedne strane odmorniji, ali su Bruins i Canes navikli na ritam od utakmice na svaka dva dana. Trotz je sigurno razocaran sto nije dobio priliku da uzme skalp Capsima, sigurno je temeljno pripremio taktiku..

 

Moj skor za prvu rundu:  1(0). :D Jedino me moji Bruins nisu izneverili..

 

2. runda:

 

Boston - Columbus 4:2

NYI - Carolina 2:4

 

St. Louis - Dallas 4:3

San Jose - Colorado 4:2

Link to comment

Sjajna utakmica u Dalasu. U poslednjih 7 minuta SH gol Dalasa, pa na isteku PP gol St Luisa, 4 minuta pred kraj opet Dalas, pa minut ipo pred kraj St Luis, i na 40 sekundi do kraja PP Dalasa, 6 na 4 i... ipak ništa. St Luis 4-3, naredjali su 4 pobede u gostima u plejofu. 

Link to comment

Carolina ne ulazi cesto u plej-of, ali kad udje, ide jako i do samog kraja.. :D

 

Nista ih nije poremetilo ni sto su ostali bez prvog golmana, McElhinney bio na visini zadatka, kao i ceo tim uostalom, usli su u pravi ritam, ne prave mnogo gresaka, ne daju mnogo prilika protivniku, s druge strane koriste svoje sanse. Islandersi se ohladili u pauzi, prokockali su sansu kada su dozvolili preokret u 2. tekmi, to je bio kljucan poraz.

 

Bishop kriv za gol, ali zahvaljujuci njemu Stars poveli u seriji. Odlicna serija generalno, bilo bi lepo da ode u majstoricu..

Link to comment

Da li je skoro smesniji tim od Caroline, usao u finale konferencije. Kakav smor od doigravanja. Tri ekipe koje sam gledao u oko 80% slucajeva u regularnom delu sezone, ispase u prvoj rundi (Tampa, Toronto, PIttsburgh). Ni Zapadom nisam odusevljen (tamo sam Winnipeg redovno pratio), no St. Louis i Dalllas, pa i San Jose su mi ok za gledanje.

Link to comment

Kakva 3/3 u Bostonu sinoc, plej-of u najboljem izdanju.. :Hail:

 

Pastrnak-Bergeron-Marchand u poslednje dve tekme ponovo dominiraju, samo da tako nastave.. Bobrovski je fantastican, jako dobro kontrolise redirectione, ali nije svemoguc..

Link to comment

Kakvo gomno od trećeg gola Sent Luisa u Dalasu upravo. Bišopu spucano rame pakom, čovek u samrtnome ropcu leži na ledu, Bluzi nastavljaju akciju i lagano poentiraju... Gde je sad Marselo Bjelsa?!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...