Jump to content
IGNORED

Mr. Robot


giuseppe

Recommended Posts

Pa nalaženje nekakvog smisla je pola zabave. :D A tek očekujem pizdarije u drugoj sezoni...

Mnogo ste vi ozbiljni za ovakvu 1 seriju, idite gledajte neke gej kauboje kako jedu puding  :fantom:

Link to comment

ja cu nastaviti da gledam jer me interesuje koja je prica sa onom Kineskinjom (Whiterose) posto na kraju sezone vidimo nju kao muskarca kako seda u fotelju i dogovara nesto sa glavnim bajom E-corpa

(provaljujemo da je ona jer mu/joj pisti sat dok razgovaraju)

Link to comment

I odjavljujem se više od vatročuvanja ovog topica, dosta.

 

Moraću da živim s tim da ppp ne voli mr robota :(

 

Šta da ti rečem brate Ruxine, osim da sam se trudio od prve epizode, ali počelo sa sitnim glupostima, pa se nabildalo toliko, da sam samo gledao da ispoštujem svoj neki princip, da uvek odgledam barem celu sezonu.

Najgore dve epizode su ona koju je malkin spomenuo i sledeća sa onim prison breakom.

Jbg, mrtva komšika u otvorenom gepeku, mrtav burazer pored kola, 100 metara od rupe u ogradi kroz koju beže, a na sve to Eliotovi otisci prstiju na ključu od kola (dan posle posete zatvoru) i 4 epizode kasnije, murija se ne pojavljuje. Pa Mika Mačor bi rešio slučaj.

 

Mada ako i druga sezona bude na leto, kad je suša, sasvim moguće da ću odgledati

Link to comment

Da, taj prison break je stvarno najveći krš prve sezone, fakat :D

 

Ovo je ljudi u suštini pulpastičan triler, nije za gledanje pod lupom, nisu fakin sopranovi. Ja obožavam takve stvari tako da je definitivno moja šolja čaja, ali savet za sve koji bi da daju šansu je da ne uključuju previše mozak i biće im skroz kul.

Link to comment

koja je prica sa onom Kineskinjom (Whiterose)

 

Ne seri da nisi odmah provalio da je muško? Videlo se iz aviona, čak i da ne prepoznaš glumca (BD Wong, gledali smo ga u milijun pandurskih serija).

 

Sve u svemu, meni Robot ok, daleko je od kojekakvog krša koji sam počinjao pa ostavljao (The last ship, Strain, Zoo...)

Link to comment

ali savet za sve koji bi da daju šansu je da ne uključuju previše mozak i biće im skroz kul.

 

Idi, još ako stuku dva bensedina pre svake epizode, neće imati zamerki uopšte, 10/10.

 

Meni taj pristup nikad nije bio jasan. Razumem da svaki TV uradak ima određenu ciljnu grupu, ali ne razumem kad jadan pokušava da zahvati onu koja mu ne pripada (one koji greškom previše uključuju mozak) pa joj onda ti nezadovoljni cure kroz prste. Ako ne znaš šta je rootkit a šta DDOS attack, prosto nemoj da koristiš te termine. Ali ne, moram da ih koristim, i onda ću da napravim šefa data security firme koji pita "a šta je tooo?" da bi mu ekspert protagonista objasnio :isuse: Ako ne znaš ni reč francuskog, prosto nemoj da se frljaš francuskim! Ali ne, moram da se frljam Delboy Style, pa mi negativac u sred dana pozdravlja protagonistu sa "laku noć" :isuse: Ako nemaš šta da kažeš o hakerskoj supkulturi, prosto nemoj da praviš seriju o tome! Pravi bukvalno bilo šta drugo, eno na primer piši scenario za GOT, to može bukvalno svaka budala! Ali ne, to je aktuelna tema, malo ću da mu ga dam po "fuck society" osnovi :isuse:

 

Ipak Ruxine, daleko od toga da si sam. Eno MauDau je na twitteru bila sva razduševljena, zahvaljivala se autorima serije što su joj dali sve što je u životu od TV-a želela, itd. 

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Idi, još ako stuku dva bensedina pre svake epizode, neće imati zamerki uopšte, 10/10.

 

Meni taj pristup nikad nije bio jasan. Razumem da svaki TV uradak ima određenu ciljnu grupu, ali ne razumem kad jadan pokušava da zahvati onu koja mu ne pripada (one koji greškom previše uključuju mozak) pa joj onda ti nezadovoljni cure kroz prste. Ako ne znaš šta je rootkit a šta DDOS attack, prosto nemoj da koristiš te termine. Ali ne, moram da ih koristim, i onda ću da napravim šefa data security firme koji pita "a šta je tooo?" da bi mu ekspert protagonista objasnio :isuse: Ako ne znaš ni reč francuskog, prosto nemoj da se frljaš francuskim! Ali ne, moram da se frljam Delboy Style, pa mi negativac u sred dana pozdravlja protagonistu sa "laku noć" :isuse: Ako nemaš šta da kažeš o hakerskoj supkulturi, prosto nemoj da praviš seriju o tome! Pravi bukvalno bilo šta drugo, eno na primer piši scenario za GOT, to može bukvalno svaka budala! Ali ne, to je aktuelna tema, malo ću da mu ga dam po "fuck society" osnovi :isuse:

 

Ipak Ruxine, daleko od toga da si sam. Eno MauDau je na twitteru bila sva razduševljena, zahvaljivala se autorima serije što su joj dali sve što je u životu od TV-a želela, itd. 

Da, samo sto serija nije o tome. Kako ne razumes da je prica o Elliotu i njegovim tripovima jer je poremecen totalno i da treba sve sto mi vidimo uzeti sa dozom rezerve jer je sasvim moguce da je to samo Elliotov trip.

  • +1 2
Link to comment

@Mauci: Unreliable narrator nije univerzalno opravdanje, štaviše nije opravdanje ni za šta. Da je recimo Ravna gora u poslednjem kadru serijala prikazala Vuka Draškovića kako se naglo budi posle noćne polucije, to je ne bi magično učinilo istorijski preciznom. Niko ne bi rekao "aha dobro, znači zato su dijalozi bili onako tragikomični". Ne, tragikomični su samo i isključivo zbog nesposobnosti autora.

 

@Ruxin: Nesrećni Interstellar je platio uglednom astrofizičaru da stavi svoje ime ispod onih gluposti i kaže kako bi teoretski totalno možda moglo da se desi da tri planete orbitiraju na optimalnoj udaljenosti od crne rupe i da jedna bude ovakva, druga onakva, a treća juuust right - to ne znači da film nije 96% rupetina u svakom smislu, koja ima manje prava da se poziva na "scientific accuracy" nego 1 Star Trek.

 

Isto tako može i ovaj reformisani haker da se kune da je sve skroz precizno i osnovano, samo bih voleo da mi objasni na primer na kojoj planeti vlasnik kompanije ode u zatvor pošto je na sopstvenu kompaniju izvršio DDOS napad sa sopstvenog terminala i ostavio podatke o tome u .dat fajlu. Veze nemaju moje primedbe sa tim da li je na ekranu prikazana postojeća IP adresa ili nije. Fantazija o natčovečanskoj pravedničkoj borbi protiv zlih korporacija je neopisivo nedotupav način da se govori o hakerima.

Link to comment

Ne seri da nisi odmah provalio da je muško? Videlo se iz aviona, čak i da ne prepoznaš glumca (BD Wong, gledali smo ga u milijun pandurskih serija).

 

Sve u svemu, meni Robot ok, daleko je od kojekakvog krša koji sam počinjao pa ostavljao (The last ship, Strain, Zoo...)

ma skontao sam ja da je lik transgender, nego me interesuje prica.. ko je, sta je, sta zeli i zasto dolazi da razgovara sa onim sto je CEO E-corpa

Link to comment

 

@Ruxin: Nešto nerdovski

Najjače da ću stvarno da čitam ono, samo sam kopirao naslov da te nerviram :fantom:

 

Evo ti još koji pošto si fan:

Why USA Network's 'Mr. Robot' Is The Most Realistic Depiction Of Hacking On Television

USA Network's New Show 'Mr. Robot' Shows Accurate Android Hacking, Including SuperSU And Flexispy

'Mr. Robot's' Cyber Crime Expert Talks Accuracy, Hacking Misconceptions And What Other Shows Get Wrong

MR. ROBOT IS THE BEST HACKING SHOW YET—BUT IT’S NOT PERFECT  :(

Cyber Hollywood Finally Commits to Accuracy

Mr. Robot Is a Really Fun and Highly Accurate TV Drama About Cyber Security and Hacking

Thank You Very Much, Mr. Robot (Author: chapman​ CPT Brent Chapman is a Research Scientist at the Army Cyber Institute.  He enlisted as a Signals Intelligence Analyst until he was appointed to the United States Military Academy as a cadet.  A former Signal Officer and Network Engineer (FA24), CPT Chapman was recently selected as one of the Army’s first Cyber officers.  He holds a B.S. from West Point and M.S. from Carnegie Mellon University.)

 

Eto čisto da narod ima opciju dal da veruje svim ovim ljudima ili viniju  :fantom:

Edited by Ruxin
Link to comment

Joj kako si uporan :D
 
Veruj kome hoćeš, ali svi ti linkovi se pozivaju na istog čoveka (Majkla Bazela) koji je plaćen da ponavlja kako je serija superealistična. Autori tekstova su time očigledno prezadovoljni, pošto porede Robota sa klasičnim CSI budalaštinama iz cca 2000 godine, pa zaključuju da ovo sounds legit. To se zove damning with faint praise.

 

"There are also references to Gnome, Linux, rootkits and .DAT files." :lol: Well, I rest my case then! ♪ Om mani padme hum, gnome linux rootkit dat, nam myoho renge kyo ♪

 

BTW, da si pročitao to što si izguglao, video bi koliko su ti self-referential sources. Tri članka se pozivaju na četvrti (Forbes intervju sa Bazelom).

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...