Jump to content
IGNORED

Ashley Madison


Muwan

PPP presuda za dotični sajt  

52 members have voted

  1. 1. Da li biste javno otkrili podatke registrovanih korisnika Ashley Madison?

    • Da, mamicu im varaličku!
      2
    • Da
      1
    • Ne znam i ne želim da znam
      14
    • Ne
      21
    • Ne, bre, si normalan ti?!
      14
  2. 2. Da li je sajt trebalo da ispuni zahtev hakera i obustavi rad?

    • Da, jer snose odgovornost prema korisnicima čije podatke nisu umeli da zaštite
      20
    • Ne jer nije prekršen zakon a korisnici su sami krivi što su se registrovali
      9
    • Ne jer sa teroristima nema pregovora
      6
    • Ne znam, ne bih bio/la u koži ni vlasnicima sajta ni njihovim klijentima
      17


Recommended Posts

@ObiW: Osim što "lopov" u ovom slučaju nikakvu konkretnu korist nema od krađe, dakle više je kao da ti je iz kuće ukrao prljav veš i okačio ga o banderu da svi vide *shrug*

Lopov je uzeo nesto sto nije njegovo. Tacka.

 

Da li je od toga sto je ukrao napravio profit preprodajom ili je ukradenu robu izneo ispred kuce i ostavio slucajnim prolaznicima da uzmu sta im se svidja je potpuno nebitno... isto kao sto je nebitno da li je u pitanju LCD teve ili prljav ves. 

 

 

Link to comment
  • Replies 397
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Krošek

    34

  • Caligula

    27

  • MancMellow

    26

  • ObiW

    26

Stvarno mi nije jasno sa koje pozicije osuđujete hakere u ovom konkretnom slučaju. 

 

Zato sto su pocinili krivicno delo?

 

Ajmo odvojiti moralne preferencije (i meni je ideja sajta za varanje odvratna) od prava.

 

Hakeri su dakle 1) ukrali necije podatke 2) koristili te podatke da se bave ucenom i iznudjivanjem.

 

Ne placem ja nad zlom sudbinom preljubnika, ali kako neko moze ovde da bude na strani samoproklamovane i samopostavljene moralne policije, nije mi jasno.

 

Neki hakeri koji ucenjuju i traze zatvaranje sajta jer je po njihovim arsinima ,,nemoralan" (a u vecini zemalja u kojoj postoje njegovi pretplatnici - potpuno legalan), nisu u sustini nista drugaciji od batinasa i navijaca koji su sami sebi dodelili ulogu da odlucuju o tome ko sme a ko ne sme da seta beogradskim ulicama.

Link to comment

колико читам сад по нету, ешли је у гадном (легалном) проблему пошто су наплаћивали брисање података корисницима који су хтели да напусте и спале трагове, а податке нису избрисали

 

Meni je ovo dosta strasnije. Kao "Hej dodji kod nas na zezanje, ima zena koje hoce isto sto i ti, nema frke i cimanja u dva klika se povezes + moneyback guarantee." I jbg pokaci se sa zenom/digne mu se/ hoce da malo zasasolji svoj ego/vidi koju bi mozda i samo hipoteticki mogao da ima, posle se pokaje ali cvrc, dala baba dinar da udje u kolo sad daje banku da izadje...

Link to comment

 

Ne placem ja nad zlom sudbinom preljubnika, ali kako neko moze ovde da bude na strani samoproklamovane i samopostavljene moralne policije, nije mi jasno.

 

Kako? Lako. "Ja sam u braku i jebem jednu istu 10 godina, sto da njima bude bolje od mene?"

Link to comment

aj podrzi malo i Boskitja i slicne internet kontraobavestajce kad krenu da laprdaju o RL identitetima i situacijama. 

 

jok, na forumu je nik smisao, a ne rl indentitet, sve ti se pobrkalo u pravedničkom gnevu

Link to comment

Lopov je uzeo nesto sto nije njegovo. Tacka.

 

Da li je od toga sto je ukrao napravio profit preprodajom ili je ukradenu robu izneo ispred kuce i ostavio slucajnim prolaznicima da uzmu sta im se svidja je potpuno nebitno... isto kao sto je nebitno da li je u pitanju LCD teve ili prljav ves. 

 

informacija nije stvar takve prirode da se uzima odnosno otudjuje od vlasnika. informacija hoce da se siri, samo treba da je pustis. pitanje je ko ju je pustio onaj supak sto se kompromitovao ili onaj ko ju je saznao i prosledio.

uostalom to sto se siri je jedna vrla istina.

zamisli sve bracne i vanbracne drugove koji ce biti srecni (dugorocno gledano) sto su saznali to.

Edited by Krošek
Link to comment

informacija nije stvar takve prirode da se uzima odnosno otudjuje od vlasnika. informacija hoce da se siri, 

Aj pusti informaciju o svojoj kreditnoj kartici da se prosiri internetom, pretty please.

Link to comment

Ekvivalent ove priče je nosanje baklji po ulicama i sprovođenje golih kurvi i njihovih švalera.

 

Ima neki kurac u kolektivnoj svesti koji se podiže na tu scenu. Plus, jak sam i može mi se. I decide who lives and dies fazon. 

 

 

Kako? Lako. "Ja sam u braku i jebem jednu istu 10 godina, sto da njima bude bolje od mene?"

 

ovo kao roršahove mrlje, svako vidi ono što ga žulja :lol:

Link to comment

jok, na forumu je nik smisao, a ne rl indentitet, sve ti se pobrkalo u pravedničkom gnevu

Nista nisi razumeo. Haker je povezao nik-smisao i rl identitet time sto je upao u bazu podataka. To isto radi i Boskitj kad dodje na skup furunasa.

Link to comment

Aj pusti informaciju o svojoj kreditnoj kartici da se prosiri internetom, pretty please.

 

nigde u zivotu nisam ostavio takvu informaciju, jedino je banka ima a to je nuzno zlo.

Link to comment

ovo kao roršahove mrlje, svako vidi ono što ga žulja :lol:

 

Tačno, s tim što ja imam Krošeka da mi potvrdi teoriju. 

 

Ali da, teško je u tom gulašu govana razdvojiti tvrđe. Meni je fascinantniji momenat sa preuzimanjem stvari u svoju tastaturu nego ova prevara. 

Edited by McCabe
Link to comment

Nista nisi razumeo. Haker je povezao nik-smisao i rl identitet time sto je upao u bazu podataka. To isto radi i Boskitj kad dodje na skup furunasa.

 

Skup forumaša nije smisao foruma, kao ni rl indentiteti iza nikova. Smisao foruma nije da se ljudi spoje u rl, dok je smisao pomenutog sajta baš to. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...