Jump to content
IGNORED

Goran Jevtić - obljuba maloletnog lica


Аврам Гојић

Recommended Posts

Era Ojdanić je lik koji je često na naslovnicama kao neko sklon seksu sa maloletnicama. Njegove su valjda oko 18 godina.

On valjda drži neku kafanu na Ibarskoj.

Hipotetička situacija je sledeća: iz nekog sela, tu oko Ibarske, njemu u kafanu dođe par klinki

od po 14,15. godina. Sve bi da budu uspešne u šoubiznisu. Kreću da mu se krevelje i da ga zadirkuju, onako kako samo klinke

znaju. On zaključuje posle par popijenih pića sa njima da može da ih jebe sve, ali kako su ga godine stigle, pa je nemoćan.

a diler vijagre je na odmoru, on rešava da odvoji samo jednu. Plaća račune, slika se sa njima, nudi prevoz...razvozi kući jednu po jednu, dok mu ne ostane poslednja, najdalje stanuje, nije da je on nešto baš nju izabrao,

obećava joj da će je upoznati sa Brenom, sa Mitrovićem..Da će sigurno snimiti album i spot, da l za Grand, da l za Pink,

on može da je progura i kod jednih i kod drugih. Vadi pljosku da još jednom nazdrave njenom lansiranju u estradni svet.

Kad je van svog čopora™ klinka se možda i uplaši, ali kasno je, a tu je čika Era da ulije malo samopuzdanja. Maše telefonom

i pokazuje joj brojeve telefona bitnih ljudi i svoje fotografije sa njima. Kaže da tu blizu ima motel u kom bi mogli sad da razrade

detalje, jer on sutra putuje na malo duže, pa da to ne čeka. Daje joj da popije još jednu..Odlaze u taj motel, on kaže da je 

unutra pristojno, da mogu lepo na miru da sednu i da se sve dogovore, odlaze u sobu, njen otpor ne postoji, nebitan je, njemu.

 

Era je matori pervertit, ja bih ga obesila za jaja, na sred Ibarske, sa hologramskom projekcijom na Terazijama. 

I svima nam je gadan te bi uglavnom svi složili oko presude ™.

 

Ne poredim Jevtića i Gondžu. Nisu isti, ali neke sličnosti su tu.

U svojim mikro sredinama njihova pozicija moći je neupitna. 

Ono što je Era u kafani na Ibarskoj to je Gondža u nekom provincijalnom pozorištu (naglašavam provincijalnom).

(Na identičnom nivou je i njihova moć u bitnijim™ esnafskim centrima, Gondžina u nekom od beogradskih pozorišta 

je jednaka Erinoj u Grand produkciji.)

I Era i Gondža su sigurno imali, bar u jednom trenutku, pristanak klinke/klinca.

To što klinac ide u pozorište, ne čini ga ništa boljim ili gorim od klinki koje svoje šanse traže po kafanama, kao što ni

glumca boljim ne čini pozorište.

 

Ograđujem se od pisanja Blica, zakon takvo pisanje treba da sankcioniše.

davanje alkohola maloletniku je kršenje zakona. 

a naivne umeju da budu i devojke od 18 pa i od 21. zakon je takav kakav je.

na kraju krajeva, ne može se sve ni ostaviti na zakonu. seksualno obrazovanje i razgovor o seksu u kući je ključ za sprečavanje iskorišćavanja dece (koja tehnički jesu dovoljno stara da daju pristanak). 

dakle ili pokrenuti inicijativu da se podigne starosna granica, ili uložiti vreme novac i energiju na bolje obrazovanje dece. trećeg nema, jer je zakon danas takav kakav je. 

Edited by belch
Link to comment

davanje alkohola maloletniku je kršenje zakona. 

a naivne umeju da budu i devojke od 18 pa i od 21. zakon je takav kakav je.

na kraju krajeva, ne može se sve ni ostaviti na zakonu. seksualno obrazovanje i razgovor o seksu u kući je ključ za sprečavanje iskorišćavanja dece (koja tehnički jesu dovoljno stara da daju pristanak). 

dakle ili pokrenuti inicijativu da se podigne starosna granica, ili uložiti vreme novac i energiju na bolje obrazovanje dece. trećeg nema, jer je zakon danas takav kakav je. 

+1

Link to comment

Era Ojdanić je lik koji je često na naslovnicama kao neko sklon seksu sa maloletnicama. Njegove su valjda oko 18 godina.

On valjda drži neku kafanu na Ibarskoj.

Hipotetička situacija je sledeća: iz nekog sela, tu oko Ibarske, njemu u kafanu dođe par klinki

od po 14,15. godina. Sve bi da budu uspešne u šoubiznisu. Kreću da mu se krevelje i da ga zadirkuju, onako kako samo klinke

znaju. On zaključuje posle par popijenih pića sa njima da može da ih jebe sve, ali kako su ga godine stigle, pa je nemoćan.

a diler vijagre je na odmoru, on rešava da odvoji samo jednu. Plaća račune, slika se sa njima, nudi prevoz...razvozi kući jednu po jednu, dok mu ne ostane poslednja, najdalje stanuje, nije da je on nešto baš nju izabrao,

obećava joj da će je upoznati sa Brenom, sa Mitrovićem..Da će sigurno snimiti album i spot, da l za Grand, da l za Pink,

on može da je progura i kod jednih i kod drugih. Vadi pljosku da još jednom nazdrave njenom lansiranju u estradni svet.

Kad je van svog čopora™ klinka se možda i uplaši, ali kasno je, a tu je čika Era da ulije malo samopuzdanja. Maše telefonom

i pokazuje joj brojeve telefona bitnih ljudi i svoje fotografije sa njima. Kaže da tu blizu ima motel u kom bi mogli sad da razrade

detalje, jer on sutra putuje na malo duže, pa da to ne čeka. Daje joj da popije još jednu..Odlaze u taj motel, on kaže da je 

unutra pristojno, da mogu lepo na miru da sednu i da se sve dogovore, odlaze u sobu, njen otpor ne postoji, nebitan je, njemu.

 

Era je matori pervertit, ja bih ga obesila za jaja, na sred Ibarske, sa hologramskom projekcijom na Terazijama. 

I svima nam je gadan te bi uglavnom svi složili oko presude ™.

 

Ne poredim Jevtića i Gondžu. Nisu isti, ali neke sličnosti su tu.

U svojim mikro sredinama njihova pozicija moći je neupitna. 

Ono što je Era u kafani na Ibarskoj to je Gondža u nekom provincijalnom pozorištu (naglašavam provincijalnom).

(Na identičnom nivou je i njihova moć u bitnijim™ esnafskim centrima, Gondžina u nekom od beogradskih pozorišta 

je jednaka Erinoj u Grand produkciji.)

I Era i Gondža su sigurno imali, bar u jednom trenutku, pristanak klinke/klinca.

To što klinac ide u pozorište, ne čini ga ništa boljim ili gorim od klinki koje svoje šanse traže po kafanama, kao što ni

glumca boljim ne čini pozorište.

 

Ograđujem se od pisanja Blica, zakon takvo pisanje treba da sankcioniše.

 

ovo za Eru izgleda dosta drugacije nego sto pretpostavljas, i mnogo je, mnogo gore.

 

devojke uglavnom podvode sami roditelji koji ih dovode na "Mis lipovackih noci" i druge prilike u kojima Era probira zenskinje, uz lepu kompenzaciju roditeljima.

Link to comment

ovo za Eru izgleda dosta drugacije nego sto pretpostavljas, i mnogo je, mnogo gore.

 

devojke uglavnom podvode sami roditelji koji ih dovode na "Mis lipovackih noci" i druge prilike u kojima Era probira zenskinje, uz lepu kompenzaciju roditeljima.

 

pa dobro, Era tu ništa nije krvi. Ako su pristale, onda je u redu™

Link to comment

pa, nije 

 

 

 

Podvođenje i omogućavanje vršenja polnog odnosa 

Član 183 

(1) Ko podvede maloletno lice radi vršenja obljube, sa njom izjednačenog čina ili druge polne radnje,
kazniće se zatvorom od jedne do osam godina i novčanom kaznom. 

(2) Ko omogućava vršenje obljube, sa njom izjednačenog čina ili druge polne radnje sa maloletnim licem,
kazniće se zatvorom od šest meseci do pet godina i novčanom kaznom. 
Link to comment

vasilije pederu, kad si vec sve zakuvao, mogao bi malo da pises a ne da sada menjas temu pa da tovarimo eru umesto tebe.

 

Ja napisao svoje u prvih par postova, nisam ni hteo da ovo preraste u topic. 

Jednostavno nemam dovoljno informacija jbg, samo sam pozvao na oprez kada je u pitanju odbrana Gondze™ od drzave jer mislim da je to slippery slope.

Radice cu da opanjkavam Eru kod koga je sve na otvorenom, dovedi cerku da je jebem.

Link to comment

i bez namere da moralisem ikome, stvarno mislim da neko od 37 godina (ta sam pa se stavljam u cipele) mora ozbiljno da se zamisli nad sobom ako ga/je privlace tinejdzeri od 14 godina, bez obzira koliko interesovanje pokazu i koliko zrelo izgledaju, sa naglaskom na izgledaju. zamisljam sebe i klinca od 14 godina i nikako mi ne ide u glavu sta bi me tu privuklo. da, znam da muskarci malo drugacije posmatraju tematiku ali i dalje je nebulozno.

a mozda nas ova burna diskusija dovede do shokantnog zakljucka da i muskarac od 37 (47, 57, 107...) godina moze biti nezrela licnost.

Link to comment

ovo za Eru izgleda dosta drugacije nego sto pretpostavljas, i mnogo je, mnogo gore.

 

devojke uglavnom podvode sami roditelji koji ih dovode na "Mis lipovackih noci" i druge prilike u kojima Era probira zenskinje, uz lepu kompenzaciju roditeljima.

 

Ne menja bitno suštinu. Samo su klinke dvostruke žrtve. 

 

Ja se nadam, iskreno se nadam da to nije tako. (Nije da ti ne verujem, samo mi je neverovatno da to tako funkcioniše,

godinama.)

Link to comment

davanje alkohola maloletniku je kršenje zakona. 

a naivne umeju da budu i devojke od 18 pa i od 21. zakon je takav kakav je.

na kraju krajeva, ne može se sve ni ostaviti na zakonu. seksualno obrazovanje i razgovor o seksu u kući je ključ za sprečavanje iskorišćavanja dece (koja tehnički jesu dovoljno stara da daju pristanak). 

dakle ili pokrenuti inicijativu da se podigne starosna granica, ili uložiti vreme novac i energiju na bolje obrazovanje dece. trećeg nema, jer je zakon danas takav kakav je. 

 

sve se slazem, samo sto cemo tesko docekati to bolje obrazovanje dece, narocito kad je seks u pitanju. <_<

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...