Jump to content
IGNORED

Sva vaša Windows 10 pitanja idu ovde


Recommended Posts

3 hours ago, Sludge Factory said:

Evo nadjoh kod nekog holandjanina za 5 dolara. 

 

 

 

Da vam pričam kako sam ja proš'o (nije za kupnju Windowsa, već MS Officea) - trebala mi nešto Office licenca, pa odem na ebay. Jedva nađoh jedan jeftin (sve nešto 90 dolara i slično...) OK, pazarim ja to, piše tamo "key će stići za najviše sat vremena po uplati". Čekam ja sat, dva, tri... Ništa. :( 4 sata prođoše, odem ja na PayPal (preko koga sam platio) i povučem (tj. otkažem) uplatu, vrate mi tih 3 i nešto dolara... Par sati iza toga, uredno stiže product key :D ... Te ga dobih za dž. Uštedeh za skoro celu kafu.

Link to comment
9 hours ago, Sludge Factory said:

A jbg, prijavljuju mu silne errore u komentarima

 

Kod kuće koristim Win koji nije aktiviran, mislim već drugu godinu i uz sve redovne nadogradnje radi bez problema (osim redovnih imanentnih samom OS).

Edited by Ras
Link to comment

Dosta toga od kozmetickih stvari, da ih tako nazovem, ne dozvoljava. Promenu theme, wallpapera, zvukova, itd. 

 

Probacu ovaj gore, rizik od $5 je podnosljiv :D ali sta biva ako key ne bude valjao, iz nekog razloga? Oce li da blokira rad, prijavljuje errore? 

Link to comment

Imam pitanje: da li postoji neko rešenje da se Oracle reports 6i natera da radi sa svim funkcionalnostima na Win10?

 

Ili je previše zastarelo...

Edited by Filozof manijak
Link to comment
1 minute ago, Filozof manijak said:

Imam pitanje: da li postoji neko rešenje da se Oracle reports 6i natera da radi sa svim funkcionalnostima na Win10?

 

Ili je previše zastarelo...

Uvek možeš VMWare palyer i podigneš win7 i radiš...

 

:D

Link to comment

e da setih se da pitam, kako da se win 10 spreči da gasi lan port na ruteru kada se isključi pc, iritira me da posle svakog uključivanja pc-a moram da resetujem ruter da bi imao net i još x puta više od toga što ruter pišti kad mu je lan port isključen :angry:

- na win 7 nisam imao ovaj problem

Link to comment
1 hour ago, Filozof manijak said:

Znači, nikako...hvala 

Mislim da može, ali meni je ovo najjednostavnije rešenje, za bilokakav legacy, koji nije prilagođen... Čak i stare igre rade ok tako...

 

Uostalom, ja gotovo sve radim na virtuelnim win7 mašinama, da se ne bi jebavao sa kompatabilnostima...

Link to comment
Just now, Filozof manijak said:

Hvala na savetu, pokušaću na taj način, pa da vidim da li je izvodljivo u datom slučaju. 

Samo , za ovo ti treba bar 8GB rama na mašini (4 za host i 4 za VMWARE mašinu) da bi radilo koliko toliko ok... Milim, može i 2-2 ali, ne bih preporučio...

Link to comment
1 hour ago, gone fishing said:

e da setih se da pitam, kako da se win 10 spreči da gasi lan port na ruteru kada se isključi pc, iritira me da posle svakog uključivanja pc-a moram da resetujem ruter da bi imao net i još x puta više od toga što ruter pišti kad mu je lan port isključen :angry:

- na win 7 nisam imao ovaj problem

Možeš da napišeš neku bash skripticu koja će se pokrenuti pri startupu i aktivirati LAN port. U međuvremenu će ruter pištati doduše :lolol: ali ja sam tako sličan problem rešila.

Link to comment
  • 10 months later...

Nije baš windows 10 pitanje ... Onokad se ne sme reći da si instalirao softver na lokalnu mašinu, nego Satye samohostuje :isuse:

Quote

“Soon we will share one of the most significant updates to Windows of the past decade to unlock greater economic opportunity for developers and creators. I’ve been self-hosting it over the past several months, and I’m incredibly excited about the next generation of Windows. Our promise to you is this: we will create more opportunity for every Windows developer today and welcome every creator who is looking for the most innovative, new, open platform to build and distribute and monetize applications. We look forward to sharing more very soon.”

 

Link to comment
  • 4 months later...

Microsoft upozorio: Hakovani smo – proverite vaše šifre

Microsoft je poslao upozorenje svim korisnicima koji koriste iste šifre na različitim platforma za različite naloge.

Izvor: B92, Sun subota, 30.10.2021. | 08:50

 

 

Američki tehnološki gigant je u blogu saopštio da su u poslednjih godinu dana imali veliki broj hakovanih šifri korisnika.

Pod veliki broj naveli su – milijarde.

 

 

Microsoft's Detection and Response Team (DART) je otkrio ove napade hakera i iz kompanije navode da imaju tehniku, tehnologiju i alatke koje stalno menjaju, pa ih je teško uhvatiti. Hakeri dolaze do osnovnih podataka korisnika i napadaju tako što u poseban program ubace obične šifre poput "šifra", "123456", "imeiprezime", a s obzirom da ljudi i pored svega stavljaju takve šifre, lako hakuju takve naloge, saopštio je Microsoft.

 

Drugi način na koji dolaze do tuđih naloga je prikupljanje podataka koji su procurili onlajn u prošlim napadima, kao što je bilo 2012. godine kada je sa Linkedina pokupljeno 6,5 miliona korisničkih imena i šifara.

 

Microsoft u svom blogu navodi da je hakovano 4 milijarde naloga u 2021. godini.

Upozoravaju da se stavljaju komplikovanije šifre i da se često menjaju, kao i da se sa njihovog store-a besplatno skine Password Checkup.

 

Na popularnom sajtu Have I Been Pwned ( https://haveibeenpwned.com/ )  , možete proveriti da li ste nekada bili hakovani.

https://www.b92.net/tehnopolis/internet/microsoft-upozorio-hakovani-smo-proverite-vase-sifre-2047920

Edited by Malkmus
Link to comment
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...