Jump to content
IGNORED

Sva vaša Windows 10 pitanja idu ovde


Recommended Posts

Chrome je nekada bio notorious da jede RAM, sad je verovatno bolji, ali sumnjam da su se potpuno popravili. Ako ga drzis upaljenog celi dan, vrlo verovatno je uzeo previse memorije na sebe, mozes da vidis to u task manageru.

 

  

10 hours ago, ubibobi said:

Ja bih se zabrinuo zbog devica na hard disku :fantom:

 

Device su spasene na eksterni uredjaj, bez brige :D

 

11 hours ago, Indy said:

 

Jeste, uradi CHKDSK, a mogu da pomognu i drugi programi za dijagnostifikovanje stanja hard drajva (možda ima nešto i ugrađeno na tom kompjuteru zavisno od marke, Dell i HP obično imaju ugrađenu HD dijagnostiku do koje dolaziš pritiskom na F2 za HP, F12 za Dell, odmah kad se pojavi firmin logo na ekranu (pre Windowsa).

 

Ako imaš samo jedan HD na tom kompjuteru, onda je jasno o kom se drajvu radi, a ako ih ima više, onda je situacija malo komplikovanija. Ima detaljno uputstvo ovde:
https://www.wintips.org/fix-event-7-disk-has-a-bad-block-at-device-harddisk/

 

Snasao sam se nekako, identifikovao hard i isprobao taj Sentinel, ne deluje dobro, pise 17% healtha. Pustio sam mu da radi onaj surface sken, odradio je jedno 20% ok i onda nasao par losih sektora i potpuno zaboo proces, nije hteo da nastavi. Kapiram da je na izdisaju, prebacicu sta imam bitno sa njega na eksternog, pa cu da ga teram dok ne umre potpuno, ili odmah da ga izbacim, ne znam ima li razlike?

Link to comment
2 hours ago, radisa said:

Kakva ti je makina? Koliko memorije imaš?

intel core i3-6006u cpu @ 2ghz 1.99 ghz

 

ram 4 gm, 3,88 upotrebljivo

 

64 bitni operativni sistem zasnovan na x64 procesorima

 

Jel si me to pitao :)

Link to comment
2 hours ago, Hamlet Strašni said:

Jel može RAM da se dodaje u laptop?

Ram ti je bas usko grlo, skini zpu-z, proveri da li imas slobodan slot, i koji je tip memorije, pa kupi i stavi....

Link to comment

Program za citanje hardvera koji se zove CPU-Z ilI HW INFO

smile.png

 

Pisace ti i koju memoriju imas, pa kupis tu istu i ubacis u komp.

 

Ili das nekome ko se razume u laptopove, neki servis ili prijatelj/kolega, svejedno, koji ce ti izvaditi memoriju. Googlas koja je i kupis istu ili slicnu. Ili odes u neku radnju sa tom memorijom i kupis...

 

Snadji se malo biggrin.png

 

 

Link to comment

Ovde ima gomila recenzija, pa pogledaj pod maintenance šta može da se budži ukoliko ima tvog modela: notebookcheck.net

Nedavno sam rovario recenzije tražeći polovnjak, bilo od pomoći šta je zamenjivo i koliko je dostupno.

Link to comment

I kad pokaže da je disk na 100% korišćenja, često je to zbog nedovoljnog RAM-a (tj. korišćenja swap file-a). Može donekle da se dotera ako se promeni veličina swap filea. Još lakše da se dotera je da se uradi sistem refresh (tj. reinstall koristeći Reset this PC ili Fresh Start), pošto je u stvari nagomilano đubre u system Registry-ju najčešći razlog zašto Windows PC uspori s vremenom (ako nije čak u pitanju corrupt operativni sistem, pa troši resurse pokušavajući da samog sebe opravi).

 

Još bolja opcija je instalirati linux (ispratiću sam sebe...):D

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...