Jump to content
IGNORED

Sva vaša Windows 10 pitanja idu ovde


Recommended Posts

Pa neće početi sa enforsingom jebiga u fazi ekspanzije i opšteg apgrejda. Kakav bi to bio pucanj u sopstvenu nogu? Sad im treba sav broadband za apgrejd, pa za izdavanje prvog talasa patcheva da to funkcioniše OK, a posle za snooping šta imaš. Pa da oni to kategorizuju, sortiraju i popričaju sa vlasnikom prava da li on želi da se to blokira, sa kojim filterom (region, tip korisnika itd) i o koliko para se tu priča ukoliko žele.

 

 

Edit:

Još kako su hteli da prođu sa filozofijom da se apdejti i patchevi automatski instaliraju* (i time eventualno uklanjaju pečeve sa buvljaka koje si ti instalirao) i da nemaš uticaja na to, ne znam šta je Nadela hteo da kaže onim "ne želimo da ljudi koriste windows zato što moraju, nego zato što žele". To jest, ne znam ja šta je time hteo, vidim da je super to sa gomilom ljudi iskomunicirao :lol:

 

 

 

 

___________________________________________

*)  da, znam da su se ljudi digli na tu odluku, jer tako ne bi mogli da spreče instalaciju drajvera koji glave

Edited by Razzmatazz
Link to comment

Da li je neko imao iskustva sa upgradovanjem starijih masina?

 

Imam Win7 laptop iz 2009. (Acer Aspire, Intel Celeron) koji mi izgleda kao da je na izdisaju, tj. bar operativni sistem ako ne i hardver (spor je mnog, stalno se baguje, koci, itd.). Ponudjen mi je besplatni upgrade na Win10, ima li poente probati? Negde sam citao recenzije da Win10 radi OK i na starom hardveru, ali imajuci u vidu da je to Majkrosoft kao i moje daaaavno iskustvo instalacije Win95 na 486ici (u proseku sam mogao da koristim kompjuter 15 minuta pre nego sto sam morao da ga restartujem), nesto nisam bas siguran.

Link to comment

Ako si siguran da je hardver ispravan, trebalo bi da može da tera normalno. Podvlačim, ako ti je hardver ispravan - ako sistem stalno pada, ja bih pokušao da utvrdim ispravnost podloge prvo. U suprotnom, apgrejd neće ništa doneti.

Link to comment

Upgradeovao juče na desktopu, sve prošlo bezbolno, sve radi, jedini je problem što se meni nimalo ne sviđa ovako na prvu loptu kako Win 10 izgleda :(

 

- Ono tabletoidno "life at a glance" polje bih istrpeo da mogu da ga customizujem, ali nope. Pušta me samo da uklonim nepotrebne tiles (Xbox nemam, Money nemam, One Note jebite se lepo i vi i vaš One Note) ali da dodam tile koji bi ja hteo - e pa to već ne može. Čemu služe tiles u start meniju ako je iza njega klasičan desktop sa ikonama koje obavljaju identičnu funkciju, samo su fully customizable?

 

- Iz nekog razloga context menu im je baš smetao, pošto u većini ovih idiotski imenovanih apps desni klik ne otvara ama baš ništa. Ako pustim neku pesmu koristeći Music ( :isuse:) ili neki video koristeći Movies ( :isuse:), ne mogu da kliknem i vidim properties, lokaciju, veličinu fajla, ništa. Svaka interakcija sa svakim itemom otvara novi prozor, zato imamo back dugme gore levo jer se od sad ima browsovati korak po korak kroz bukvalno sve.

 

- Kad već pominjem Movies, fenomenalna je ideja da pauzira video ako alt-tabuješ ili otvoriš bilo koji drugi prozor. Ima da sediš i gledaš u ekran, inače ništa! Koliko blejanja toliko i muzike. Pokušava da mi uštedi bateriju, šta li?

 

- Photos je ipak najgori od ta tri. Slike traži samo u dva default foldera, a uopšte nemam mogućnost da izaberem neki alternativni source (osim preko OneDrive). Te što nađe izlista po datumu :isuse: ili po albumima koje takođe ne mogu sam da pravim nego su opet slike grupisane po datumu :isuse: Najbolji detalj je Select dugme, koje kad kliknem ne selektuje ništa, nego mi prikaže checkbox u uglu svake slike koje onda treba pojedinačno čekirati :isuse: Lokacija svake slike je vrhunska misterija, ne prikazuje se ni u File Info niti igde drugde. Naravno, right-click ni ovde ne otvara ama baš ništa.

 

- Minimalistički sans borders stil izgleda lepo, ali je često krajnje nefunkcionalan. Kad mi negde izađe "enter email address" ili neki captcha, polje u koje treba da kucam je belo na beloj pozadini sa belim ivicama. A naravno da mi opsesivno nudi da otvorim Microsoft Account na svakom jebenom koraku.

 

Verujem da se na ove sitne gluposti može čovek navići, mogu opet i da puštam audio iz foobara a video iz MPCa, ali nema šanse da me neće nervirati svest o tome da u pozadini svega i dalje vreba touch-based GUI.

Link to comment

Ako si siguran da je hardver ispravan, trebalo bi da može da tera normalno. Podvlačim, ako ti je hardver ispravan - ako sistem stalno pada, ja bih pokušao da utvrdim ispravnost podloge prvo. U suprotnom, apgrejd neće ništa doneti.

 

Pa nije da pada nonstop, cini mi se da samo pati od "Windows fatigue"...imam osecaj da bi sljakalo sve bez problema kada bi instalirao Linux, ali Linux racunar vec imam, i treba mi jedan komp sa Windowsom, legalnim.

Link to comment

- Ono tabletoidno "life at a glance" polje bih istrpeo da mogu da ga customizujem, ali nope. Pušta me samo da uklonim nepotrebne tiles (Xbox nemam, Money nemam, One Note jebite se lepo i vi i vaš One Note) ali da dodam tile koji bi ja hteo - e pa to već ne može. Čemu služe tiles u start meniju ako je iza njega klasičan desktop sa ikonama koje obavljaju identičnu funkciju, samo su fully customizable?

 

 

Kako to misliš "da mogu da ga customizujem"? Svaku grupu možeš da obrišeš, napraviš, premeštaš, radiš šta hoćeš, tumbaš tile-ove u njoj, proširuješ ih, smanjuješ, dodaješ, oduzimaš...

Edited by JozoMujica
Link to comment

- Photos je ipak najgori od ta tri. Slike traži samo u dva default foldera, a uopšte nemam mogućnost da izaberem neki alternativni source (osim preko OneDrive). Te što nađe izlista po datumu :isuse: ili po albumima koje takođe ne mogu sam da pravim nego su opet slike grupisane po datumu :isuse: Najbolji detalj je Select dugme, koje kad kliknem ne selektuje ništa, nego mi prikaže checkbox u uglu svake slike koje onda treba pojedinačno čekirati :isuse: Lokacija svake slike je vrhunska misterija, ne prikazuje se ni u File Info niti igde drugde. Naravno, right-click ni ovde ne otvara ama baš ništa.

 

 

Uini, brate po sitničarenju, 'el ti treba ACDSee verzija 3.1 iz 1998-me, skinuta sa starog F.O.S.I. sajta? Još je čuvam i stavljam na svaku novu mašinu i pre Winampa, Notepad++a i zip programa

 

(samo čekam da Razz ovo vidi pa da raspali)

Link to comment

@Jozo: Mislim, kao što sam i napisao, da mogu da dodam tiles koje mi trebaju umesto ovih koje sam obrisao. Ovako mi stoji ogroman prazan prostor.

 

@Marvin: Ne treba hvala, napustio sam ACDSee pre par godina kad je isto odlučio da mi drlja po hardu dok ne pronađe svaki pojedini jpeg koji sam ikad sačuvao, i onda da me neprekidno ubeđuje da ih sve uploadujem međ' oblake. Sad koristim njegovog mentalno ograničenog mlađeg brata, FastStone Image Viewer koji funkcioniše kao, gle čuda, normalan funkcionalan image viewer.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

@Marvin: Ne treba hvala, napustio sam ACDSee pre par godina kad je isto odlučio da mi drlja po hardu dok ne pronađe svaki pojedini jpeg koji sam ikad sačuvao, i onda da me neprekidno ubeđuje da ih sve uploadujem međ' oblake

 

Aha, zbog sličnih uslužnih divota i koristim verziju staru 17 godina kad je "oblak" još uvek bio meteorološki termin :s_d: 

Link to comment

@Jozo: Mislim, kao što sam i napisao, da mogu da dodam tiles koje mi trebaju umesto ovih koje sam obrisao. Ovako mi stoji ogroman prazan prostor.

 

 

 

Pa možeš da dodaš, šta te sprečava?

Link to comment

@Marvin: Vidiš, ovaj Win 10 Photos je ipak uviđavniji - on pregleda samo dva foldera, username\pictures i \public\pictures, a preostali terabajt sadržaja učtivo ignoriše -_-

 

@Jozo: Evidentno me sprečava to što sam glup - ne znam kako da dodam ako nemam context menu na tim tiles? Da tražim .exe pa da ga prevlačim, možda bi tako radilo? :unsure:

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

@Jozo: Evidentno me sprečava to što sam glup - ne znam kako da dodam ako nemam context menu na tim tiles? Da tražim .exe pa da ga prevlačim, možda bi tako radilo? :unsure:

 

Pa ne. Ako hoćeš neki program koji ti se nalazi u start meniju u sekciji All Apps, onda desni klik na njega i Pin to Start.

Ako ti taj program/slika/arhiva/štagod nije tu, onda ga nađeš eksplorerom gde je i opet desni klik i Pin to Start.

Edited by JozoMujica
Link to comment

Aaaa gle vidi radi jesam idiot hvala  :blush: Radi i prevlačenje iz menija.

 

OK, sad već izgleda prihvatljivo. Ali i dalje mi nije jasna poenta - imam te start tiles, levo od njih imam Most Used gde će presumably biti isti programi, onda ispod imam All Apps (idiotski izlistan, ali ipak ih i on sadrži), i na kraju ispod svega imam desktop na kome stoje shortcuts do istih programa.

 

Edit: zaboravio sam Quick Launch, dakle isti apps na pet različitih mesta izlistani.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Uini, brate po sitničarenju, 'el ti treba ACDSee verzija 3.1 iz 1998-me, skinuta sa starog F.O.S.I. sajta? Još je čuvam i stavljam na svaku novu mašinu i pre Winampa, Notepad++a i zip programa

 

(samo čekam da Razz ovo vidi pa da raspali)

 

 

Ponudi mu i svoju standardnu bateriju WinRAR-a, WinZIP-a, WinACE-a, WinARJ-a, 7Zipa, WinUHA, PKZIP i LZarc.

 

 

@Marvin: Ne treba hvala, napustio sam ACDSee pre par godina kad je isto odlučio da mi drlja po hardu dok ne pronađe svaki pojedini jpeg koji sam ikad sačuvao, i onda da me neprekidno ubeđuje da ih sve uploadujem međ' oblake. Sad koristim njegovog mentalno ograničenog mlađeg brata, FastStone Image Viewer koji funkcioniše kao, gle čuda, normalan funkcionalan image viewer.

 

Napokon muško koje koristi FastStone, moderan, lagan i free program, a ne neki utility iz vremena BBS-ova, kad smo skidali gifove golih ženski od Ognje, sa Politike i Sezama (je li bilo ženskih na Imtelovom BBS-u, sećanje mi polako biva kao kod ujka Alberta), a koji uz malo muke može da proradi i na Win 3.1. Kao, taj je dobar jer ga je koristio i Aleksandar Ranković.

 

:wacko:   :lol:  

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...