Jump to content
IGNORED

Superliga (ovaj put bez naslovnog sponzora) 2015/2016


DR. KUMALO

Recommended Posts

  • Replies 442
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    33

  • б1lme3

    31

  • levi

    29

  • Constantin

    26

zvezdan traži promenu sistema takmičenja koji je sam doneo

:Hail:

 

Šta je čudno, čovek obrnuo igrucu, hoće neki veći izazov.

Link to comment

Sta je tu cudno, nije mu prvi put.

 

Kao dokaz, prilazem citat, also sprach Filipenko, anno domini 2007.

 

 

 

Šta si mislio, da će taj sistem da nastavi sa postojanjem čim je Terza video koliko se zajebao sa istim kada je OFK Terzić ispušio za plej of? Nema šanse, nakon što je trokružni sistem prošle godine odbačen sa gnušanjem i usvojen inovativan, dobar i kvalitetan sistem takmičenja sa plej ofom, ove godine smo vratili kvalitetan, proveren, stabilan i pouzdan trokružni sistem. 
Link to comment

Međutim, iz dana u dan menja se situacija, a kako prenose ‘Novosti’, sudija Đokić je izmenio svoju prvobitnu izjavu, potpuno iznenada.

 

crva nije ni bilo

:fantom:

Link to comment

Распад Чукаричког. Чисто да појасне зашто никад неће да се боре за титулу.

Link to comment

Sta je tu cudno, nije mu prvi put.

 

Kao dokaz, prilazem citat, also sprach Filipenko, anno domini 2007.

 

Meni je najjace sto su uveli plejof/plejaut u ligi sa 16 timova. Ajde razumem te trokuzne, cetvorokruzne, plejof/plejaut varijante kada u ligi imas 12 i manje ekipa, pa standardni dvokruzni sistem ne daje dovoljno utakmica...ali kada liga ima 16 timova, 30 utakmica redovno, u cemu je problem?  :blink:

Link to comment

Sistem ostaje isti i u sledecoj sezoni, jer mora promen da bude usvojena godinu dana unapred.

 

Inace, skinuli Vieiru jedan gol jer je golman od stative (pogodila ga u ledja) ubacio loptu u gol i to se vodi kao autogol golmana :lolol:

Tako da sad Vieira i Katai imaju po 20 golova, a Bozinov 18 i Pavlovic 17.

Lepo bi bilo da imaju sva cetvorica po 20, da gledamo zreb za najboljeg strelca lige

 

Poslato sa Asus tableta ili Lumia 830

Link to comment

Tabela da nije bilo deljenje bodova

 

1  Црвена звезда 92
2  Партизан 64
3  Чукарички 62
4  Војводина  59
5  Раднички (Ниш) 57
4  Борац  52
7  Вождовац  44
8  Радник  44
 
9  Младост  44
10 Јавор Матис 43
11 Металац  42
12 Спартак (-2) 42
13 Нови Пазар  40
14 Рад   37
15 ОФК Београд 29
16 Јагодина 28
Link to comment

Meni je najjace sto su uveli plejof/plejaut u ligi sa 16 timova. Ajde razumem te trokuzne, cetvorokruzne, plejof/plejaut varijante kada u ligi imas 12 i manje ekipa, pa standardni dvokruzni sistem ne daje dovoljno utakmica...ali kada liga ima 16 timova, 30 utakmica redovno, u cemu je problem?  :blink:

 

zalili se klubovi da je 30 utakmica u sezoni malo, i onda klubovi u toku kalendarske godine imaju 4 meseca pauze, a placaju igrace 12 meseci, pa su hteli da povecaju broj utakmica, a navodno ovakav sistem takmicenja podize i regularnost. nije ovaj sistem nas izum, isto tako igraju i belgijanci i poljaci.

 

16 klubova je previse za nase uslove, mi nemamo 16 dobrih klubova. zemlje nase velicine mahom prelaze na prvu ligu sa 10 klubova i cetvorokruzni sistem takmicenja, to bi i za nas bilo optimalno. trebalo bi da se postave ostri uslovi za igranje takve lige, od infrastrukturnih, preko finansijskih i ostalih, da ne moze bas svako da udje. ali iz nekog razloga mi i dalje insistiramo na glomaznoj ligi, valjda zal za nekim staaaarim vremenima kada smo bili velika zemlja, sta li, pa se i dalje odrzava neki privid moci i siroke baze

Edited by Nikodije
Link to comment

zalili se klubovi da je 30 utakmica u sezoni malo, i onda klubovi u toku kalendarske godine imaju 4 meseca pauze, a placaju igrace 12 meseci, pa su hteli da povecaju broj utakmica, a navodno ovakav sistem takmicenja podize i regularnost. nije ovaj sistem nas izum, isto tako igraju i belgijanci i poljaci.

 

16 klubova je previse za nase uslove, mi nemamo 16 dobrih klubova. zemlje nase velicine mahom prelaze na prvu ligu sa 10 klubova i cetvorokruzni sistem takmicenja, to bi i za nas bilo optimalno. trebalo bi da se postave ostri uslovi za igranje takve lige, od infrastrukturnih, preko finansijskih i ostalih, da ne moze bas svako da udje. ali iz nekog razloga mi i dalje insistiramo na glomaznoj ligi, valjda zal za nekim staaaarim vremenima kada smo bili velika zemlja, sta li, pa se i dalje odrzava neki privid moci i siroke baze

 

Poljaci vidim da imaju identican sistem, kod Belgijanaca je malo drugacije (15. i 16. otpadaju odmah posle 30 utakmica i ne igraju vise, 7.-14. idu u po 2 grupe of 4 i igraju jos 6 utakmica pa pobednik svake grupe jos 2 i finalu tog plejofa za Evropa ligu, a ovih prvih 6 ekipa igraju plejof jos 10 utakmica). Nije mi jasno zasto su se klubovi zalili na manjak utakmica, ja sam mislio da je prihod od samih utakmica nizak i da bi mozda klubovima odgovaralo manje utakmica da imaju manje troskove putovanja. Al ok, ne pratim, mozda gresim skroz.

 

Slazem se sa drugim paragrafom, kod nas je 10 klubova maksimum, a mozda bi i 8 bilo dovoljno s obzirom na jadan kvalitet. Ranije, dok sam pratio srpski fudbal, secam se da su par puta sirili ligu na 16 (u nekoliko navrata su je smanjivali na 12) jer su zeleli vise klubova van Beograda. Verovatno je i danasnja liga od 16 klubova odraz zelja ovih i onih struja u savezu da imaju ,,svoje" klubove u prvoj ligi. Evo i ove sezone u plejofu ima 4 beogradska kluba (pola), a u plejautu samo 2 od 8, kada bi skratili ligu na 12 ekipa (da ispadnu svi od 11. do 16. mesta jer dolaze 2 kluba iz prve lige), ispala bi oba beogradska kluba (jedan ispada i ovako) ali i 4 vanbeogradska.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...