Jump to content
IGNORED

Лига Европе 2015/16


Cane Vukic Prebranac

  

31 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • John Coltrane

    192

  • Weenie Pooh

    159

  • radisa

    86

  • Pokojni Ruxin

    72

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tek bi to bio najbesmisleniji trofej u istoriji univerzuma.

 

Najgluplja ideja ikad. Cup Loser's Cup. Ko osvoji dobija nagradu za najluzera.

Edited by IndridCold
Link to comment

umesto da lepo uvedu regionalne lige (5-6 u evropi), to bi nešto značilo učesnicima i imali bi neke šanse kada ne bi morali da se takmiče sa 5-25x bogatijim ekipama

- eventualno da se tim pobednicima omogući prohodnost ka le ili čak lš naredne sezone

Link to comment

Cilj ovog takmičenja je pomoć u razvoju timovima iz manje razvijenih liga. Jasno, davanjem određenih finansijskih sredstava i šansom da se njihovi igrači pokažu na međunarodnoj sceni, ti klubovi bi dobili neku satisfakciju. Recimo, Vojvodina je imala odličnu kampanju i zaslužila je da odigra još koji meč u Evropi. Ne bi bilo loše ni da neki milion ode u njihove ruke za učešće u grupnoj fazi nekog takmičenja. Možda čak i namenski da se taj novac troši ne bi bilo loše.

 

Nije sve u tome da IronCold pogleda meč na tv-u, jer da bi se generisalo više dobrih igrača, potrebni su im kvalitetni mečevi. UEFA bi morala da brine o svojim klubovima više nego što sada čini, a ovo je jedan od načina. Za njih novac nije problem.

Link to comment

Ako klubovi sami nisu dosli do toga da se organizuju pa da svako malo igraju medjunarodne prijateljske meceve, kad im vec toliko trebaju, ne vidim ni kako ce im uefa na ovaj nacin pomoci. Takmicenje mora da ima prestiz i tezinu da bi se ozbiljno shvatilo.

Link to comment

umesto da lepo uvedu regionalne lige (5-6 u evropi), to bi nešto značilo učesnicima i imali bi neke šanse kada ne bi morali da se takmiče sa 5-25x bogatijim ekipama

- eventualno da se tim pobednicima omogući prohodnost ka le ili čak lš naredne sezone

E vidis, balkansku ili ex yu ligu bi cak i ja pratio sa velikim interesovanjem.

 

 

Hint: rivalitet.

Link to comment

Ako klubovi sami nisu dosli do toga da se organizuju pa da svako malo igraju medjunarodne prijateljske meceve, kad im vec toliko trebaju, ne vidim ni kako ce im uefa na ovaj nacin pomoci. Takmicenje mora da ima prestiz i tezinu da bi se ozbiljno shvatilo.

 

Možda zato što prijateljska i takmičarski meč nemaju istu težinu, a takođe međunarodne utakmice neko mora da plati.

Link to comment

Ti gledaš to iz ugla Liverpoola, a mene to apsolutno ne zanima, jer se ovo takmčenje ne pravi za njih. Sem Engleza i ponekada Italijana svi ostali igraju sa punim sastavom, jer se za to boriš u svakoj sezoni. Upravo takav stav ih dovodi do toga da uprkos što su najbogatija liga na svetu, trte ih ne samo u EL nego i u CL.

 

Koliko bi značilo igračima Vojvodine da su ove godine odigrali još 6 mečeva, pa makar i sa Hajdukom, Žilinom, Videotonom ili nekim sličnim timom.

Edited by Nemanja Posrbica
Link to comment

Ima tu dva aspekta. Sve i da je tako kao sto ti kazes, ko bi uopste pratio takvo takmicenje i sta ce to meni kao konzumentu?

 

Obaska sto takva liga ima samo neznatno vecu tezinu od frendlija.

 

Manji klubovi iz malih zemalja bi najvise profitirali od nekog drugog formata, IMO. Ne verujem da je ovo resenje za bilo sta. Fudbaleri pre svega vole da igraju uzbudljive utakmice, pred puno navijaca.

 

(Dobro, stoji to da bi neki timovi malo i profitirali, s te tacke gledista jesi u neku ruku u pravu, ali, mislim, who cares.)

Link to comment

Kup Kupova je bilo sjajno takmicenje koje je vracalo malo digniteta nacionalnom kupu kao takmicenju gde su svi egal-dakle i sampion prve lige i neka no-league ekipa.

Link to comment

Ima tu dva aspekta. Sve i da je tako kao sto ti kazes, ko bi uopste pratio takvo takmicenje i sta ce to meni kao konzumentu?

 

Tebi ne znači ništa ali će značiti svakom navijaču Voše, Tuluza, Hamburga ili Geteborga. Bogati i wannabe bogati su uredno podmireni, red je da i sirotinja dobije nešto.

Link to comment

Tebi ne znači ništa ali će značiti svakom navijaču Voše, Tuluza, Hamburga ili Geteborga. Bogati i wannabe bogati su uredno podmireni, red je da i sirotinja dobije nešto.

Diskutabilno je cak i to. Da sam navijac Vose bar dva puta vise bi me zanimao predstojeci susret protiv Novog pazara. A o navijacu Hamburga da ni ne govorimo.

 

 

Kup Kupova je bilo sjajno takmicenje koje je vracalo malo digniteta nacionalnom kupu kao takmicenju gde su svi egal-dakle i sampion prve lige i neka no-league ekipa.

+1

 

A fine trophy to win.

Edited by IndridCold
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...