Jump to content
IGNORED

Лига Европе 2015/16


Cane Vukic Prebranac

  

31 members have voted

  1. 1. У групе Лиге Европе пласираће се

    • Црвена звезда
      2
    • Чукарички
      2
    • Војводина
      4
    • Партизан
      11
    • Нико
      12


Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • John Coltrane

    192

  • Weenie Pooh

    159

  • radisa

    86

  • Pokojni Ruxin

    72

Top Posters In This Topic

Posted Images

Malo gledao Čehe ove sezone, malo ćaskao sa Billy-jem i danas pogledam oba meča (protiv Hajduka i Vojvodine). Izvukao sam zaključak da nas razbijaju iz više razloga. Igraju direktan fudbal, što sasvim suprotno od naše, balkanske, fudbalske filozofije, a vrlo sličan Ger fudbalu. Pored toga, na njihovoj strani su finansije i uigranost. Njihovi osrednji fudbaleri ne igraju fudbal po osrednjim/lošijim klubovima liga petice ili po Rusiji, Turskoj, Ukrajni, već se verovatno za isti novac vraćaju u svoju zemlju i igraju godinama. Godinama gledam iste igrače kako igraju za Plzen ili ako i odu negde (u Nemačku najčešće), a ne prođu, odmah se vraćaju nazad u Plzen i nastavljaju da budu lokalni heroji. Nema puno transfera, uigranost je uvek na nivou, a i kvalitet je korektan, a međunarodnog iskustva u Sparti i Plzenu nikako ne manjka, pogotovo ne iz perspektive našeg fudbala.
 

Kao što sam rekao pred žreb, Plzen nije tim za priželjkivanje. Čak bih mogao reći i da je Vojvodina solidno prošla rezultatski. Ožegović je bio borben i aktivan, ipak previše odsečen.

 

Od Hajduka sam očekivao više, Liberec je korektan tim, ali su oni ipak bili 12. u Cze ligi prošle godine.

Link to comment

Od Hajduka sam očekivao više, Liberec je korektan tim, ali su oni ipak bili 12. u Cze ligi prošle godine.

 

Sa pravom si očekivao više.

Nažalost, u najvažnijoj utakmici sezone smo odigrali napadački najlošiju utakmicu sezone. Prvo poluvreme čak i nije bilo loše, moglo je komotno da bude i 0:2 (doduše, imali su i oni dva dobra šuta sa 15-16 metara).

U drugom poluvremenu naša napadačka igra, osim 2-3 traljava izlaza u kontranapad, nije postojala. Povukli smo se u 30 metara i na kraju je jedan odbijanac morao završiti u mreži, što se i desilo

 

Šteta, jer se sa ovima stvarno moglo igrati. Nemaju oni neku kreaciju u napadu, imaju par šablona prilikom prekida, dosta menjaju pozicije i generalno dosta zuje, ali isto tako zna dosta da im zapuše u odbrani i da pogreše prilikom prilično lakih dodavanja.

Mi smo im dosta pomogli time što smo im dozvoljavali da prilično lagano unose loptu sve do 30-40 metara od našeg gola, čak su i stoperi njihovi to radili. Takođe, snimili su nas dobro i dosta forsirali našu desnu stranu na kojoj je igrao Juranović, koji je inače box-to-box midfielder, ali je zbog povreda bekova on morao da igra desnog beka, prvi put u životu. Prošlu utakmicu je u Rijeci igrao levog beka, isto prvi put.

 

Nije ovo nedostižan rezultat, može se to okrenuti na Poljudu.

Link to comment

Odvratnost kao takva.

 

Pored toga prezirem timove koji igraju u rezervnoj (naročito trećoj) garnituri sa nekim levim bojama onda kada ne moraju. Liberec je igrao u plavoj opremi, Hajduk je opusteno mogao u beloj.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...