Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

a kako tebe? poenta je da izbeglice u evropi jednostavno nisu pozeljne, ma kako ih nazivali. mozes ih nazvati expatima, africkim cvecem ili ptujucim ljudima u potrazi za novim domom, to situaciju nimalo nece promeniti. kao sto ni nazivanje istih migrantima isto sustinski nista ne menja, vec je samo mali prljavi trik.

 

Nije mali prljavi trik, nego menja čitav odnos prema tim ljudima, uopšte se taj odvratni termin 'migranti' nije slučajno pojavio (penim na ovom topiku povodom tog izraza još od prošlog leta). Ukoliko se za te nesrećnike smisli drugačiji naziv od 'izbeglica' onda pravno mogu da se izbegnu obavezujuće konvencije.

 

edit: izraz 'migranti' implicira ekonomske razloge za bežaniju, a ne spasavanje golih života.

Edited by Anonymous
Link to comment

naravno, ali oni su nazvani migrantima zato sto su nepozeljni, i ostace nepozeljni i sa nekim drugim imenom. zapravo ovde i nema reci o nekoj politickoj (ne)korektnosti, nju je indy uveo u pricu jer ga na poslu zajebavaju da je poljak. radi se o formalno pravnom statusu, niko nije duzan da primi migrante, dok je sa izbeglicama drugaciji slucaj.

Link to comment

Jasno je da su i izbeglice takođe nepoželjne, ali moraš da ih primiš i da im daš tri obroka dnevno. Moja luda drugarica je devedesetih imala genijalan plan kako da zapali odavde, otišla u Holandiju i prijavila se kao žrtva rata (pošto je Bosanka) i tamo je prime, ali je smeste u neki kamp gde je zaista dobijala klopu, ali napolje nije mogla da izađe, jedva se bila nekako vratila nazad ovde.

Link to comment

Jasno je da su i izbeglice takođe nepoželjne, ali moraš da ih primiš i da im daš tri obroka dnevno. Moja luda drugarica je devedesetih imala genijalan plan kako da zapali odavde, otišla u Holandiju i prijavila se kao žrtva rata (pošto je Bosanka) i tamo je prime, ali je smeste u neki kamp gde je zaista dobijala klopu, ali napolje nije mogla da izađe, jedva se bila nekako vratila nazad ovde.

 

I to je inače nelegalno, pošto koliko mi je poznato izbeglice nisu u zatvoru te ne bi baš smeo da im ograničavaš slobodu kretanja.

 

A ovaj dogovor koji su napravili, moraće tu da bude nekih tužbi evropskom sudu za ljudska prava, i nekih presuda.

Link to comment

I to je inače nelegalno, pošto koliko mi je poznato izbeglice nisu u zatvoru te ne bi baš smeo da im ograničavaš slobodu kretanja.

 

Nisam bio tamo pa ne mogu da tvrdim, ali sam se i ja takođe zgražavao, možda je lujka preterivala, svakako se brže-bolje vratila nazad ovde.

 

Inače, ne bih mnogo računao na taj sud za ljudska prava sada.

Link to comment

Jasno je da su i izbeglice takođe nepoželjne, ali moraš da ih primiš i da im daš tri obroka dnevno. Moja luda drugarica je devedesetih imala genijalan plan kako da zapali odavde, otišla u Holandiju i prijavila se kao žrtva rata (pošto je Bosanka) i tamo je prime, ali je smeste u neki kamp gde je zaista dobijala klopu, ali napolje nije mogla da izađe, jedva se bila nekako vratila nazad ovde.

hmmm, ona je verovatno tek usla u proceduru, gde gledaju dal ce da joj daju nekakav status ili je odmah deportuju nazad. to sigurno ne bi trajalo dugo, znam da su izbeglice milele svuda naokolo i niko mi nije pominjao da je bio dugo zatvoren negde.

Link to comment

naravno, ali oni su nazvani migrantima zato sto su nepozeljni, i ostace nepozeljni i sa nekim drugim imenom. zapravo ovde i nema reci o nekoj politickoj (ne)korektnosti, nju je indy uveo u pricu jer ga na poslu zajebavaju da je poljak. radi se o formalno pravnom statusu, niko nije duzan da primi migrante, dok je sa izbeglicama drugaciji slucaj.

Samo da kažem da se oko političke korektnosti ne slažemo (ja nju drugačije razumem od tebe), a oko ostalog što si napisao mislimo slično.

Link to comment

sasvim iracionalna odluka rekao bi svaki bolid :fantom:

 

Poland axes promise to take in 7,000 migrants after Brussels suicide bombings as Prime Minister warns of 'plague' of radicalisation

    Poland had planned to take in 7,000 migrants, according to the agreement
    But the country's Prime Minister says she is now abandoning the pledge
    Beata Szydlo said: 'I don’t see a possibility for migrants to come to Poland'

Read more: http://www.dailymail.co.uk/news/article-3506450/Poland-abandons-agreement-EU-7-000-migrants-Brussels-suicide-bombings.html#ixzz43lEJtbyY

 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Izbeglice iz Sirije odbile smeštaj jer su kuće na selu

 

Gradonačelnik danskog grada Kolding Jorn Pedersen izjavio je da je "zapanjen" činjenicom da je grupa sirijskih izbeglica odbila da se useli u kuće koje je ta opština otkupila i uredila za njih, samo zato što se objekti nalaze u seoskom području te opštine.

"Naravno da bi bilo lepo da svako dobije po jedan lep dvosoban stan u centru grada. Ali, ako je neko došao ovde kao izbeglica, valjda mu je najvažniji krov nad glavom", izjavo je gradonačelnik Pedersen za dansku TV Jug (TV Syd).

On je objasnio se radi o kućama koje su renovirane i u potpunosti prilagođene za smeštaj manjih grupa muškaraca koji su samci, ali da je svih deset kojima je to ponuđeno odbilo smeštaj isključivo zbog udaljenosti od centra grada.

Vlasti Koldinga su, inače, donele odluku da se izbeglice koje su im dodeljene rasporede po celoj teritoriji opštine kako bi se izbeglo stvaranje takozvanih "getoa" gde su migranti koncentrisani u relativno zavorenim zajednicama, što otežava njihovu integraciju u dansko društvo.

 

Link to comment

za razliku od naših pc pomodara koji su izgubljeni slučajevi što se tiče samostalnog promišljanja i zaključivanja inostrani korisni idioti polako kapiraju da su bili idioti i ne libe se da to javno priznaju

 

doduše malo kasno ali nema veze jer bolje ikad nego kalifat :fantom:

 

UK Equalities Chief Who Popularised The Term ‘Islamophobia’ Admits: ‘I Thought Muslims Would Blend into Britain… I Should Have Known Better’

 

The former head of Britain’s Equalities and Human Rights Commission (EHRC), Trevor Phillips, has admitted he “got almost everything wrong” on Muslim immigration in a damning new report on integration, segregation, and how the followers of Islam are creating “nations within nations” in the West.

 

http://www.breitbart.com/london/2016/04/10/thought-europes-muslims-gradually-blend-britains-diverse-landscape-known-better/

 

 

 

Link to comment

biti građanista je bilo glupo i u teoriji a kamoli sada kada svi vide njihove magareće uši :fantom:

 

The number of ‘asylum seeker’ criminals in Austrian capital Vienna is on the rise, with a greater proportion turning to crime than ever, with nearly one third suspected or guilty of crime

 

Fastest growing among criminal groups in Austria are so-called asylum seeker youths, the number of which increased by 72 per cent last year. Criminality among the youngest immigrants in society is so rife, seven children below the age of nine are included in this figure, reports Austria’s Kronen Zeitung.

 

http://www.breitbart.com/london/2016/04/10/one-third-asylum-seekers-criminals/

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...