Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

 

Prema tome, ti ljudi prave svestan izbor izmedju ostanka u Turskoj Centarlnoj Americi (gde zive u nemastini ali relativnoj sigurnosti) i rizika u gumenom camcu, zimi sa laznim prslucima za spasavanje prelaska granice sa kojotima kroz Meksiko.

 

Trump likes this.

Link to comment

I, kakve to tacno ima veze sa deportacijom 12 mil silovatelja?

 

Sad se pravis glup ili sta? Covece ti si ovde pisao da treba okretati brodove na moru i vracati ka Turskoj, Libiji ili gde vec. Licemercino.

Edited by Аврам Гојић
Link to comment

I, kakve to tacno ima veze sa deportacijom 12 mil silovatelja?

 

Ima, efikasnije je da silovatelji ni ne udju u zemlju, makar se i podavili, i cica mica gotova prica.

Link to comment

Sad se pravis glup ili sta? Covece ti si ovde pisao da treba okretati brodove na moru i vracati ka Turskoj, Libiji ili gde vec. Licemercino.

Ima, efikasnije je da silovatelji ni ne udju u zemlju, makar se i podavili, i cica mica gotova prica.

 

Ja mislim da je glupo ne razlikovati ekonomske migrante od azilanata...

Edited by Anduril
Link to comment

Izbeglice beze iz Turske gde se nalaze vec godinama. Izbeglice iz Alepa recimo ne pustaju u Tursku.

Prema tome, ti ljudi prave svestan izbor izmedju ostanka u Turskoj (gde zive u nemastini ali relativnoj sigurnosti) i rizika u gumenom camcu, zimi sa laznim prslucima za spasavanje.

Misliš da je prijatniji život kao izbjeglica u Turskoj nego kao kokuz u Meksiku?

Bilo je u nekim novinama kako npr. porodice prodaju ćerke u sedmične brakove, tako kupac održava čistotu duše.

Link to comment

jel znas sta znaci expat? zasto je sirijac u berlinu migrant, izbeglica, whatever, a white trash migrant je expat?

Bas sam o tome citao nesto u Guardianu danas (clanak nije nov) od Owena Jonesa. Dakle, tak naturalno je jezik sovinista (engleski, u ovom slucaju). A posle neki kazu, politicka korektnost se otela kontroli. Mislim da politicka nekorektnost i dalje bolje stoji.

Link to comment

Bas sam o tome citao nesto u Guardianu danas (clanak nije nov) od Owena Jonesa. Dakle, tak naturalno je jezik sovinista (engleski, u ovom slucaju). A posle neki kazu, politicka korektnost se otela kontroli. Mislim da politicka nekorektnost i dalje bolje stoji.

 

Zanimljivije je videti kako je rec "migrant" spustena odozgo na dole, zamenila "izbeglicu" i svi su je prihvatili bez dodatnih potpitanja. Kad jednom postane prihvatljivo da ljudi na pozicijama moci smisljaju jezik koji su svi obavezni govoriti, naivno je verovati da ce to uvek biti na korist progresivnih ideja. Zato ja vise volim milion uvredjenih od jednog kome fali slobode. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...