Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

S obzirom da je Djurcani dramaticno pao  i otvorio vrata Fidesu kako je moguce da se vratio kao faktor u opoziciji?

 

Dagajebem - uglavnom on tvrdi da njegova partija trenutno predstavlja glediste 75% svih Madjara povodom migrantske krize. Oni kazu da vecina Madjara prihvata EU kvote i pokrenuli su skupljanje potpisa u to ima (kontra Fideszu i njihovoj peticiji). Ocigledno da nesto ima u tome jer ako se pogleda broj poslanika u parlamentu DK je minoran, ali Orbanovski mediji tuku po njima nestedimice, kao da bas tu vide glavnu opasnost.

Link to comment

Dagajebem - uglavnom on tvrdi da njegova partija trenutno predstavlja glediste 75% svih Madjara povodom migrantske krize. Oni kazu da vecina Madjara prihvata EU kvote i pokrenuli su skupljanje potpisa u to ima (kontra Fideszu i njihovoj peticiji). Ocigledno da nesto ima u tome jer ako se pogleda broj poslanika u parlamentu DK je minoran, ali Orbanovski mediji tuku po njima nestedimice, kao da bas tu vide glavnu opasnost.

 

Dovoljan razlog za hajku je da postoji disonantan glas, ma koliko bio mali. I kod nas roze radikali nesmanjenom žestinom polivaju undead opoziciju. 

Link to comment

- Jedan od ucesnika u napadu u Parizu verovatno prosao kroz Madjarsku. Muskarca su registrovali u Hrvatskoj u logoru u Opatovcima, odakle je otisao kroz Madjarsku za Austriju. On je nosio sirijski pasos i digao se u vazduh ispred stadiona. Ispituje se da li je pasos autentican. Tragovi istragu vode u Brisel, dvojica ucesnika u masakru od petka su stigli iz glavnog grada Belgije. Medju zrtvama 20 stranaca iz 12 zemalja. Pariz i Vasington pojacavaju vazdusne napade u Siriji.

 

- Analiticar Djerdj Nogradi kaze da ako se ispostavi da su napadaci u Parizu prva generacija imigranata da ce to dovesti do istorijske promene u evropskoj imigrantskoj politici, jer ce to biti dokaz da medju migrantima sigurno postoje i teroristi. Zbog ovoga Evropa mora mnogo ostrije da nastupi prema imigrantima koji zele u nju da udju, treba da bude odlucna u tome da ih posalje nazad odakle su dosli, jer ako franciske tajne sluzbe nisu bile u stanju da sprece jedan ovakav zlocin onda to moze da se ponovi u bilo kom evropskom gradu.

 

- Madjarske zastave pred drzavnim institucijama istaknute su na pola koplja u znak solidarnosti i zalosti za zrtvama teroristickog napada u Parizu. Vise stotina gradjana prisustvovalo misi u baziliki Sv. Stefana u Budimpesti.

 

- Madjarska podize stepen gotovosti svih bezbednosnih struktura.

 

- Zaboravljen kofer izazvao uzbunu na budimpestanskom aerodromu Ferihedj, na kratko vreme zatvoren i evakuisan B terminal.

Link to comment

 

 

- Zaboravljen kofer izazvao uzbunu na budimpestanskom aerodromu Ferihedj, na kratko vreme zatvoren i evakuisan B terminal.

ovo me podsetilo na onaj navodni grafit ucrnu goru u vreme nato bombardovanja - gadjajte i nas, nijesmo sugavi. 

Link to comment

Dagajebem - uglavnom on tvrdi da njegova partija trenutno predstavlja glediste 75% svih Madjara povodom migrantske krize. Oni kazu da vecina Madjara prihvata EU kvote i pokrenuli su skupljanje potpisa u to ima (kontra Fideszu i njihovoj peticiji). Ocigledno da nesto ima u tome jer ako se pogleda broj poslanika u parlamentu DK je minoran, ali Orbanovski mediji tuku po njima nestedimice, kao da bas tu vide glavnu opasnost.

 

Ne znam, mozda je ideja bas u tome da Djurcanije predstave kao glavnu opoziciju bas zato sto im odatle ne preti opasnost.

 

Svakoj vlasti je vazno da najveca opozicija nema sanse da preuzme vlast, kao sto je, recimo, bio slucaj u Srbiji sa Vukom Draskovicem.

Link to comment

Ni u jednom trenutku nisam stekao utisak da Radoje opanjkava Mađare, niti sam posle čitanja njegovih postova osetio želju da izbacim iz kuće Kotanyi začine i knjige Lajoša Zilahija.

 

Koliko sam video, on mahom opanjkava fašiste iz Jobika i Fidesa, što je jedna, da kažemo, opcija koja nema alternativu u granicama etike.

 

Inače, ovo "mađarsko informativno glasilo" su, koliko vidim, suva ksenofobna vladina propaganda, žali Bože kalorija koje sam potrošio na kliktanje.

Edited by Аврам Гојић
Link to comment

Pa sto onda postavi ovo cudo od portala, tu sve vrvi od Sijarta i Jobika, imaju citav odeljak posvecen imigraciji iz ugla desnice, bez ijednog disonantnog tona

Edited by Аврам Гојић
Link to comment

Koliko sam video, on mahom opanjkava fašiste iz Jobika i Fidesa, što je jedna, da kažemo, opcija koja nema alternativu u granicama etike.

 

Hvala Avrame. Koliko neko mora biti ili glup ili zaslepljeni simpatizer Fidesza/Jobbika/Hvim da ne vidi ovo.

 

Madjarska je zemlja u kojoj imam veliki broj rodbine i prijatelja, sto raseljenih Srba i "nasih" Madjara sto "madjarskih" Madjara, u kojoj sam bio nebrojeno puta i presao je uzduz i popreko od Djera do Bekescabe i od Segedina do Egera i Miskolca. Zato mi toliko tesko i pada njen zaokret ka ekstremnoj desnici koji vec neko vreme traje. Narocito u svetlu ne tako davne istorije (jos uvek u zivom ljudskom secanju, mada nece jos dugo), kao i u svetlu iskustva koje smo mi sa prostora bivse YU proziveli pre nekih 25 godina.

 

Bili smo tamo, videli smo kuda to vodi. Zato ne treba da zatvaramo oci kada nas prvi komsija krene istim pogresnim putem.

 

Danas madjarska desnica, koja ima apsolutnu vlast u drzavi, polako ali sigurno Madjarsku pretvara u fasisticku kloaku u kojoj paradiraju uniformisane paravojske, u parlamentu predlazu pravljenej spiskova Jevreja a na Rome i druge visible minorities je otvorena sezona lova.

 

https://www.youtube.com/watch?v=1VA-ydVuCXo

 

http://www.npr.org/sections/codeswitch/2014/03/09/287342069/increased-hostility-against-jews-and-roma-in-hungary

 

Jebiga.

Link to comment

Samo ti pravi svoje depese, nisam ti se do sada zahvalio na velikom trudu da kompilujes te silne vesti na izuzetno ozbiljan nacin. Madjarski medijski prostor je za nas uglavnom nepoznanica, usled ogromne jezicke barijere i ovo sto ti radis ne moze se videti nigde drugde.

Link to comment

ovaj, ne pise Radoye o Zanzibaru nego o susednoj zemlji sa kojom mnogi od nas imaju rodbinske i svake druge veze.

 

Nemoj se pozivati na Kisa u odbrani danasnje Madjarske, nije pristojno iz mnogo razloga.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...