Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

Pa nece ih naci.

 

pa naravno da ih nece naci, zato me i cudi sto malo - malo pa citam kojekakve spinove kako je ceo taj izbeglicko-migrantski talas 1 velika zavera zlih nemaca da u svoju drzavu privuku i proberu radnu snagu koja im je potrebna

 

i dalje mislim da sa evropom kao zajednicom nesto duboko nije u redu, s jedne strane manjak strucnih kadrova u nemackoj a sa druge strane veliki procenti nezaposlenosti u siromasnim drzavama eu, sistemi obrazovanja su poprilicno zakazali kada nisu u stanju da stimulisu ljude da dobijaju obrazovanje i tako imamo ona jadna i bedna madjarska sela sto si ti postavljao fotke i u njima siromasni ljudi bez obrazovanja a na drugoj strani veliki manjak strucnih kadrova

Edited by Pontijak
Link to comment

Jebiga ima publike koja ce i te takve spinove progutati. Sto se kaze prema svecu i tropar.

 

Sto se tice radne snage, njene moblnosti, obrazovnog profila, problema sa sertifikacijama & nostrifikacijama, to je kompleksno pitanje gde krivice ima i u bogatim zemljama kojima fali radne snage a i u onim siromasnim gde vlada nezaposlenost. To zasluzuje svoju temu.

Link to comment

Jebiga ima publike koja ce i te takve spinove progutati. Sto se kaze prema svecu i tropar.

 

Sto se tice radne snage, njene moblnosti, obrazovnog profila, problema sa sertifikacijama & nostrifikacijama, to je kompleksno pitanje gde krivice ima i u bogatim zemljama kojima fali radne snage a i u onim siromasnim gde vlada nezaposlenost. To zasluzuje svoju temu.

da, zaista to zasluzuje svoju temu

Link to comment

Ja sam čula da je problem sa tehničkim strukama sem u tome da ne postoji takav suficit kao u drugim zanimanjima i to što su navodno nemačke plate niže od konkurencije u ostalim zapadnim zemljama, pa kao i obrazovani Nemci napuštaju Nemačku i idu u okolne zemlje, USA i Kanadu.

Link to comment

-  Madjari pisu, Svedski ministar imigracija Morgan Johanson kaze da vise nisu sposobni da obezbede smestaj za migrante, tako da migranti moraju da odluce hoce li sami da traze sebi smestaj ili ce se vratiti nazad u Dansku / Nemacku. Svedska je dostigla granice svojih mogucnosti i nada se da ce ova vest imati odjeka. Dnevno u Svedsku stize 1500 migranata.

 

- Janos Lazar kaze da ce u slucaju potrebe Madjarska podici granicu na granici sa Rumunijom od tromedje do mesta Mezehedjes. Realna opasnost da ce se migranti pojaviti i na rumunsko-madjarskoj granici, ali sve je spremno za odbranu granice.

Link to comment

meni tu nesto nije jasno, zasto nemacka™ ne resava taj problem manjka radne snage tako sto ce motivisati nezaposlene spance, grke, rumune ili bugare da rade u nemackoj? bas im trebaju sirijci i afganistanci kao resenje manjka radne snage? tu ima toliko idiotskih iracionalnosti da nemam reci

 

Zato sto su oni kao "deo evropske porodice" naviknuti na vece nadnice....

Link to comment

Zato sto su oni kao "deo evropske porodice" naviknuti na vece nadnice....

 

kako su to naviknuti na vece nadnice kada su nezaposleni u rumuniji, madjarskoj i bugarskoj recimo? nemaju nikakve nadnice kao nezaposleni pa bi im valjda bilo lepse da u nemackoj rade i za te tzv. nize nadnice

Edited by Pontijak
Link to comment

totalno. inace su resili slucaj devojcice u zagrebackom domu, ona govori neki redak romski dijalekt juzne rumunije. verovatno se njena porodica pridruzila izbeglickom talasu i izgubili je usput.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...