Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

i oni su izbeglice. kakve veze ima da li im u ovom trenutku pada bomba na glavu ili je rat ostavio nefunkcionalne zemlje u kojima dostojanstven zivot nije moguc.

 

lepo je što tako misliš, ali za ceo svet afganistan nije u ratu i nije difunkcionalan, pogotovo nisu ugrženi pakistan i bangladeš, ali i eritreja....

 

svi oni su devalvirali nesreću sirijaca koji su jedini ozbiljno pogođeni ratnim razaranjima

Edited by Marcus Wulffings
Link to comment

i oni su izbeglice. kakve veze ima da li im u ovom trenutku pada bomba na glavu ili je rat ostavio nefunkcionalne zemlje u kojima dostojanstven zivot nije moguc.

 

eto, rat 1999. je ostavio nefunkcionalnu zemlju srbiju u kojoj i danas dostojanstven zivot nije moguc, da stampam ovo tvoje i sa tim papirom krenem u berlin kao izbeglica?

 

da, a razlozi nacionalne bezbednosti i javnog poretka se mogu vrlo kreativno tumaciti. a ni ne moraju, odbijanje azila se ne mora nesto detaljno ni obrazlagati. svi ti ljudi koje mi kolokvijalno nazivamo izbeglicama jos nemaju taj status, pa stoga ni prava koja iz njega proisticu.

 

i tako je oduvek bilo, samo sto su neki tek sad otkrili izbeglice pa krecu da tumace povelju un, lupetaju, dizu histeriju oko suspenzije eu i koriste sve moguce nacine ne bi li se uglavili na poziciju internet dobrotvora i humaniste.

 

za bold, madjarska je eto kreativno protumacila clan 28. i podigla zid od bodljikave zive koji je, gle cuda, pokazao svoju efikasnost iako je na forumu bilo urnebesno smejanje madjarima sa razvijanjem teorije kako ce momci iz halepa i homsa da sravne te zidove kao od sale na svom putu ka berlinu a kako citam u medijima i druge zemlje sengena intezivno razmisljaju o madjarskom modelu kreativnog tumacenja

 

za drugi bold, sta da kazem, i sendvici™ su motivacija za humanizam, oduvek tako bilo, humanitarni biznis je tako sladak biznis decenijama, to najbolje znaju bumbari raznih gabarita iz raznih agencija UN, nisu uzaman pri vrhu lanca ishrane bumbara-humanitaraca

Edited by Pontijak
Link to comment

krampa je sve to detaljno opisao na temi život izbeglica i time svima zapušio usta

krampa uglavnom opisuje proceduru nakon registracije i dobijanja izbeglickog statusa. svi ovi nesretnici koji se jos motaju po srbijama i hrvatskama nisu ni stigli do toga, dakle prvo treba da stignu zivi do granice, negde preskoce ogradu, i izbegnu da budu uhvaceni i odmah deportovani negde napolje.

Link to comment

nego, ko poznaje austrijske medije, da li je standard u rangu kurira ili nije? a i tanjugov je prevod teksta

 

Bilo bi opasno granicu zatvoriti počev od Slovenije ili Hrvatske, jer bi time Srbija, Makedonija i Grčka bile dovedene u potpuno nekontrolisanu situaciju. 

 

o ocenjuje bečki dnevnik "Standard" i upozorava da su se odnosi u regionu pogoršali zbog izbegličke krize.

List piše da bi najmanje zlo bilo jačanje desnih političkih snaga i da su "opasnosti mnogo veće", jer bi "preopterećenje u migrantskoj krizi moglo dovesti do političke zloupotrebe, nasilja i rastuće nesigurnosti".

"Standard" navodi da su "Makedonija i Srbija ne samo siromašnije, već i nestabilnije od Grčke" i tvrdi da "tamošnje bezbednosne strukture nisu dorasle velikim krizama".

"Makedonska administracija je upravljana dubokim partijskim interesima, i može u svako doba biti upotrebljena za manipulacije", piše list.

Čerčil je Balkan okarakterisao kao "mekani stomak Evrope", odnosno mesto na kome je "stari kontinent" najranjiviji, a to je tačno i danas, navodi bečki list.

"Standard" ukazuje da je sredinom septembra moglo da se vidi na mađarskoj granici šta se dešava kada jedna zemlja zatvori granice, podsećajući da je grupa mladih, spremna na nasilje, počela da nasrće na policiju i pokušavala da na silu pređe preko granice.

"Ako se granice zatvaraju, onda samo od juga ka severu, u koordinaciji između Grčke i suseda Bugarske, Makedonije i Albanije, koja bi mogla biti deo sledeće rute. Pošto se radi o Šengenskim granicama, EU bi mogla da pomogne kao na granici prema Turskoj", podvlači "Standard".

Prema oceni austrijskog lista, sada je važno da se ne gleda u stranu već ozbiljno shvati preopterećenost, i strateški pametno i odgovorno reaguje kako se ne bi ugrozila stabilnost u srednjoj i jugoistočnoj Evropi.

 

 

 

 

Link to comment

pa taj standard je dnevna novina oja cirkuliše među akademski školovanom gospodom, tako da je ne možemo svrstati u kurire

 

 

nije nikako. mada, voleo bih da vidim taj clanak u originalu...

 

 

e hvala vam obojici :) ne znam nemacki pa ne poznajem ni stampu na nemackom

 

@aram

 

pa to je i meni bio signal za sumnju, izvor tanjug :lolol:

Link to comment

sad sam nasao, na prvi pogled cini mi se da je ok prevedeno, a radi se o komentaru njihove dopisnice

 

Adelheid Wölfl
Korrespondentin Slowenien, Kroatien, Bosnien-Herzegowina, Kosovo, Mazedonien, Albanien, Montenegro, Moldau

 

tako da stoje onda i ove formulacije "ocenjuje, ukazuje i sl. bečki dnevnik Standard", od koje inace dobijam ospice.

 

evo ko zeli original

Edited by aram
Link to comment

sad sam nasao, na prvi pogled cini mi se da je ok prevedeno, a radi se o komentaru njihove dopisnice

 

Adelheid Wölfl

Korrespondentin Slowenien, Kroatien, Bosnien-Herzegowina, Kosovo, Mazedonien, Albanien, Montenegro, Moldau

 

tako da stoje onda i ove formulacije "ocenjuje, ukazuje i sl. bečki dnevnik Standard", od koje inace dobijam ospice.

 

evo ko zeli original

A jel njoj zabranjen ulazak u Srbiju posto je dopisnik odasvuda sem iz Srbije?Mi smo gubavi , sta?  :ss1:  :s_c:  :ss1:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...