Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

Neko se aktivira neko ne, a od onih koji ne tu su razni razlozi. Ali nije to pitanje, nego sta ima lose u tome da se neko od tih nesrecnih ljudi naseli ovde i eventualno ima decu?

 

Ne da ih neko primorava, nego, ono, svojom voljom

Edited by MancMellow
Link to comment

Molim te, ako nije problem napiši otprilike koji je to kraj gde se vratio medved?

 

Mlatim se malo po planinama pa mi nije svejedno, računam da nigde osim Tare nema medveda (osim onih par koje su sa Tare preselili na Južni Kučaj, i jednog medveda puštenog na slobodu na planini Kukavici).

 

(Kad već Kul šara bara što ne bih ja malo trolnuo sa medvedima, a zaista me zanima)   :)

 

Nije problem, od pre nekoliko godina primećeni na Zlatiboru, nije ih bilo pre toga.

Link to comment

da demografski doprinese Srbije može svako, tako da ne vidim što bih tvrdila da je nemoguće?

Pa u čemu je onda problem da ih primimo kad već mogu da doprinesu u rešavanju jednog od glavnih problema Srbije?

Link to comment

Nisam, tacno je, nisam ljubitelj verskih fanatika. Ali, brate, ne volim ni te razularene liberalno-gradjanske varijante koje nikakve mere ni kriterijuma - u zanemarivanju interesa drzave i naroda - nemaju. Dalje, to sto visoko cenim slobodu (a cenim je) ne znaci da zagovaram anarhiju. To sto postujem ljudska prava ne znaci da sam glup i zaboravan.

 

Madjarski je strah/animozitet/neradovanje prema azilantima sasvim legitiman, tu im se (vec sam sto puta pojasnjavao) - nema sta prigovoriti.

Mi kao drzava - ako hocemo da se ponasamo malko ignorantski (pa i infantilno) - mozemo da zauzmemo tu (legitimnu) strategiju: dovozimo/prevozimo azilante od mk. do madj. granice, uz put im naplatimo benzin, sendvice i obucu/odecu, zatim ih poredjamo uz tu ogradu sa strujom i ostavimo (prodamo im i makaze za armaturu) da kidisu na nju. Uz u-ta-ta-u-ta-ta povike madjarima (tako vam i treba kad podrzavate jenkije koji izazivaju ratove, nek' vam sada jenkiji pomognu sa azilantima koje su sami stvorili). Koliko vidimo, grci i makedonci se sluze jednom od podvarijanti te logike. (opazate - ma koliko infantilni bili, ni na pamet im ne pada da ih prime i zadrze, sirom rasirenih ruku).

 

Po meni, zid na mk granici (odnosno ostra kontrola) bi bilo pravo resenje (kada bi ga bilo moguce sprovesti). Mi svet (i ratove) da menjamo - tesko da mozemo, ali mozemo da sprecimo da nam ne dolaze.

S druge strane, ako mi kao drzava mozemo imati koristi od ovog ili onog imigranta - why not? he's welcome, ako mene neko pita.

 

Ali, stihijsko busenje granice, nekontrolisana najezda raznoraznih likova i likusha, opsade nasih parkova i stanica, ostavljanje njima na dobru volju sta ce i kako ce . . . nisu resenje. Nisu, cak i ako ti imigranti nemaju lose namere i cak i ako im mi nismo krajnja nego samo usputna stanica (sto ja zelim da verujem). nije to pitanje moje mrznje prema azilantima (kao sto su mi pogresno spocitavali), niti moje zelje da glumim novog Adolfa Ajhmana - da sam ja na mestu tih azilanata, vrv bih se isto/slicno ponasao. Ali, ovde je pitanje interesa drzave Srbije i njenih gradjana. Kao sto bi - u ovo sam ubedjen - isto tako drzava Sirija/Afganistan/Madjarska ili bilo koja druga, prvo gledala svoj interes, a tek onda interes tamo nekog kula i njegove tuzne imigrantske sudbine.

 

edit. Po meni - ljudi koji glume kosmopolite, ultraotvorene i sl. . .(i koji mene tumace kao ksenofoba, fasistu ili ratnog zlocinca) - su (bicu blag, polazim od dobronamerne varijante - a to ovde nije uvek bio slucaj) malko naivni. Njima obicno imam da odgovorim "Narodi koji zaboravljaju svoju istoriju su osudjeni da je ponove".

Edited by kul
Link to comment

Ma nema ništa loše da se dosele, ali natalitet nije jedan od glavnih problema Srbije, takođe niko nije dužan da radi ono što vas mrzi sem ako ne zamišljate crnce kao neke životinjice koji kad vide ženu odmah krenu da joj prave decu, dalje niko nije dužan da se integriše u vašu precenjenu naciju, i na kraju idi ti pa živi na selo. U Švedskoj izbeglice isto tako šalju u neke zabiti, poludeše ljudi tamo.

Edited by Dagmar
Link to comment

Ma nema ništa loše da se dosele, ali natalitet nije jedan od glavnih problema Srbije, takođe niko nije dužan da radi ono što vas mrzi sem ako ne zamišljate crnce kao neke životinjice koji kad vide ženu odmah krenu da joj prave decu, dalje niko nije dužan da se integriše u vašu precenjenu naciju, i na kraju idi ti pa živi na selo. U Švedskoj izbeglice isto tako šalju u neke zabiti, poludeše ljudi tamo.

 

KO je i GDE napisao da je DUZAN???

 

I drugo, ne mora on uopste da se integrise u neku etnicki definisanu naciju, mada verovatno na kraju hoce ako mu je homeland 3k km daleko, ali ce biti srpski drzavljanin, placati porez i kupovati u Srbiji, a to je savim dovoljno.

Edited by MancMellow
Link to comment

KO je i GDE napisao da je DUZAN???

 

Napisali ste da će da popravljaju demografsku sliku i problem srpskih sela. Tačno, niste napisali da su dužni, više je delovalo da očekujete da će oni odmah i sami bez obaveze da prionu na razne poslove koje vas mrzi da se cimate, valjda ih bije takav glas šta li. Da se umnože i nasele zemlju, kao u Bibliji, a potom se pobrinu i za radnu snagu i vasinu penziju. I da se integrišu*

 

*definisano ovom prilikom kao "popravljanje demografije" (??)

Link to comment

^^i trafika i prodavnica...izludese ljudi, ulaze ovi i samo kupuju vodu i hleb i ko zna sta, ko ce to preziveti...

Edited by MancMellow
Link to comment

mene lično mrzi, zato i navijam da u Srbiju dođe što više azilanata da ne bih ja morao da se cimam.

rasijalisto, truli kapitalisto, i generalno, ribaru ljudskih duša...

 

sram da te bude

Link to comment

mene lično mrzi, zato i navijam da u Srbiju dođe što više azilanata da ne bih ja morao da se cimam.

 

Evo, recimo. Moj je utisak da osoba koja ovo pise misli da je duhovita. A ja mislim da je nepromisljena.

 

 

niko nije dužan da se integriše u vašu precenjenu naciju, i na kraju idi ti pa živi na selo.

Bilo bi zanimljivo cuti sta bi osoba koja pise ovakve stvari rekla kada bi joj se u komsiluk doselilo nekoliko porodica od kojih svaka pusta glasno svoju vrstu muzike (od narodnjaka, preko muzike bantu crnaca, do elektronske  . . .). U kojoj bi se (zgradi) neprekidno mesali mirisi kuvanih macaka, pasa i puzeva (ima naroda koji to jedu). U kome bi se (zajednickom dvosristu, i ulici ispred zgrade ;kao sto je u Indiji slucaj) vrsila velika nuzda kako kome padne na pamet.

 

Ako si u Rimu, zivi kao u Rimu . . . kaze stara poslovica. A ja se slazem. (ovo ne znaci da podrzavam omiljene sportove u srba - od kojih su najpoznatiji pljuvanje po ulici, bacanje djubreta sa 17.og sprata . . . )

 

"^^i trafika i prodavnica...izludese ljudi, ulaze ovi i samo kupuju vodu i hleb i ko zna sta, ko ce to preziveti..."

pa dobro, ovo ne zvuci lose - pogotovo sa stanovista vlasnika tih prodavnica, povecavaju im promet :)

Edited by kul
Link to comment

Napisali ste da će da popravljaju demografsku sliku i problem srpskih sela. Tačno, niste napisali da su dužni, više je delovalo da očekujete da će oni odmah i sami bez obaveze da prionu na razne poslove koje vas mrzi da se cimate, valjda ih bije takav glas šta li. Da se umnože i nasele zemlju, kao u Bibliji, a potom se pobrinu i za radnu snagu i vasinu penziju. I da se integrišu*

 

*definisano ovom prilikom kao "popravljanje demografije" (??)

 

nema sta da ocekujem ili ne ocekujem, prosto ako neka populacija zivi negde sve je to i za ocekivati. "Ocekivati" u smislu prognoze, ne u smislu da svi sednu na ogradu i onda "ocekuju" :D

Edited by MancMellow
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...