Jump to content
IGNORED

PayPal


Meazza

Recommended Posts

Nije to poseban paypall racun, vec zaseban devizni racun u evrima na koji prebacujes pare sa paypalla. I u ostalim bankama mozes da otvoris evro devizni racun na koji prebacujes pare sa paypalla da bi mogla da ih podignes, ali moras da se raspitas da li ce ti naplacivati odrzavanje racuna i/ili proviziju na priliv evra na taj racun. Znam da je to u Intesi besplatno.

Edited by Glass Joe
Link to comment

Ja već imam otvoren devizni račun u Unikredit banci. Automatski je zajedno sa dinarskim otvoren i devizni račun.

 

Raspitaću se kolika je provizija, a održavanje računa je u sklopu paketa- dinarski+devizni račun+kartice+e banking+SMS.. 

Link to comment
  • 3 months later...

Može, ali nije preporučljivo zbog 50 konverzija koje će ti pojesti popriličnu sumu. U poslednje vreme nalećem na previše negativnih komentara u vezi sa kombinacijom PayPal-Intesa...

@3opge

Link to comment
1 minute ago, ragasto said:

Može, ali nije preporučljivo zbog 50 konverzija koje će ti pojesti popriličnu sumu. U poslednje vreme nalećem na previše negativnih komentara u vezi sa kombinacijom PayPal-Intesa...

@3opge

pa koja je banka onda najbolja za US dolarske racune?

Link to comment

Veći problem je što je umešan PayPal u transakciju - meni je prošle godine 10% pojela maca pa sam odustao od toga. Znači, foraj e da se izbegne PayPal ako je moguće, da se novac šalje wire transferom, i da se u banci podignu dolari pa da se dalje menjaju u menjačnicama.

 

Za preporuku nisam siguran, imaš na FB grupu PayPal Srbija, tu verovatno možeš da nađeš sveže informacije.

@3opge

Link to comment

Pogledaj ovo, neko je napravio dobru tabelu punu korisnih informacija o detaljima transakcija kod povlačenja sredstava sa PayPal naloga na račun u banci, za svaku banku (ili barem većinu)  - docs.google.com/spreadsheets/d/1zHBiQLnjRp3k97c814qMg8m1siMWp_EK3097u1Uwnso/edit#gid=0

Edited by napadaj
  • +1 1
Link to comment
  • 1 year later...

Da li je neko voljan da napravi neki apdejt ove teme u vezi PayPala za državljane Srbije, u Srbiji? Šta može, dal može, kako može itd?

Probao sam da instaliram aplikaciju na telefon - nije dozvoljeno?!? Može preko sajta. Jesmo dobili mi Friends & Family opciju slanja (da se ne uzima provizija kad se novac šalje valjda)?

 

Juče mi se žale da je neka akcija NBS u toku, jure ljude da ih kažnjavaju ako su obavljali rezident rezidentu transakciju preko PP-a jer to nije dozvoljeno zakonom o deviznom poslovanju?1535495342_ImagefromiOS(5).thumb.jpg.72e063d57775deb9a3509652ce70c5bc.jpg

Edited by Singer
Link to comment
31 minutes ago, renne said:

Ne može se iz Srbije u Srbiju plaćati, nije dozvoljeno

 

A recimo ako koristiš internet platforme - npr. Airbnb? Ili nešto tome slično, npr e-bay? 

Koristiš neku globalnu platformu i plaćaš preko PP-a nekom ko je legitiman/registrovan na njoj?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...