Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Featured Replies

Just now, Time Crisis said:

 

Liči na neki problem s karticom dok je odbijaju na toliko mesta, baš ne bi trebalo tako da radi.

 

 

Ne mogu da se setim kad sam je tacno poslednji put koristio uspesno, prosle godine, ima vec neko vreme, narucio sam neku knjigu iz irske, uredno je prosla naplata. Kartica istice u avgustu ove godine

 

Meni vise lici, mada nesam skolovao naravno, da prosto sajtovi polako isklucuju pristup ovoj vrsti kartice. Zasto, jebemliga!

 

  • Replies 207
  • Views 26.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Frank Pembleton
    Frank Pembleton

    Ma ljudi su nezadovoljni provizijom. Ovo što priča ova je lupetanje...   /mod edit/ ... Shiit has hit the fan  

  • Može debitna iz yettela, radi sve ok, kad god ima negde opcija plaćanja uvek biram Paypal, a on naplati to sa moje kartice, tako da se ne smaram sa unošenjem broja, a i Paypal ima dosta rigoroznu poli

  • Pogledaj ovo, neko je napravio dobru tabelu punu korisnih informacija o detaljima transakcija kod povlačenja sredstava sa PayPal naloga na račun u banci, za svaku banku (ili barem većinu)  - docs.goog

53 minutes ago, Sludge Factory said:

 

 

Ne mogu da se setim kad sam je tacno poslednji put koristio uspesno, prosle godine, ima vec neko vreme, narucio sam neku knjigu iz irske, uredno je prosla naplata. Kartica istice u avgustu ove godine

 

Meni vise lici, mada nesam skolovao naravno, da prosto sajtovi polako isklucuju pristup ovoj vrsti kartice. Zasto, jebemliga!

 

 

To jedino videti s bankom jel mogu da pogledaju s kojim razlogom su odbijene transkacije... ili da prosto da uzmeš neku novu karticu. Koliko se sećam Paypal obično bolje funkcioniše s Visa nego s Mastercard karticama iz nekog razloga ili je bar tako bilo ranije

4 minutes ago, Time Crisis said:

 

To jedino videti s bankom jel mogu da pogledaju s kojim razlogom su odbijene transkacije... ili da prosto da uzmeš neku novu karticu. Koliko se sećam Paypal obično bolje funkcioniše s Visa nego s Mastercard karticama iz nekog razloga ili je bar tako bilo ranije

 

Moja je visa. 

 

Jbg, videcu. Ne bih da povezujem paypal nalog sa karticom na kojoj mi je tekuci racun. Ovo bi mi bilo bas zgodno, mada da radi sve kako treba ne bih ni otvarao paypal. 

4 minutes ago, Sludge Factory said:

 

Moja je visa. 

 

Jbg, videcu. Ne bih da povezujem paypal nalog sa karticom na kojoj mi je tekuci racun. Ovo bi mi bilo bas zgodno, mada da radi sve kako treba ne bih ni otvarao paypal. 

 

Možda za početak da ti prevremeno izdaju noviju verziju, možda bude dovoljno

29 minutes ago, Time Crisis said:

 

Možda za početak da ti prevremeno izdaju noviju verziju, možda bude dovoljno

 

Probacu. Hvala svima za savete i iskustva.

  • 6 months later...

Moja banka uvela Wero, "evropsku alternativu" PayPalu. Povezan direktno sa računom, može da se plaća i preko broja telefona itd. Iako prednost, to mu je istovremeno i mana, mora banka da podržava. Otvorio sam nalog, videćemo kako će ići. Nadam se da će bar neko da uzdrma trenutne lihvare, mada nisam neki optimista, vidim i dalje nemaju plaćanje pri online kupovini, samo p2p.

U kojoj si banci? Ja sam u Spar još uvek samo jer revolut ne daje nemački iban...

No image preview

Massive security issues at PayPal: German banks block bil...

A failure of security systems at PayPal is currently causing concern for numerous German banks and private customers. A vast number of payments are reportedly being blocked, with merchants waiting on
16 hours ago, Desmond Bojčinski said:

U kojoj si banci? Ja sam u Spar još uvek samo jer revolut ne daje nemački iban...

Pustili su u Ing. Imam i Comdirect/Commerzbank tamo ništa još, mada mi tamo ni ne treba.

Vidim da ima Revolut već, pa možeš tamo da aktiviraš. Mada je upitno gde može da se koristi, ako ne može za online plaćanje. Za plaćanje među ljudima teško dok se ne skupi kritična masa. Sad bi mogli da iskoriste ovaj pičvajz u PayPalu ali za to treba agilnost.

Dosta je neverovatno koliko ljudi koristi PayPal. Mit smo na poslu pustili novi website u decembru i isključili PayPal,onda su valjda ljudi tražili i otkad smo uključili opet, jedno 80% transakcija je PayPal. U CH je popularan TWINT, kapiram da je Wero neka kopija toga. Mislim da je iDeal u Holandiji sličan.

Edited by Venom

Nisam imao pojma da se nesto desava sa PayPal-om a koristim ga prilicno redovno. Od kako su mi spasili novac preko purchase protection (prodavac se pravio lud i nije hteo da mi poslaje robu pa je PayPal sve nadoknadio), koristim njihove usluge gde god mogu

Revolut je super kada se koristi u zemljama gde jos nije uveden evro (na primer, Srbija, Madjarska itd) jer su provizije male ili ih cak nema. Npr, kada u Srbiji platim nesto sto kosta 100 dinara, moja maticna banka (Rajfajzen, Austrija) naplati jos 1,5 do 2 evra provizije! Najveca provizija kod Revoluta je bila pola evra i to kada je racun bio preko 10000 dinara.

Sto se tice alternativa PayPalu, tu je za sada mrka kapa, slicno kao kod Cloud servisa. Kada je pocelo Trampovo ludjenje, pogledali smo nekoliko evropskih servisa i nijedan nije bio ni blizu onome sto nude Microsoft ili Amazon.

Nadam se da ce neko iz evrope ovo iskoristiti i da ce se pojaviti neka dobra alternativa...

On 28. 8. 2025. at 13:12, IgaBiva said:

Kada je pocelo Trampovo ludjenje, pogledali smo nekoliko evropskih servisa i nijedan nije bio ni blizu onome sto nude Microsoft ili Amazon.

Gledali ste Outscale ? Tehnički bi trebalo da je neka kopija Amazona (sve aws funkcije ferceraju), francuzi uveliko prelaze tamo, od banaka do ministarstava itd, imaju i certifikovanu ponudu SecNumCloud…

  • 8 months later...

Retko koristim PayPal pa samo da proverim da li je ovo uobičajena situacija. Noćas sam povukao sa paypal-a određeni iznos na karticu. Tamo piše da je naplaćena provizija za instant prenos i da je transakcija completed.

Od banke sam dobio i sms poruku da je kartica korišćena i da je postojeće stanje veće tačno za iznos koji je trebalo da legne. Međutim na mobilnoj aplikaciji se novac ne vidi, a nemam opciju da proverim da li su sredstva rezervisana ili slično. Banka je Raiffeisen.

Treba li da radim nešto dodatno ili je bussines as usual?

Edited by Aleksandar88

6 hours ago, Aleksandar88 said:

Treba li da radim nešto dodatno ili je bussines as usual?

Treba malo vremena dok se sve update-uje pogotovo što je vikend. Ne treba ništa

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.