Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Top 10 ATP (Open era)

Featured Replies

1 hour ago, Greek Freak said:

Tesko ce Roger ispred Rafe, teeeeesko... )

samo kad smo mi iz tog kola izasli.

sad jos samo da pobedimo margaritu...

  • Replies 127
  • Views 18.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Pregled osvojenih titula na polovini tekuce decenije. razmisljao sam da krenem sa povratkom tura nakon covid pauze -od avgusta 2020. ali neka stoji ovako jer je malo preglednije, dakle od 1.1.2021.

  • Ima skrivena kolona sa brojem titula u Haleu.

  • banecare1
    banecare1

    kako li su sortirali ovu tabelu da je fedja ispred nadala

Posted Images

Screenshot_20260422_200803_com.huawei.browser_edit_2074381516142325.jpgPrema ovome, a ovo jesu najznacajniji parametri za tenisere u poslednjih 30ak godina (fali samo OI statistika), jasno je ko je #1, ali je jako neizvesno ko je #2.

Nedostaje head to head sa Big 4. Nije mala stvar imati pozitivan skor sa svima...

image.png

H2H nisu nesto sto ne varira, a i nisu opsteprihvaceni kriterijum.

Mislim da ovde ipak nesto govori jer nikada nije odigran ovoliki broj meceva plus svi su bili bar par godina u prajmu...

2 hours ago, G. L. said:

H2H nisu nesto sto ne varira, a i nisu opsteprihvaceni kriterijum.

Ali nisu ni losi da rese pitanje ko je #2. Za one koji imaju dilemu.

  • Author

Nismo ni svesni bili cemu smo prisustvovali tada... kakav siner , kakav alkaraz..

1.Nole 2.Rafa 3.Fedja - Slemovi

1.Nole 2.Fedja 3.Rafa - Slem zavrsnice (finala, polufinala..)

1.Nole 2.Fedja 3.Rafa - Broj 1 nedelje

1.Nole =Fedja=Rafa - Broj 1 sezone

1.Nole 2.Rafa 3.Fedja - Career grand slam

1.Nole 2.Fedja 3.Rafa - Top10 pobede

1.Nole 2.Rafa 3.Fedja - Mastersi

1.Nole 2.Fedja 3.Rafa - Masters kup

=Nole=Rafa 3.Fedja - Olimpics (golden slem)

1.Rafa =Nole=Fedja - Devis kup salatare

1.Fedja 2.Nole 3.Rafa - ATP titule i pobede

1.Nole 2.Rafa 3.Fedja - Career win/loss %

1.Nole 2.Rafa 3.Fedja - Head to head

kad ovako pogledas Nadal i Federer su zapravo dosta blizu.

na kraju se ipak sve svodi na ta dva slema koji odnose prevagu u korist spanca.

da je razlika 1 slem mozda bi i mogli da razgovaramo... a da je 20-20 prednost bih dao fekiju. ovako ipak Rafa>Fedja

7 hours ago, Tsai said:

Nismo ni svesni bili cemu smo prisustvovali tada... kakav siner , kakav alkaraz..

Ne bih potcenjivao Sinncaraza. Nisu oni krivi, sto im je konkurencija nikakva. Ali su obojica ATG igraci i sigurno bi se naosvajali titula u mnogim drugim, jacim erama tenisa.

Ne znam da li ovoj aktualnoj eri fali vise treci jak igrac (u nivou S&A) ili samo gomila dobrih i konstantnih tenisera u top10, koji bi mogli da tu i tamo ugroze dvojac...

Ovako je Tour negledljiv, dok ne dodju finala turnira.

Sta mislite, ko zavrsava karijeru kao veci igrac: Sinner ili Alcaraz?

Edited by G. L.

Od 2004. kad je Federer uzeo 3 GS do 2021. kad je Nole uzeo 3 GS, a pre nego što je Alkaraz uzeo svoj prvi, 8 ne-Big-3 igrača je uzimalo GS, neki i više puta. Plus su i naredne dve Nole i Nadal uzimali 3 GS-a. Ja mislim da nema šanse da u narednih 15 godina još 8 igrača uzme GS, ako ova dvojica zaista budu htela da igraju i jure slemove, i ne budu imali teže povrede. Ako jedan otpadne, drugi će pokupiti sve. Pre neki dan je Toni Nadal komentarisao kako ne vidi Fonseku kao velikog igrača i potencijalnog rivala ovoj dvojici.

Edited by Engineer

U 15 godina je moguce da se desi mnogo toga, pa cak i da obojica ne budu aktivni teniseri nekih 5 godina minimum.

Da ih vidimo prvo, kakvi ce da budu u sledecih 5 sezona. To je 20GS za pokupiti. Ako Sinner bude uzeo vise od Chuckyja, to ce biti dobro za Djokovica. Izdominira li Alcaraz - postace novi GOAT i tih narativa cemo se naslusati u ostacima nasih zivota.

Licno navijam da Sinner uzme vise, jer je stariji. Za Alcaraza vreme radi.

Edited by G. L.

Znam, kažem ako i ako. Alkarazu treba po 2 GS u narednih 9 godina da prestigne Đokovića. On će tad imati 31, i dalje u punoj snazi. Nije nemoguće da se za par godina pojavi neko ko će im biti konkurent, ali male su šanse.

Ne mora da bude tacno ali Alkaraz ce tesko brojati do 25, vec na pocetku mora da vija nekoga, to je prevelik pritisak za kontinuitet

Novak se borio sa jednakima, i u realnom vremenu ih pobedio

Daren Kejhil skoro rece da najboljeg Sinera ocekuje tamo od 2030.

ne znam, u tenisu je bas nezahvalno bajati toliko unapred

ko bi npr. pre 5-6 god. pretpostavio da ce ova dvojica biti big2, a ne Zverev i Cici rolleyes

Edited by TS-CS

Ja sam mislio da ce Korda da hara, kad ono...

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.