Jump to content
IGNORED

Sjetimo se djetinstva (moji prvi igrački koraci)


Singer

Recommended Posts

14 hours ago, francuski sobar said:

ovo je bio test fine motorike i osećaja za džojstik

 

 

a dekatlon smo zvali drkatlon

 

 

 

Uuu podseti me koliko sam igrao Deluxe Ski Jumping

Link to comment

Jedna od prvih igara koje sam bas posteno igrao je ova sa zimske olimpijade, kod drugara na PCju, crno-beli ekran. Susretao sam se sa igrama i pre toga, tu i tamo neka Amiga, Princ, ali sve usputno i sporadicno. Ovo smo cepali ko blesavi, a odlicna je igra bila, 7-8 disciplina je pokriveno, moglo je vise igraca da igra, top.

 

 

  • Wub 3
Link to comment
3 hours ago, goofs said:

Jedna od prvih igara koje sam bas posteno igrao je ova sa zimske olimpijade, kod drugara na PCju, crno-beli ekran. Susretao sam se sa igrama i pre toga, tu i tamo neka Amiga, Princ, ali sve usputno i sporadicno. Ovo smo cepali ko blesavi, a odlicna je igra bila, 7-8 disciplina je pokriveno, moglo je vise igraca da igra, top.

 

 

Svaka cast za ovo. Ja sam totalno zaboravio a gulilo se do besvesti.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Malo bragging rights.

 

Iskritikovao me je što sam igrao Doom kad sam imao 12 godina, kaže nije baš bila namenjena deci :D

photo_2024-01-06_07-13-47.jpg

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Žena mi uzela ovo na poklon, frapiran sam koliko je dobro. Gameboy-like konzolica koja u sebi ima emulatore za Segu, Nintendo, MAME, Gejmboj i još brda nekih međuverzija. Igram sad Super Mario 3, posle ću originalnog Sonika i Donkey Konga. Dođe sa preko 20,000 igrica, a ima i veliki komjuniti na Redditu gde može da se dobavi još ROMova.

I što je nejjača stvar - ima save game (ili bolje reći save state) tako da stare Nintendo igrice recimo nisu više besomučni ubica vremena.

 

71WjWHlosLL._SL1200_.jpg.webp

  • +1 1
  • Wub 2
Link to comment
On 20. 12. 2023. at 23:49, igoraki said:

neko pomenu dekatlon iliti drkaton :) 

mnogo poznatiji kao ubica dzojstika.

 

Edited by foto
Link to comment
On 20. 12. 2023. at 23:49, igoraki said:

 

Pa posle prešao na Spectrum

 

 

mislim da je svako sa zx spectrumom kao prvim racunarom prvo ucitao breaktrough pa onda nastavio sa igrama, koje su nam jos urezane u mozak. jbg, ta kaZeta isla uz komp, pa aj da vidimo sta ima.

 

igre, 8 bita, jedan piksel greske i cao, zdrao. mrtva si kokosko. za neka skakanja si morao da namestis junaka na bukvalno jedan piksel koji je pravio razliku izmedju uspeha ili propasti.

hvala hakerima na POKEovima i sto su nam smanjili frustracije i ulepsali detinjstvo.

  • +1 2
Link to comment

@goofs

aj napisi neke utiske kada ga izgustiras malo bolje.

ako tu moze da se nabije MAME i jos ponesto bez mnogo hakliranja deluje super stvarcica za nas starije i nostalgicne.

Edited by foto
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...