Jump to content
IGNORED

baštovansko seljački topik; papričice i paradajz na vašem balkonu


yolo

Recommended Posts

Ja cele zamrzavam. Potrpam u one plasticne kutije pa u zamrzivac. Posle secem dok su jos zamrznute pa u jelo.

 

Te malo jace bi ti verovatno bile super ukiseljene. Nesto bih samo kiselio u poslednje vreme :)

 

kacio sam pre par dana onaj mutirani tondo piccante (vise skoro i da nema veze sa originalnom paprikom)

https://s32.postimg.org/55bjmdvz9/tondomut.jpg

 

Juce jedna greskom zavrsila u boraniji i onako zelena je fino zaljutila. Cini mi se da ce biti odlicna za kuvanje a rodila ko blesava

 

edit: onoliko sam se cimao bez uspeha da nadjem pimientos de padron i na kraju mutacija napravi nesto prilicno slicno

https://www.google.com/search?q=pimientos+de+padron&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwi7iYGAp-zNAhXB2BoKHV_NABYQ_AUICCgB&biw=1170&bih=587

 

jos cu da pomislim da mi dobra (sko)vila podmentnula seme pod jastuk

Edited by katamaran
Link to comment

I ja volim ukiseljene, cini mi se da tako malo izgube i na ljutini pa moze i nekoliko da se smaze. Ove, ovako sveze, pola za rucak, puna kapa. Da, kod cerija sam ove godine kidao zaperke, pa je manje gust i sunce lakse probija, verovatno je zato ranije zreo a i plodovi su krupniji. Biljke negde oko 160-180cm.

Link to comment

Ja imam neke narandzaste ukiseljene. Lice mi na bugarske sargarepe al nikako ne deluju ni blizu ljute.

 

Bas se lagano jedu al obavezno malo cima stomak kad preteram. Haralampije kiseli fatali a to se vec ne bih usudio. 

Link to comment

Ja u celu pricu sa papricicama usao zbog halapenjosa a jos nisam imao dodir sa pravim. Ovaj iz semena lici al nije to to. Odem u Maxi da kupim naravno nemaju...

Link to comment

Ja imam neke narandzaste ukiseljene. Lice mi na bugarske sargarepe al nikako ne deluju ni blizu ljute.

 

Bas se lagano jedu al obavezno malo cima stomak kad preteram. Haralampije kiseli fatali a to se vec ne bih usudio. 

Ja sam ih kiselio onomad jer vise nisam znao sta bi sa njima,bilo 4 teglice, sve otislo.Moj prefinjeni probavni sustav ne tolerise preterano ljutu tursiju, tako da mi je to opcija pod razno, vise volim da ih pretvorim u litre sosa :)

Link to comment

Preljuta je ona za kiseljenje :)

 

Bolivijska duga mi opravdala ime. Izuzetno je rodna i prvo su sve bile ljubicaste pa su polako pojedine krenule da prelaze u zuto i crveno kad skroz sazru. Skroz sarena biljka i sad ih ima svih boja. Morao sam da je podvezem jer ne bi mogla da nosi toliki rod.

Link to comment

Mislim da sam u Maksiju na Cvetnom trgu video neke sto bas lice na njih punjene sirom.

 

Ja sam pravio ovu perverziju. Preubavo. Samo ih nisam ostavljao u ulju nego potamanio u najkracem roku.

 

Edited by katamaran
Link to comment

ko je video sveze izrastao krastavac i sveze izraslu dinju, znace da covek nije debil (a moguce ni onaj sto mu je prodavao)

 

+ jebes krastavce, dinje su ionako bolje ;)

Link to comment

Ovaj je neki tviter zajebant tako da je ceo dogadjaj izmisljen :)

 

jebes krastavce, dinje su ionako bolje

 

+1

 

Izgleda da ce mi dva ceri paradajza propasti  <_< Za jedan sam siguran da su macke krive jer sam dva puta nasao izbacenu zemlju iz te saksije a sa drugim pojma nemam sta mu bi al su najverovatnije opet macke. Utesno je to sto paradajz koji deli saksiju sa ovim sto propada odjednom krece da buja i radja tako da mu verovatno prija manja guzva. Ako propadne i ovaj drugi sto je sam u saksiji imam jedan mali samoposejani pa mozda i dobaci do roda.

 

Znam da je rizicno al necu da cupam ova dva problematicna pa sta bude. Izmedju njih su tri savrsena pa ne verujem da je neka bolestina.

Edited by katamaran
Link to comment

Posle 2 unistena sad zateknem idiota macorskog da se uvukao u saksiju gde su 2 jos uvek savrsena  :frust:  Prekinuo sam ga u poslu a nadam se da nije stigao ni da ga pocne. Uspeo je da se uvuce u saksiju pored nekoliko zabodenih plasticnih viljusaka.

 

Sa druge strane kuce ima zelenu povrsinu od 200-300 kvadrata al je lepse sipati kiselinu po mojim saksijama.

 

Sad sam nabio dodatnu gomilu gluposti pa ce mu trebati tenk da ponovo udje.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...