Jump to content
IGNORED

baštovansko seljački topik; papričice i paradajz na vašem balkonu


yolo

Recommended Posts

jebaji ga El Cunado, ti ga stalno hvalis a on ti svake godine valjne neke no name paprike ili bar one koje nisi trazio  :ss1:  :lolol:

Link to comment

To mi se desilo sa dve od dvadesetak koje sam od njega uzeo. Oba puta nesto drugo umesto duge. Ove godine nisam ni narucio dugu al sam je dobio na poklon.

 

Ne znam na koje sad mislis da imaju veze sa njim? Peru jako ljuta je iz semena koje sam dobio od jednog coveka sto sam ga upoznao ove godine (razmena po principu svi za sve) a ovaj mutirani serrano je mojih ruku delo. Prosle godine uzeo semenke sa Kupinda i izasao je savrseni serrano. Ove godine pored jedne prezimljene biljke zasadio jos nekoliko iz njihovih semenki i jedna je mutirala. Ove druge tek cvetaju al rekao bih da nema mutacije.

Edited by katamaran
Link to comment

Jedna edukativna. Pre neki dan video skakavca na listu paprike i resim da ga ne diram. Danas ga vidim opet na istoj biljci al vidim i sta mi je napravio da se zahvali za gostopimstvo

 

skakavac.jpg

 

Opet ga nisam utepao al pobeze negde kad sam probao da ga uhvatim da ga povedem na ekskurziju

 

Puzevi mi vise ne prave stetu al se jos bakcem sa njima. Desetak dana nisam video nekog sa kucicom a oni su mi jeli biljke. Golace jos prilicno redovno izbacujem al ih ima sve manje. 99% sam siguran da oni ni ne prave nikakvu stetu al su me smorili.

 

99% baste znam tacno sta je sta dok su mi na ovoj polici neznani junaci pa cu saznati sta je kad rodi. To sto me mrzelo da obelezavam ne znaci da cu da pustim dripca od skakavca da gi izede.

 

 

 

Edited by katamaran
Link to comment

sve si pogodio, mada ni ja ne obelezavam po basti sta je sta kad rasadim.ovo pod dva bi trebalo da je fatali a donji je habanero , verovatno brown :)

Link to comment

zika samo sto ne iskoci iz frizidera :) Na kraju ima malo i o papricicama

http://www.prva.rs/zivot/dijeta-i-fitnes/99405/on-ne-koristi-pesticide-u-svojoj-basti-zato-zauzvrat-dobija-ovo.html

 

Kakav sam profi za prepoznavanje paprike  :cool: Hteo sam da kazem fatali za ovu srednju al su svetliji plodovi od mojih

 

 

fatali.jpg

 

Za donju sam ubedjen da je brown. One su najkrupnije. Jedan od retkih habanerosa koji nisam imao. Tacnije mogao bi da bude mustard jer sam kod Zike video da je i on krupan. Moj ce tek da cveta a proslogodisnji nije ni sigao do ploda jer sam ga nesto zeznuo cim je stigao pa je posle kasnio.

 

Zarudeo mi se prvi serrano :) Srecan sam zbog salse al sam neutesan sto ih nije bilo dovoljno za kiseljenje pa ih nisam brao zelene. Sad ce polako i ostale biljke pa ce valjda biti.

Edited by katamaran
Link to comment

juce sam ubrao prvih (i slovima ) devet cili paradajzica  :) nece da zriju kompletno  cela gracica kao oni iz radnje vec moram da ih selektivno berem  :isuse:

Link to comment

Il si mislio na ceri paradajzice il su napravili nesto taman za mene :)

 

btw jednom sam naleteo na netu da je neko zasadio papricice i paradajz u istu saksiju pa mu na kraju paradajz ispao ljut.

 

Ja za sada samo jedan jedini zreo. Solidno je rodilo al cu za branje jos da cekam. Onog kruska cerija opet kolko hoces i opet je narastao ogroman tako da je to definitivno dobra vrsta za gajenje.

Edited by katamaran
Link to comment

juce sam ubrao prvih (i slovima ) devet cili paradajzica   :) nece da zriju kompletno  cela gracica kao oni iz radnje vec moram da ih selektivno berem  :isuse:

To je i meni misterija  :) mada malo kasnije ravnomernije sazrevaju. Koliko vidim, jedino sto se paradajza tice mogu da vam "pariram"

gfjjTWV.jpg

 

Najzad, posle opadanja prvih cvetova, zamece se i turski patlidzan

KwiBZQ3.jpg

 

Sto se papricica tice, radjaju odlicno, no, osim one koju sam vec gajio, i neke cije sam seme kupio u prodavnici, ostale nemam pojma koje su. Ljute sasvim dobro, ne znam naravno da procenim jacinu, ali recimo u rangu, ili malo ljuce od ovih domacih najljucih.

7hC0IVI.jpg
KeZkY1A.jpg
aVmBV14.jpg
Link to comment

Mene i sijes sa paradajzom :) Imam dosta plodova al svi zeleni osim jednog. Manjak sunca  :cry: Plus zbog manjka prostora nabijem sve dosta blize nego sto bi trebalo.

 

Ove bele ispale ljute na kraju?

Edited by katamaran
Link to comment

Sijem, sijem  :D ove su fotke od pre 5-6 dana. Da, ono sto citah sve pade u vodu, i blede su dobro su ljute. Ako se nekome svidjaju na izgled, mogu da ostavim seme, a ja cu se za narednu sezonu ozbiljnije da poradim na nabavci semena. Mislim, ove su mi sasvim dovoljna jacina, mozda malo nezgodne za tegle, ali hteo sam ipak neke sa "pedigreom" te da probam i taj habanero. Kad ostavljate u zamrzivac, tu idu cele ovako?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...