Jump to content
IGNORED

baštovansko seljački topik; papričice i paradajz na vašem balkonu


yolo

Recommended Posts

Inace ja bih je najradije izbacio, jer je to greskom zasadjeno (trebalo je da bude bundeva :)), a imamo jos tri biljke. Ali se plasim da bundeve pored u medjuvremenu ne nastradaju. Kako sad stvari stoje, jescemo tikvice celo leto u neogranicenim kolicinama.

Link to comment

ih pa ja zasadio zbog grilovanih i pohovanih tikvica i uštipaka

mogao bih to jesti svaki dan

doduše moraću naći i neke druge recepte lol jer imam 5 komada

 

:piggy:

Link to comment

Pohovane idu nenormalno dobro sa sto ljucim cili sosom.

 

Opet kazem da je Adamov recept savrsenstvo (link u postu iznad)

 

Lagano a nenormalno ukusno.

Link to comment

Moji dvometrasi (i ovogodisnji vec opravdali ime)

 

dvometras.jpg

 

Vec vise od nedelju dana pizdim sto nikako da izadje i poslednja kuglica da imam savrsenu vrezu(tako se bese to zove?) Ima jos jednu koja ce izgleda biti full sa plodovima, samo je jedna donja zakazala i izbacila samo jedan. Ostalo na nivou cvetova i pupoljaka pa bumo vidli sta ce biti dalje.

 

Taman izmislim novu vrstu a one rese da strajkuju. Sve osim prvobitne tri za sada ostale skroz zelene

 

serpim.jpg

Edited by katamaran
Link to comment

I dalje pojma nemam sta je "Peru jako ljuta"

 

peru_ljuta.jpg

 

Po obliku sam pretpostavio da je aji amarilo al bih rekao da imaju suvise veliku kapicu od peteljke da bi bile te

 

http://www.limaeasy.com/peruvian-food-guide/typical-aji-chilli-peppers

 

edit: izgleda da je aji panca. Isti oblik, videcu da li ce sazreti braon

aji_brown_pepper2.jpg

 

Covek sto mi dao seme je pominjao neke cokoladne al sam mislio da se to odnosi na one iz Etiopije...

 

edit 2: kaze nije braon nego tamno crvena. Could have fooled me...

 

 

Aji Panca is the second most common aji variety in Peru and frequently used in the Peruvian cuisine. It matures from green and yellow to a dark red burgundy color. Aji Panca has a berry like, fruity flavor and an aromatic, smoky taste with a mild lingering heat. It can mostly be found dried as a whole chili pepper, prepared into a paste or grounded. Today Aji Panca is often used to season seafood, rice dishes, soups and sauces.

 


 

Edited by katamaran
Link to comment

Moram da vidim oko ovog gaveza...

 

Probao ja ove godine, koristio mesec dana, po nekom receptu sto sam nasao, zaliva se time jednom sedmicno. Ne ocekuj nikakva cuda, sigurno koristi, ali nije bar meni bilo nista primetno. I ako se odlucis, ocekuj opasan smrad.

Link to comment

Zika ga bas nahvali. Njegove opasno izgledaju i uvek stizu pre mojih.

 

Verovatno je najvise do plastenika. Po svemu sudeci ove moje alge su mozda i bolje od tog gaveza jer sve buja sa njima. A nemaju nikakav miris.

 

Ispalise me jedino sa bacanjem par tona svezih na gomilu proslogodisnjih koje su se vec kompostirale pa ce sa osnovne lokacije biti malo teze da se iscupaju :( Mada sam prosle godine nasao jos jedan stek gde ih bacaju pa cu da obidjem i tu lokaciju.

Edited by katamaran
Link to comment

Moj paradajz je isto ogroman, kačio sam fotke 2015, 2014 godine. Bilo je plodova od po 1.2kg, bez ikakve posebne prehrane. Takva sorta...

Link to comment

Ne mislim samo na paradajz. Ne znam da li si video njegov plastenik sa paprikama na nekom klipu. Dzungla.

 

Edited by katamaran
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...