Jump to content
IGNORED

Atipčni turizam i estetika Altiplana


Marcus Wulffings

Recommended Posts

jel i oni imaju onaj sistem ozidaju do krova a onda vlasnici stana tj. kupci to posle finalno sređuju? dosta je zgrada koje su pod grubom, sivom fazom gradnje?

 

ma sve su u grubom izdanju, a njih interesuje da glavna fasada bude sređena, omalterisana i, na njihov sajber-kurajber način adaptirana;

to su one izbočene fasade gde su stakla tonirana u crno lil tamno plave, tako oni misle da je to nešto moderno, sve ostale strane zgrade su beton i cigla;

još je gore u ostalim selendrama po preuu....

....

....

 

a onda će uslediti još jedan šok

Link to comment
  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Marcus Wulffings

    1229

  • MancMellow

    52

  • Singer

    50

  • Hippie

    10

mislim da sam ovim kadrovima pokrio svo to gorje oko i severo-zapadno od cusca: Machupicchu, ValleSagrada i šta još sve ne...

dan posle MP-a počinje pakovanje i odlazak na bus stanicu gde se ukrcavamo i cele noći vozimo do Puna na obali Titikake

Link to comment

lepe li zemlje :) gde smo uopšte, i gde idemo?

 

šta to ispisuju na obroncima?

 pa napisao sam: visoravan chinchero;

a to je taj dan kada smo vozom putovali do aguas calientesa, auditorijum je imao prilike da se uveri u vožnju vozom kroz dolinu urubambe, još na početku topika

Link to comment

bila je to noćna vožnja od 10 uveče do šest ujutru sledećeg dana;

kako je bus prolazeći zapinjao po poludovršenom putu, znao sam de će vožnja biti teško sranje;

padala je i neka kiša a u busu i nije bilo poštenog grejanja tako da je osećaj bio frigidan;

kroz prozor ne može ništa da se razazna, pomrčina totalna, samo sam sećam da se peo po nekim uzvišenjima dak nismo stigli na neku zaravan

Link to comment

slab sam sa geografijom pa sam guglao da je Peru u pitanju

 

elem, taj transport kroz sve to... jel to bilo u tvojoj solo režiji, sam? ili je deo paketa turističke agencije... ubaci malo kako si tamo otišao, koliko si puta bio da vidimo mi (smrtnici i bednici) da možda to nije toliko komplikovano i neizvodljivo

Link to comment

nižu se polja krompira, ima ih pet hiljada vrsta, pa onda neke selendre sa tim karakterističnim betonskim kockastim kućama, sve u jednoj liniji;

već je četiri ujutru, vidim i nekakve seoske diskoteke počinju polako da se prazne;

i polako se stiže u taj puno na obali titikake, čini mise da je čak i manje tenzije u vazduhu baš zbog blizine vode;

i naravno 3800 metara visine

Link to comment

slab sam sa geografijom pa sam guglao da je Peru u pitanju

 

elem, taj transport kroz sve to... jel to bilo u tvojoj solo režiji, sam? ili je deo paketa turističke agencije... ubaci malo kako si tamo otišao, koliko si puta bio da vidimo mi (smrtnici i bednici) da možda to nije toliko komplikovano i neizvodljivo

 

sve je bilo u ekipnoj režiji, taj transport se srđuje tako što kupiš kartu u turističkoj agenciji koje su na svakom uglu po cuscu, a možeš i direktno na stanici da kupiš,

dok smo avio karte od čilea do buenos airesa kupili blagovremeno preko neta

Link to comment

sve je bilo u ekipnoj režiji, taj transport se srđuje tako što kupiš kartu u turističkoj agenciji koje su na svakom uglu po cuscu, a možeš i direktno na stanici da kupiš,

dok smo avio karte od čilea do buenos airesa kupili blagovremeno preko neta

 

a dolazak u J. Ameriku? Isto kupljena karta sa parama i džepu? ništa u napred planirano, uplaćeno, organizovano?

koliko si puta bio? koje si zemlje obišao sve?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...