Jump to content
IGNORED

Atipčni turizam i estetika Altiplana


Marcus Wulffings

Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Marcus Wulffings

    1229

  • MancMellow

    52

  • Singer

    50

  • Hippie

    10

Obesmislio si i fotografiju i video i putovanje i hdr i nikona i ...

 

pusti malo da zapitkujemo, to je hteo da kaže

 

 

ok, mala pauza

Link to comment

šta je istina ovde? ne razumem... :unsure:

 

klima im ne treba jer sve vreme je ovde planinsko leto, do 20 stepeni, u hladu je 10-tak, baš velike razlike;

uveče je oko osam, i zato svi oni nose džempere i one lagane zimske jakne;

večernja vlaga daje privid velike hladnoće, spavao sam u gaćama a već sledeću noć sa još dve majice;

imaju neke pišljive uljane radijatore na struju, ali to ne radi posao

Link to comment

Jesu sve ove fotografije izvorne ili su malo naknadno "štelovane"?

 

Plava i zelena su na nekim na granici nemogućeg. :mellow:

 

sve sam ih stavio na enhanced u gugl plusu, sada kada pogledam i ove originale - ipak vidi se razlika

Link to comment

ok, mala pauza

Bre Markuse, gledam, a nista ne vidim  :)

Nizes slike, a nista ne kazes, pricas mislim, razglednica na netu koliko hoces, ali svaka cast u svakom slucaju.

Kad sam ja bio normalan, Lima je bila Lima, a Callao je bio Callao, sad sto mene zakacilo da vidim prakticno samo Callao, moj problem, secam se da nije bilo svejedno ako si Callao ili ako si LIma, tako neki lokalpatriotizam, doduse iz vremena Sendero Luminoso i slicnih gluposti.

Vidim da si ti vise na jug, mene je svojevremeno zapala ona smesna pruga (cujem da su je skoro modernizovali) Ferrocarril Central Andino, sa parnim lokomotivama i 'izlet' do Cerro de Pasco na severu; tebe je, vidim, zanimao MP, mene nije, jbg, a ovo pruga je bila - valjda je jos uvek - nesto sto vredi videti, mislim da je do tibetske bila najvisa na svetu, secam se i visina od preko 4,000 mnm, obaska sto ima i istoriju.

Link to comment

Bre Markuse, gledam, a nista ne vidim  :)

Nizes slike, a nista ne kazes, pricas mislim, razglednica na netu koliko hoces, ali svaka cast u svakom slucaju.

Kad sam ja bio normalan, Lima je bila Lima, a Callao je bio Callao, sad sto mene zakacilo da vidim prakticno samo Callao, moj problem, secam se da nije bilo svejedno ako si Callao ili ako si LIma, tako neki lokalpatriotizam, doduse iz vremena Sendero Luminoso i slicnih gluposti.

Vidim da si ti vise na jug, mene je svojevremeno zapala ona smesna pruga (cujem da su je skoro modernizovali) Ferrocarril Central Andino, sa parnim lokomotivama i 'izlet' do Cerro de Pasco na severu; tebe je, vidim, zanimao MP, mene nije, jbg, a ovo pruga je bila - valjda je jos uvek - nesto sto vredi videti, mislim da je do tibetske bila najvisa na svetu, secam se i visina od preko 4,000 mnm, obaska sto ima i istoriju.

 

 

šta da ti kažem, ovo je topik o fotografiji a prilično prožet "turizmom";

mene zanimaju čuda prirode i sunčeva svetlost, pa je tako ceo ovaj niz slika, za nekog možda monstruozno dugačak, u stvari studija prirodnog osvetljenja u fotografiji;

u mojim poslednjim obraćanjima auditorijmu sam ipak malo pažnje poklonio i detaljima sa samog putovanja, a kako stvari stoje, moraću i taj segment da podebljam;

ti baš nisi bio u najbolje vreme u peruu, ali eto, čika guzman je otkriven i uhapšen pre jedno petnaestak godina, možeš slobodno da se vratiš u limu;

 

nove fotke raznih čuda su na stendbaju, i samo da znate, draga deco i poštovane kolege, nismo došli ni do sredine

 

:evil:  :evil:  :evil:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...