Jump to content
IGNORED

Atipčni turizam i estetika Altiplana


Marcus Wulffings

Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Marcus Wulffings

    1229

  • MancMellow

    52

  • Singer

    50

  • Hippie

    10

posle ove šetnje sam se osećao svakako osveženije i odmornije, a sledeća destinacija je templo del sol, samo mesto se zove ollantaytambo;

do ove lokacije se dolazi tako što nastavite putem niz dolinu urubambe, a napravili smo pauzu u nekom restoranu, slike klope možete da vidite na new now eating;

hrana je ona tipična koju jedu kečua indijanci, za ceo život sam se najeo krompira, kukuruza i pasulja, kao i fritiranih banana

Link to comment

a dolina urubambe, baš j usečena a na uzanim parcelama oko reke se gaji, šta drugo nego kukuruz;

poslednja lokacija tog dana jtemplo del sol i selo ollantaytambo gde je i početna železnička stanica za Maču Pikču;

to ste već videli u prethodnim postovima...

 

sam templo del sol je naselje sa stepenastim terasama usečenim u stenu, mogu se videti i jedno pet velikih granitnih blokova za koje se ne zna kako su ih ovi prevezli gora na plato;

u podnožju se da videti templo del agua

Link to comment

DSC_4120.JPG

 

DSC_4121.JPG

 

DSC_4122.JPG

 

DSC_4126.JPG

 

na ovoj slici se vidi ljudsko lice iz profila, nos i oči, čelo;

kada sunce dotakne nos iz ovog položaj gde sam slikao, nastupa period za branje kukuruza, tako su inke znale kada im je tajming za ovaj važan događaj u njihovom društvenom uređenju

 

DSC_4127.JPG

 

DSC_4130.JPG

 

DSC_4133.JPG

Link to comment

DSC_4134.JPG

 

službeni u laz u objekat

 

DSC_4135.JPG

 

DSC_4138.JPG

 

DSC_4139.JPG

 

DSC_4141.JPG

 

dva granitna bloka i iza mene još šest komada uspravno podignutih;

jako mnogo se ljudi mota okolo tako da nisam uslikao celu kompoziciju, zaista mise nija dalo

Link to comment

i šta? niko ne ume da objasni kako i čime su ovo ovako uklapali?

 

samo nagađaju i nagađaju, antigravitacione mašine kada nisu ni za točak znali...

Link to comment

samo nagađaju i nagađaju, antigravitacione mašine kada nisu ni za točak znali...

 

evo gledam ovaj ćošak, gore na prvoj slici, kod porušenih vrata koja idu konusno... pa to bi i današnjim graditeljima bio (nazovimo) poduhvatom. nije baš eto tako poslagaj kocke...

 

sećam se da su mi omiljene epizode Marti Misterije upravo bile u vezi Maja i Inka :)

Link to comment

DSC_4142.JPG

 

DSC_4143.JPG

 

pogled na dolinu urubambe nizvodno, dalje kroz gudure se nalazi MP

 

DSC_4146.JPG

 

DSC_4147.JPG

 

a sada, objekti u steni i infrstruktura

 

DSC_4148.JPG

 

DSC_4149.JPG

 

DSC_4150.JPG

 

DSC_4153.JPG

 

vodovod ili šta već

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...