Jump to content
IGNORED

Pad helikoptera


svashtabezneshto

Recommended Posts

čak je i 1 Toma dao malo disonantniju izjavu od ostalih.

a da li ste uopshte i kako ste shvatili izjavu 1 tome?

 

pitam zato shto ne znam. nisam shvatila ni rech, osim da treba da se dovede pop egzorcist, da mu istera koshtunucu iz njega :ph34r:

Edited by gospa buba
Link to comment
  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Muwan

    190

  • Prospero

    132

  • wall

    98

  • Аврам Гојић

    74

Top Posters In This Topic

Posted Images

Što se tiče magle, svako ko je nekad išao kolima, brodom, peške, zna da ona bukvalno može postojati i nestajati na po pedeset metara i pojavljivati se opet.

 

Uz to, svako ko je nekad leteo u magli zna da je vertikalna vidljivost malkice osetljivija kategorija od horizontalne (koju imamo kada vozimo kola ili šetamo po maglovitoj noći).

 

 

ovaj jezivi slucaj bi trebalo bar malo da nam razveje fiks ideje da su medicinski radnici stoka koja se nikad ne cima oko pacijenata. posto su se ovi itekako cimali.

 

+1. Tuga je da su tako posvećeni i odgovorni ljudi nastradali.

Link to comment

 

Dirljivim govorom od svojih saradnika i kolega, oprostio se i načelnik Službe anestezije doktor Nermin Duštinac koji je istakao da će njihova deca jednog dana sa ponosom moći da kažu da su im očevi bili heroji svog vremena.

 

U zemlji u kojoj je normalno da deca rađaju decu, gde kiša odseče jedan kraj od sveta, gde šest junaka u borbi za jedan petodnevni život postaju ptice bez krila u višedecenijski starom helikopteru postoje i ljudi koji su spremni da se žrtvuju za druge, koji vole, jer znaju da ljubav može spasiti svet – setnim glasom sa blagom dozom ogorčenja govorio je Duštinac.

 

On je dodao i da u Srbiji i dalje “ima pojedinaca spremnih da polože svoj život u ime humanosti iako je bilo važnije gde će helikopter sleteti, nego da li će uopšte sleteti”.

 

bez obzira bilo ovo istina ili ne, nije uopšte teško zamisliti da bi ova vlast stvarno rizikovala živote zbog svog malog dobitka.

Link to comment

a da li ste u opshte i kako ste shvatili izjavu 1 tome?

 

pitam zato shto ne znam. nisam shvatila ni rech, osim da treba da se dovede pop egzorcist, da mu istera koshtunucu iz njega :ph34r:

malo da ga šukne™

Link to comment

a da li ste u opshte i kako ste shvatili izjavu 1 tome?

 

Kao najavu 1 kvalitetnog kontraušukavanja™ Psiholabudu.

 

Inače, prilikom poslednje istrage udesa vojnog vazduhoplova sa ljudskim žrtvama (pad "Laste" u Pazovi i pogibija majora Savića) istražni organi se najblaže rečeno nisu proslavili.

Link to comment

Kao najavu 1 kvalitetnog kontraušukavanja™ Psiholabudu.

 

Inače, prilikom poslednje istrage udesa vojnog vazduhoplova sa ljudskim žrtvama (pad "Laste" u Pazovi i pogibija majora Savića) istražni organi se najblaže rečeno nisu proslavili.

 

sa tangosixa o tome

 

 

Za početak, da bi istraga mogla neometano da ide svojim tokom i kroz adekvatne institucije, bitno je da kabinet predsednika države ne uradi ono što je uradio 2012. godine. Tada je, nepromišljenom akcijom savetnika Antića, predsednik, dva dana nakon udesa, posthumno odlikovao majora Gorana Savića medaljom za hrabrost “Miloš Obilić”.

Ovim činom neovlašćena lica su se tada na najbezobzirniji način umešala u istragu o padu vojnog aviona Lasta koja tada nije ni započeta. Uticali su na njen rad i urušili kredibilitet komisije stručnjaka koja je imala zadatak da ustanovi posredne i neposredne uzroke pada. Istraga o komandnoj odgovornosti o tom slučaju nikada do kraja nije sprovedena i javnost sa njom nikada nije upoznata.

Da nije bilo zahteva novinske agencije Beta (od strane istog onog novinara koji je tražio podatke o remontu MiG-ova) po osnovu Zakona o slobodnom pristupu informacijama od javnog značaja, zvanične interpretacije izveštaja “Komsije za osnovno ispitivanje udesa” udesa Laste, verovatno ne bi ni bilo. Pritiska medija i javnosti u ovom slučaju (ako izuzmemo stručne medije) gotovo da nije ni bilo.

Goran Savić je proglašen herojem a činjenica da se let dva pilota u Lasti odvijao iznad naseljenog mesta i da je bilo dovoljno da lanac događaja zakasni ili porani jednu sekundu i da avion padne na neku kuću i ubije neke ljude, nikada nije uvažena.
Link to comment

Ako prihvatiš informaciju da je beba tokom auto transpprta pet puta reanimirana možda ti bude jasno o hitnosti da se dođe do nečeg više od boca za kiseonikom mehaničkog respiratora (za odrasle) i sl.

Pet puta. Reanimacija.

 

Treba prihvatiti i cinjenicu da je sanitet upucen u Kragujevac.

 

Takodje, vrlo indikativno, treba se zamisliti nad unapred plasiranim vestima od prekjuce tipa "Beba spasena, dovezena u Institut ..." jer se takve vesti cak ni unapred ne pisu ukoliko neko iz helikoptera nije rekao "beba je stabilna".

 

Ja razumem da ovde ratujemo oko nekih detalja, ali osporavati cinjenicu da su ovi ljudi i ljudsko bice staro pet dana izginuli zbog necijeg PR-a... pa jebote.

 

Helikopter se cesto koristi za prevoz pacijenata ali retko koji dospe u medije. Bebe na zalost cesto umiru/razboljevaju se ali o ovom sanitetu se iz nekog cudnog razloga satima pisalo/izvestavalo. Onaj ko ne poznaje ili ne razume nacin na koji mediji u Srbiji funkcionisu nece u ovome videti nista cudno. Ali cinjenica je da zivimo u Srbiji gde tabloidi kanalisu emocije/raspolozenje/frustraciju za sve, od pitanja Kosova do smanjenja penzija.

 

Neverovatno je koliko se ne razume cinjenica da je ovaj slucaj sa sanitetom u sustini nebitan na nacionalnom nivou. Niko ne pise o spasavanju dece u hirurskim salama, o stanju u zdravstvu, o tome na sta lice decije klinike po Srbiji.

 

Sve to se ad hoc kupuje ovakvim slucajevima koji imaju tabloidni potencijal. Ovo je bre jedno selo, jedna bara kojom najgori mamlazi rukovode i vladaju onako, iz zgloba, preko pet sest urednika koji vedre i oblace.

 

Bas me zanima sta ce u Oljinom Utisku da komentarisu gosti.

 

Oh wait

Edited by Caligula
Link to comment

Ja razumem da ovde ratujemo oko nekih detalja, ali osporavati cinjenicu da su ovi ljudi i ljudsko bice staro pet dana izginuli zbog necijeg PR-a... pa jebote.

 

Što se tiče pogibije zbog PR-a, ja lično osporavam jedino da je u pitanju činjenica.

 

U pitanju je hipoteza koja je veoma moguća ali koju, dozvoli, treba potkrepiti nečim malo jačim od greškom puštenih vesti iz budućnosti da bi postala činjenica.

 

I ne vidim čemu nestrpljenje, poprilično sam siguran da će to nešto jače stići ukoliko postoji.

Link to comment

Helikopter se cesto koristi za prevoz pacijenata ali retko koji dospe u medije

 

vojni trasnportni helikopter? navrat nanos planirano delovanje sa cudnim promenama plana? ne.

a i ako se helikopter "cesto koristi" ne pogine cesto sedam ljudi.

 

ili mozda nisam shvatio, nesto si drugo hteo reci

 

edit: slucajno editovao, umesto postovao

Edited by Krošek
Link to comment
I ne vidim čemu nestrpljenje, poprilično sam siguran da će to nešto jače stići ukoliko postoji.

 

Jaaa, ovaj, ne bih bio baš toliko siguran. Jedino u šta sam siguran je da će Toma sve posthumno da ih odlikuje.

Link to comment

Treba prihvatiti i cinjenicu da je sanitet upucen u Kragujevac.

 

Takodje, vrlo indikativno, treba se zamisliti nad unapred plasiranim vestima od prekjuce tipa "Beba spasena, dovezena u Institut ..." jer se takve vesti cak ni unapred ne pisu ukoliko neko iz helikoptera nije rekao "beba je stabilna".

 

Ja razumem da ovde ratujemo oko nekih detalja, ali osporavati cinjenicu da su ovi ljudi i ljudsko bice staro pet dana izginuli zbog necijeg PR-a... pa jebote.

 

Helikopter se cesto koristi za prevoz pacijenata ali retko koji dospe u medije. Bebe na zalost cesto umiru/razboljevaju se ali o ovom sanitetu se iz nekog cudnog razloga satima pisalo/izvestavalo. Onaj ko ne poznaje ili ne razume nacin na koji mediji u Srbiji funkcionisu nece u ovome videti nista cudno. Ali cinjenica je da zivimo u Srbiji gde tabloidi kanalisu emocije/raspolozenje/frustraciju za sve, od pitanja Kosova do smanjenja penzija.

 

Neverovatno je koliko se ne razume cinjenica da je ovaj slucaj sa sanitetom u sustini nebitan na nacionalnom nivou. Niko ne pise o spasavanju dece u hirurskim salama, o stanju u zdravstvu, o tome na sta lice decije klinike po Srbiji.

 

Sve to se ad hoc kupuje ovakvim slucajevima koji imaju tabloidni potencijal. Ovo je bre jedno selo, jedna bara kojom najgori mamlazi rukovode i vladaju onako, iz zgloba, preko pet sest urednika koji vedre i oblace.

 

Bas me zanima sta ce u Oljinom Utisku da komentarisu gosti.

 

Oh wait

A kako se uklapa u celu priču i "vest" da je beba u KG?

Gde su tu kamere, ministri.

Mogu se vidteti i takvi screen shotovi.

Hoću reći, ne treba besmisleno upirati da bi se dokazalo koju garnituru imamo na vlasti, ne trebaju desetine leševa koji koji plutaju Obrenovačkim ulicama, dajmo malo sigurnih i jasnih informacija, argumenata.

Link to comment

Iz ono malo price sa zdravstvenim radnicima siguran sam da ni jedan vozac ambulantnih kola niti stanica hitne pomoci nemaju utefteren helikopterski telefon.

 

Evo još malo na tu temu, iz izjave vozača saniteta koji je krenuo iz Novog Pazara:

 

Prema njegovim rečima, tu su bili zaustavljeni sat, sat i po, jer je put bio neprohodan, a posle toga su kontaktirali neke ljude i pokušavali na sve načine da potraže pomoć.

"Zvali smo Policijsku upravu u Kraljevu. Doktor Ljajić je kontaktirao policiju. Nudili su nam da pošalju sanitetsko vozilo da prebacimo bebu s inkubatorom", kaže Hadžiibrahimović opisujući dramatične trenutke te večeri u petak, 13. marta.

 

Deluje kao da nisu imali nijedan VIP broj nego su nabadali šta su mogli. Pri tome Gašić kaže da je sanitet zvao njegovo ministarstvo i vojsku a ovaj čovek pominje samo PU Kraljevo. Još uvek nigde nema informacije da li je neko kontaktirao MUP (Sektor za vanredne situacije) te večeri i kakav je bio njihov odgovor.

Link to comment

Jaaa, ovaj, ne bih bio baš toliko siguran. Jedino u šta sam siguran je da će Toma sve posthumno da ih odlikuje.

ja sam u stvari sigurna u oba. ako ima neshto ispod, to se nece saznati. i odlikovace ih.

Link to comment

Dobro doktore, što se ljutiš, napisao sam lepo:

Nisam doktor ali znam da neonatalni respiratori nis baš svuda i po nekoliko komada.

Niti sam pilot koji šetajući psa proceni uslove za sletanje mi-17. ;)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...