Jump to content
IGNORED

Pad helikoptera


svashtabezneshto

Recommended Posts

Ne razumem ton tvog posta. Ti kao novinar ne smatraš da je to informacija od javnog značaja ukoliko se ne slaže sa onim što je zvanično objavljeno?

 

Odakle su ove informacije?

 

Sajt Wunderground.

 

Smatram da je od javnog značaja, ali povremeno se u redakcije javljaju građani koji očekuju da novinari njima lično traže javno dostupne informacije koje i sami mogu da nađu sa jednakom lakoćom.  Otud moj ton, samo mala profi deformacija. 

 

U prevodu, imaš istu šansu da dobiješ te podatke kao i neki novinar, ne bi verovao koliko je to lako, zapravo najveći broj ljudi će ti izaći u susret posle ljubazne molbe, nezavisno od toga da li si novinar ili ne. 

Edited by Грешни Василије
Link to comment
  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Muwan

    190

  • Prospero

    132

  • wall

    98

  • Аврам Гојић

    74

Top Posters In This Topic

Posted Images

RHMZ stoji na raspolaganju za dostavljanje izveštaja o meteo uslovima na traženoj lokaciji (ili najbližoj mernoj stanici) po zahtevu građana uz plaćanje odgovarajuće naknade.

 

Meni su izveštaj formirali besplatno u toku vanredne situacije.

Link to comment

Osim toga, ovo što si linkovao sam već objavio i ispravio se... to su podaci za LYBE (Nikola Tesla), ne LYBT (Batajnica).

I trebaju nam relevantni podaci domaće meteorološke ustanove da uporedimo sa ovim što je yabadaba pronašao, zar ne?

Edited by Conspirator
Link to comment

Osim toga, ovo što si linkovao sam već objavio i ispravio se... to su podaci za LYBE (Nikola Tesla), ne LYBT (Batajnica).

 

LYBT nećeš naći, Hidmet tamo nema svoju stanicu.

Link to comment

 

 

Да објаснимо – дете је било респираторно угрожено, озбиљна обострана упала плућа била је у питању и том детету је било потребно да се што пре прикључи на машину за вештачко дисање", каже Лончар.

 

 

Pa ovo je presuda svakome ko je ucestvovao u dizanju helikoptera za ovo a posebno u navodjenu na Beograd.

Edited by yolo
Link to comment

zašto misliš?

 

Zato što su za mašinu za veštačko disanje i tretman upale pluća verovatno mogli da biraju gde da odu mnogo brže nego u Beograd. Uostalom, mislim da nam svima promiče da oni kolima nisu krenuli za Bgd nego za Kraljevo.

Link to comment

za Kraljevo.

 

Za Klinički centar u Kragujevcu. U Kraljevu je bolnica istog tipa i nivoa opremljenosti kao i ona u Novom Pazaru. Iz takvih (opštih) bolnica po gradovima srednje veličine u Srbiji pacijenti se upućuju na tercijarni nivo u najbliži univerzitetski centar koji ima Medicinski fakultet i Klinički centar. To su, pored Beograda, još Novi Sad, Kragujevac i Niš.

Link to comment

A famozna "mašina za veštačko disanje" je respirator kojih KC Kragujevac ima nekoliko, čudilo bi me da ga nema i bolnica u Kraljevu.

Ako grešim, neka me neko od lekara ispravi.

Link to comment

Zato što su za mašinu za veštačko disanje i tretman upale pluća verovatno mogli da biraju gde da odu mnogo brže nego u Beograd. Uostalom, mislim da nam svima promiče da oni kolima nisu krenuli za Bgd nego za Kraljevo.

  

A famozna "mašina za veštačko disanje" je respirator kojih KC Kragujevac ima nekoliko, čudilo bi me da ga nema i bolnica u Kraljevu.

Ako grešim, neka me neko od lekara ispravi.

Za bebe od 5 dana?

Jbt...

Link to comment

Jbt...

 

 

Kad smo kod "jbt" ostaje nejasno nekoliko stvari.

 

Vozac saniteta kaze da je laz da nije bilo dovoljno kiseonika, cak su i rezervnu bocu uzeli za svaki slucaj. Odakle ocigledno lazna svuda rastrubljena informacija da je ostalo kiseonika "za manje od sat"?

 

Dalje, ako je odron on je na malom delu puta koji se da premostiti sanitetom koji bi dosao iz suprotnog pravca, inkubator se prenosi rucno.

 

Trece i vrlo bitno, na helikopter se cekalo vise od tri sata (mnogo duze nego sto je navodno ostalo zaliha kiseonika), a su u sanitetu razmatrali mogucnost da idu zaobilaznim putem (u cemu su necim spreceni?).

 

Cetvrto, bebu su inicijalno prevozili za Kragujevac, valjda su znali ima li tamo uslova ili ne za lecenje bebe.

 

Mislim, pricamo ovde, ne sudimo nikome.

Edited by Caligula
Link to comment

ovaj jezivi slucaj bi trebalo bar malo da nam razveje fiks ideje da su medicinski radnici stoka koja se nikad ne cima oko pacijenata. posto su se ovi itekako cimali.

Edited by morgana
Link to comment

Kad smo kod "jbt" ostaje nejasno nekoliko stvari.

 

Vozac saniteta kaze da je laz da nije bilo dovoljno kiseonika, cak su i rezervnu bocu uzeli za svaki slucaj. Odakle ocigledno lazna svuda rastrubljena informacija da je ostalo kiseonika "za manje od sat"?

 

Dalje, ako je odron on je na malom delu puta koji se da premostiti sanitetom koji bi dosao iz suprotnog pravca, inkubator se prenosi rucno.

 

Trece i vrlo bitno, na helikopter se cekalo vise od tri sata (mnogo duze nego sto je navodno ostalo zaliha kiseonika), a su u sanitetu razmatrali mogucnost da idu zaobilaznim putem (u cemu su necim spreceni?).

 

Cetvrto, bebu su inicijalno prevozili za Kragujevac, valjda su znali ima li tamo uslova ili ne za lecenje bebe.

 

Mislim, pricamo ovde, ne sudimo nikome.

Ako prihvatiš informaciju da je beba tokom auto transpprta pet puta reanimirana možda ti bude jasno o hitnosti da se dođe do nečeg više od boca za kiseonikom mehaničkog respiratora (za odrasle) i sl.

Pet puta. Reanimacija.

Link to comment

MAlo se zanosimo ovde. Kiseonik nije lek. Daje se u trivijalnim slučajevima, ne samo u ovom. Niti znamo koliko ga je bilo niti je on nešto bio presudan jer bi se lako doturio.

Što se tiče magle, svako ko je nekad išao kolima, brodom, peške, zna da ona bukvalno može postojati i nestajati na po pedeset metara i pojavljivati se opet. Čudan je entuzijazam u ovoj diskusiji kad se upuštamo u pedijatrijsku, pilotsku ili meteorološku struku, za to se ljudi dugo školuju.

Ja se nadam da će istraga krenuti eliminacijom počev od tehničkih uzroka, pa onda naniže isključivanjem. Ovo je ipak krenulo duboko i pritisak je javnosti, čak je i 1 Toma dao malo disonantniju izjavu od ostalih.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...