Jump to content
IGNORED

Pad helikoptera


svashtabezneshto

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Muwan

    190

  • Prospero

    132

  • wall

    98

  • Аврам Гојић

    74

Top Posters In This Topic

Posted Images

'nači - Gaša prod'o pravoslavlje. uvaljuju nam u soldatesku protestantske biblije. :(

 

 

PAKET od 4.000 Biblija stigao je iz Velike Britanije u Srbiju, a primjerci Biblije namijenjeni su srpskim vojnicima, piše Telegraph.

Radi se o inicijativi britanskog ogranka organizacije Bible Society, kojom vjernici iz Velike Britanije pokušavaju potaknuti ljude da čitaju Bibliju. Nadaju se da će čitanje Biblije pomoći srpskim vojnicima da "zavole svoje susjede".

“Nadam se da više nikad nećemo vidjeti kako srpska vojska radi ratne zločine. Nadam se da će ova akcija ojačati naše vrijednosti i vratiti nas u vrijeme kada su ljudi vjerovali u vječni život. Želim vratiti ljude tim vječnim vrijednostima. Napravili smo neke greške u prošlosti i zaboravili Novi zavjet. On je bolji od međunarodnog prava jer se humanitarno pravo bazira na njemu. Želimo se tomu vratiti. Vjerujemo u tu tradiciju ali teško je naći Bibliju u pravoslavnoj kući. No i to se mijenja”, kazao je pukovnik Saša Milutinović, šef vjerskog odjela glavnog stožera srpske vojske.

Link to comment

Gašić se okuražio, došla podrška

 

 

Ministar odbrane Srbije Bratislav Gašić izjavio je danas da je ponosan na akciju spasavanja bebe iz Novog Pazara i da bi ponovo naredio takvu akciju, ali nije želeo da komentariše odluke Vojnog disciplinskog suda u vezi sa padom helikoptera Mi-17 i smrti sedam osoba, jer je u toku žalbeni postupak. Gašić je novinarima u Beogradu rekao da ne može, niti želi da komentariše presude u slučaju helikopter.

 

jebi gašiću idiote, jebi i ne vadi !!!

Link to comment
  • 4 months later...
  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

Nikom ništa

Više javno tužilaštvo neće pokrenuti krivični postupak za pad helikoptera

 

Više javno tužilaštvo u Beogradu, koje je vodilo predistražni postupak o padu helikoptera, odlučilo je da nema osnova za pokretanje krivičnog postupka protiv onih koji su učestvovali u pripremanju i izvršenju zadatka.

Kako je navedeno u saopštenju, nije utvrđeno da su oni sa umišljajem ili iz nehata u konkretnom slučaju preduzeli radnje koje bi predstavljale elemente bilo kog krivičnog dela, preneo je N1.

– Nakon završenog predistražnog postupka,sveobuhvatnog razmatranja događaja,činjeničnog stanja, izjava više desetina saslušanih svedoka, obavljenih kompleksnih veštačenja, nalaza i mišljenja Komisije za osnovno ispitivanje udesa i Komisije za ispitivanje vanrednog događaja tužilaštvo je našlo da nema mesta pokretanju krivičnog postupka u odnosu na lica koja su učestvovala u pripremanju i izvršenju zadatka,jer nije utvrđeno da su sa umišljajem ili iz nehata u konkretnom slučaju preduzete radnje koje bi predstavljale elemente bića bilo kog krivičnog dela – navedeno je u saopštenju.

Dodaje se da je u predistražnom postupku utvrđeno da je u lancu komandovanja prilikom planiranja i pripreme zadatka, došlo do propusta koji nemaju krivično-pravnu, već eventualno disciplinsku težinu.

– Tužilac je imao u vidu i cenio i činjenicu da je prema brigadnom generalu Predragu Bandiću i general majoru Živak Ranku pokrenut disciplinski postupak i ta okolnost nije uticala na stav tužilaštva da bude doneta drugačija odluka. Odluka tužilaštva bazirana je i potkrepljena isključivo na prikupljenim dokazima tokom predistražnog postupka – rečeno je u Višem javnom tužilaštvu.

Jedina presuda doneta je sedam meseci nakon pada, 23. oktobra. Tada je Vojni disciplinski sud doneo presude protiv dvojice generala za disciplinske prestupe tako što im je zabranjeno napredovanje.

– General major Ranko Živak oglašen je krivim zbog disciplinskog prepusta propuštanja radnje na koju je lice u službi ovlašćeno radi sprečavanja nezakonitosti ili štete. Za isti presutp oglašen je krivim i brigadni general Predrag Bandić, kao i za prekoračenje službenog ovlašćenja – navedeno je u saopštenju, piše N1.

General-major Ranko Živak neće moći da napreduje u službi jednu, a general Predrag Bandić dve godine.

 

http://tangosix.rs/2016/30/06/vise-javno-tuzilastvo-nece-pokrenuti-krivicni-postupak-za-pad-helikoptera/

 

 

 

Link to comment

Cudi me da nisu malo otegli sa ovom objavom..Da sam ja zli vladar, ja bih trazio da se ovo objavi dan pred formiranje vlade i onda vesti o tome zacepe vest o helikopteru i cao zdravo, nema i nije ni bilo.

 

Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk

Link to comment

Da sam ja zli vladar...

 

Ovaj #av #av na vlasti nije dostigao tu razinu™... Daj mu boze zdravlja da je nikad ni ne dosegne... Nego - kad se steknu uslovi - u Zabelu, pa polako... Moze i Pozarevac.

Da sam ja zli vladar...

 
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...