Jump to content
IGNORED

Pad helikoptera


svashtabezneshto

Recommended Posts

Pomalo off, a možda i nije: u izveštaju vojske svuda piše RV i PVO, zvanično se taj vid vojske zove V i PVO... Inercija verovatno, ali kod vojske bi sve trebalo da bude precizno... Valjda.

Link to comment
  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Muwan

    190

  • Prospero

    132

  • wall

    98

  • Аврам Гојић

    74

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dve komisije su pisale izveštaj. Prva je utvrđivala lanac komande i morali su da pitaju Gašića ko mu je tražio da digne helikopter.

 

Druga komisija je istraživala uzrok pada.

 

obe su vojne - jedna iz komande rv, druga pri generalštabu.

Link to comment

to svakako nije deo koji treba da istražuje vojna komisija, a nije ni preterano bitan. ili je neka rodbina zvala preko veze ili ljajič ili nešto slično. nije ga sigurno vučić zvao.

šta bi se dobilo značajno tom informacijom ?

 

Možda nije bitan u proceduralnom smislu, ali itekako ima težinu. Postoji razlog zbog kojeg je Gašić rekao Bandiću, "zajebi proceduru", nije to sigurno uradio na svoju ruku.

Link to comment

to svakako nije deo koji treba da istražuje vojna komisija, a nije ni preterano bitan. ili je neka rodbina zvala preko veze ili ljajič ili nešto slično. nije ga sigurno vučić zvao.

šta bi se dobilo značajno tom informacijom ?

Razlog za dalju akciju dizanja helikoptera. Pravi razlog koji nije spasilačka misija.

 

Odgovornost nakon toga.

Link to comment

kako bi ovo dalje moglo ići ?

 

gledam naslovne novina

kurir i blic su protiv gašića i ajd da kažemo vlade

informer no comment

danas na celoj strani o tadićevom putu :blink: , u malom delu ima radićevo mišljenje o potrebi za novom komisijom

politika : helikopter, koji helikopter ? :isuse:

Link to comment

Razlog za dalju akciju dizanja helikoptera. Pravi razlog koji nije spasilačka misija.

 

Odgovornost nakon toga.

 

evo ja ću da budem truther:

 

onaj lekar što je poginuo - ljajić - je rasimov bratanac u drugom kolenu, i zvao ga je da ga pita može li šta da učini jer prevoze bebu komšijinog malog, on u zatvoru, majka tinejdžerka, da se pomogne, da ne bude tragedija. rasim ne zna šta će, cimne lončara, ovaj kaže "ajde, može, dajte bebu za beograd". cimne slinu, slina kaže "jbg, ovi moji se ufrčili, loše vreme", a onda cimne gašića koji se nije javio odmah jer je bio zauzet u kruševcu. u međuvremenu je zvao institut za majku i dete i novinara koga zna od kad je ispitivan kao dr. smrt da mu kaže da će helikopter sleteti u bg sa muslimanskom bebom i da će biti dobar foto-op, a da će kasnije javiti da li na vma ili na surčinu.

 

 

 

jesam ubo? -_-

Edited by Prospero
Link to comment

evo ja ću da budem truther:

 

onaj lekar što je poginuo - ljajić - je rasimov bratanac u drugom kolenu, i zvao ga je da ga pita može li šta da učini jer prevoze bebu komšijinog malog, on u zatvoru, majka tinejdžerka, da se pomogne, da ne bude tragedija. rasim ne zna šta će, cimne lončara, ovaj kaže "ajde, može, dajte bebu za beograd". cimne slinu, slina kaže "jbg, ovi moji se ufrčili, loše vreme", a onda cimne gašića koji se nije javio odmah jer je bio zauzet u kruševcu. u međuvremenu je zvao institut za majku i dete i novinara koga zna od kad je ispitivan kao dr. smrt da mu kaže da će helikopter sleteti u bg sa muslimanskom bebom i da će biti dobar foto-op, a da će kasnije javiti da li na vma ili na surčinu.

 

 

 

jesam ubo? -_-

 

 

Bila je prica da je sanitet vec krenuo zaobilaznim putem ali im je receno da se vrate u NPazar jer stize helikopter.

 

Mislim, mozemo mi da rasirimo pricu na X strana ko je bio pijan i kakav je bio lanac komande, ostaje jedan jak utisak nezavisno od svih fakata kojima je prica zatrpana, a to je da se ovde ocigledno radi samo i iskljucivo o PR akciji za Lonchara (i uz njega Gasica).

 

To je istina koja svetli jasnim sjajem i motivise ljude da budu besni cak i posle ovoliko vremena (sto je za Srbiju kratkog pamcenja 1 presedan)

Link to comment

Može ta istina da nam svetli koliko hoće, ali ako je nemoguće dokazati - džabe. Psihopata će u pobijanju tih tvrdnji doseći nove, rekordne nizine mučeničke patetike.

Link to comment
jesam ubo? -_-

 

Jbg, možda nekima od vas to ne izgleda kao nešto dramatično i bitno u celoj stvari, ali meni kome je following the procedures posao je to itekako važno. Koji je zakonski osnov za HEMS, šta treba u Srbiji uraditi da bi se dobio helikopter za EMS u slučaju potrebe i ko taj EMS inače radi, su podnednako legitimna i važna pitanja.

 

Pogotovu u situaciji u kojoj, da su poštovane nekakve procedure, taj helikopter možda/verovatno ne bi ni poleteo.

Link to comment

pa meni je to važnije od recimo gašićeve sudbine, za koga me stoli bojko.

 

 

dajte 1-2 makar i polovna helija za kršteni medevac, uzmite kredit i zadužite zemlju za toliko i ustrojte civilnu zaštitu ili neko drugo telo da bude nadležno za to a ne mup koji leti danju i bez oblačnosti i vojska koja je u 1 padu izgubila 50% "medevac" flote.

Link to comment

Može ta istina da nam svetli koliko hoće, ali ako je nemoguće dokazati - džabe. Psihopata će u pobijanju tih tvrdnji doseći nove, rekordne nizine mučeničke patetike.

 

To jeste tacno i korisno je za ove gnjide pred npr. tuzilastvom. Ali kada je revolt gradjana u pitanju, dzaba mu patetika. Ovo je jako bolestan slucaj, mnogi moji prijatelji koji su potpuno neopravdano nezainteresovani za politiku su me iznenadili i oglasili se ovde/onde povodom ovoga.

 

Hocu reci, ovo je toliko gadno da mirise cak i tamo gde Vucic nikada nije bio tema. 

 

Nemam iluziju da ce ovaj slucaj oboriti Vucica ali da ga je razgolitio 10X gore od Feketica i Obrenovca, u to sam siguran.

Edited by Caligula
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...