Jump to content
IGNORED

Krimi serije koje nemaju svoj topić


Lrd

Recommended Posts

ovo je meni bas leglo - Unbelievable, na netflixu. Krimi detektivska serija koja majstorski prikazuje teške teme traume kao i policijske nekompetencije. Dobra gluma, napeta atmosfera i teška priča rađena po istinitom događaju.

 

  • +1 3
Link to comment

tekuće, na pikboksu, netfliks produkcija. od utorka su išle prve četiri epizode, za vikend će da budu reprizirane. preostale 4 sledeće nedelje

 

"The Stranger" sa srpskom, uovom slučaju, strankinja, sa bezbol kačketom. svi likovi su, ispostavlja se povezani, dešava se u bogataškom predgrađu. UK/engleska serija, naravno.

 

preporučujem

  • +1 1
Link to comment

nešto što ne razumem. i spojler i qvot su mi komentar ubacili u jednu liniju

Spoiler

Pokušao sam. stvarno jesam. Pokušao sam sa Safe-om; Pokušao sam sa The Voods; i stvarno sam pokušao sa svih 10 epizoda ovog sranja. Jedina spasonosna milost ovoga, kao što je bilo sa Safeom, bila je glumačka ekipa. Priča ne vodi nikuda i uvek je potrebna da stigne tamo. Zato moram da te pustim i da te nikada više ne vidim ili bilo šta pored tebe. Štaviše, moram da upozorim druge da ne prave iste greške koje sam napravio sa vama, u nadi da neće pasti, kao što sam ja, na privlačnost zanimljivog trejlera, koji prikazuje zaplet pristojnog izgleda sa barem jednim poznatim imenom u glumačkoj ekipi. Ta pristojna radnja će skoro nestati do kraja treće epizode da bi bila zamenjena beskrajnim tangencijalnim linijama zapleta koje padaju u ambis, koje nikada neće biti razrešene, bez obzira koliko banalne ili nepovezane sa originalnom pričom bile . Nemojte praviti grešku koju sam napravio što sam čekao do poslednje epizode da vidim da li mogu sve da povežu jer ne mogu i ne mogu i iskreno koga briga do tog trenutka. Ali Harlem Korben, neću ti dozvoliti da mi uništiš snove o pronalaženju sjajne britanske detektivske serije na Netfliksu. Samo neće biti tvoje. Ali označite me kao srećnog što je Netflik toliko u zabludi ponosan na njih da su na sličice ulepšali njegovo ime. Tako ih je lakše izbeći na taj način.

valjda će ovako da može

Edited by đorđe geprat
Link to comment

The Stranger je za sada skroz korektna.

Od Kobena su na Pickboxu prikazivali svasta. Skoro je bila The Five, o kidnapovanju deteta, isto vrlo gledljiva. 

Onda je bila neka u kojoj glumi Majkl C. Hol, e to je bas bili sranje i jos jedna Fool me Once, koja je do pola bila ok, a onda se prica raspala. Skoro u svakoj glumi Ricard Armitadz.

  • Hvala 1
Link to comment

gledam ovu strankinju i kažem ženi da me armitadž podseća na nešto, da sam ga negde gledao. i onda mi žena objasni:

- to je onaj što je u onoj seriji ono, agent.

- koja serija?

- ma znaš ona, špijuni, gde igra ona koju ja ne volim

- koja ona?

- ma ona plavuša, isto agent, špijuni

 

nekako dođosmo do "Spooks" i lukasa norta.

 

Link to comment
1 hour ago, đorđe geprat said:

gledam ovu strankinju i kažem ženi da me armitadž podseća na nešto, da sam ga negde gledao. i onda mi žena objasni:

- to je onaj što je u onoj seriji ono, agent.

- koja serija?

- ma znaš ona, špijuni, gde igra ona koju ja ne volim

- koja ona?

- ma ona plavuša, isto agent, špijuni

 

nekako dođosmo do "Spooks" i lukasa norta.

 

ja bih se smela zaklei da je možda mislila na Berlin station :D  https://www.imdb.com/title/tt5191110/ mrzelo me da čekam sve epizode strankinje pa sam je bindžovala pre neko veče. Kraj je potpuno neuverljiv ako me se pita :) al diskutujmo kad svi vidite kraj

Link to comment
6 hours ago, ljuttko said:

ja bih se smela zaklei da je možda mislila na Berlin station :D  https://www.imdb.com/title/tt5191110/ mrzelo me da čekam sve epizode strankinje pa sam je bindžovala pre neko veče. Kraj je potpuno neuverljiv ako me se pita :) al diskutujmo kad svi vidite kraj

mislilaje tačno na "spooks". ovo nismo gledali a vredelo bi.

što se strankinje tiče, kod mene je crv sumnje ušao s onim komentarom koji sam postavio. videću.

Edited by đorđe geprat
Link to comment
10 hours ago, ljuttko said:

ja bih se smela zaklei da je možda mislila na Berlin station :D  https://www.imdb.com/title/tt5191110/ mrzelo me da čekam sve epizode strankinje pa sam je bindžovala pre neko veče. Kraj je potpuno neuverljiv ako me se pita :) al diskutujmo kad svi vidite kraj

Ništa me ne čudi da su skarbudžili kraj. Većina serija po Kobenu je snimlljena u britanskoj produkciji, očigledno svaka nabrzaka, a pri tom i on sam šatancuje knjige kao na pokretnoj traci. Nema tu tolikog kvaliteta. 

 

Edited by Arkadija
Link to comment
On 7. 10. 2024. at 0:01, ljuttko said:

ja bih se smela zaklei da je možda mislila na Berlin station :D  https://www.imdb.com/title/tt5191110/ mrzelo me da čekam sve epizode strankinje pa sam je bindžovala pre neko veče. Kraj je potpuno neuverljiv ako me se pita :) al diskutujmo kad svi vidite kraj

sada sam odgledao ovu finalnu epizodu. jeste da je malo neuverljivo da policajka prelazi preko ubistva no, to je i neuobičajeno pa može da prođe kod mene meni je čist višak sve ovim klincima i klinkama, moglo je komotno bez toga. moglo je da prođe i bez ubistva restoratorke no onda kraj ne bi mogao da bude ovakav.

no, dane drvim skraćivanjem, znate za onu priču o firmi iznad ribarnice: "ovde se prodaje uvek sveža riba"?

 

sve u svemu, realna ocena je nešto oko 7

Edited by đorđe geprat
Link to comment

Pa to je velikodusna ocjena. Ja najboljim filmovima ostavljam 7, 8-9 samo za Nightcrawler, There will be blood, Blborde i sl

Link to comment
1 hour ago, đorđe geprat said:

sada sam odgledao ovu finalnu epizodu. jeste da je malo neuverljivo da policajka prelazi preko ubistva no, to je i neuobičajeno pa može da prođe kod mene meni je čist višak sve ovim klincima i klinkama, moglo je komotno bez toga. moglo je da prođe i bez ubistva restoratorke no onda kraj ne bi mogao da bude ovakav.

no, dane drvim skraćivanjem, znate za onu priču o firmi iznad ribarnice: "ovde se prodaje uvek sveža riba"?

 

sve u svemu, realna ocena je nešto oko 7

ma ima svašta nelogično. Nije mi što je prešla preko ubistva nego kako je prešla, to ič nije objašnjeno nego smandrljano  gde ispada da niko ni ne zna ni ne pita a što je ubijen glavni negativac niti zna da je on zapravo kriv za skoro sve.  tako da je od mene ocena 6 samo zbog  glavnog glumca  i jer sam slaba na engleske serije čak i kad su smandrljane :D

  • +1 1
Link to comment
7 hours ago, kipo said:

Pa to je velikodusna ocjena. Ja najboljim filmovima ostavljam 7, 8-9 samo za Nightcrawler, There will be blood, Blborde i sl

reče ljutka

Quote

jer sam slaba na engleske serije čak i kad su smandrljane :D

7 hours ago, ljuttko said:

ma ima svašta nelogično. Nije mi što je prešla preko ubistva nego kako je prešla, to ič nije objašnjeno nego smandrljano  gde ispada da niko ni ne zna ni ne pita a što je ubijen glavni negativac niti zna da je on zapravo kriv za skoro sve.  tako da je od mene ocena 6 samo zbog  glavnog glumca  i jer sam slaba na engleske serije čak i kad su smandrljane :D

imano kako napisah

Quote

znate za onu priču o firmi iznad ribarnice: "ovde se prodaje uvek sveža riba"?

kad bi secirali do kraja i sabrali serije ne bi ni bilo

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...