Jump to content
IGNORED

Fav YU Košarkaš


  

100 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ex-Yu treneri sa više od dva klupska uspeha u Evropi (Fajnal for/finale Kupa šampiona, osvajanje Kupa kupova, osvajanje Kupa Koraća):

Nikolić (A)

Novosel 

Maljković

Obradović

Skansi

Ivković

Vujošević

 

Ako se dodaju i medalje sa reprezentacijom, tu su još Žeravica, Tanjević i Pešić.

 

Koj moj Fajnal for stavljati tu. Imamo na spisku trenere koji su osvajali EL 3-4 puta, zasto spustati kriterijume? Samo da bi se na spisak ugurao Dule, sto dovoljno pokazuje koliko je po uspehu daleko od istih  :naughty:

Takodje trofeji sa seniorskim reprezentacijama bi morali da se racunaju, po meni.

Link to comment
  • Replies 401
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • stoka

    35

  • MayDay

    29

  • iDemo

    20

  • pbg12345

    19

Top Posters In This Topic

Koj moj Fajnal for stavljati tu. Imamo na spisku trenere koji su osvajali EL 3-4 puta, zasto spustati kriterijume? Samo da bi se na spisak ugurao Dule, sto dovoljno pokazuje koliko je po uspehu daleko od istih  :naughty:

Takodje trofeji sa seniorskim reprezentacijama bi morali da se racunaju, po meni.

 

 

nisam hteo ovo da napisem. dule od medjunarodnih trofeja ima titulu juniorskog prvaka evrope i kup radivoja koraca 

Link to comment

što se tiče trenera, mislim da je duda daleko ispred svih i pre i posle njega. imao je 38 godina kad je sa partizanom osvjio duplu krunu + kup koraća 1979. to mu je početak trenerske karijere...

Link to comment

+ mozda prof. Nikolić. Ja sam bio suviše mali da tog čoveka vidim i skapiram šta on radi, tako da ne mogu reći da sam upoznat sa njegovom karijerom, ali nisam nikada čuo da bilo koji iole renomirani trener ne priča o njemu u superlativima. 

Link to comment

nioklić je bitan zbog pokretanja košarke u SFRJ, praktično otac košarke kod nas. mada ne treba zanemariti ni godine u varezeu i SP78. ispod njegovog šinjela su izašli praktično svi naši vrhunski treneri, ali mi nekako više njegov doprinos zvuči "istorijski". svi oni kad su izašli ispod šinjela, morali su ipak da se sami dokažu na sceni, a tu je nekako duda prejebao sve ostale, bar za nijansu. profa nek bude van konkurencije.

Link to comment

Tačno sam znao da će grobari da privatuzuju topik sa njihovim balvanima.

 

Sledeći postovi na ovom topiku će biti o tome kako je Vule Avdalović svojevremeno bio u top 5 plejeva u Evropi.

 

Nastavite...

Edited by MiddleClass
Link to comment

Dule je blizi Muti nego ZO, Ivkovicu, Maljkovicu ili Nikolicu, ako se gleda ko je uspesniji.

Ako se gleda ko je omiljeniji, onda meh :fantom:

Овде је било већ несрећника који су указивали да је Вујошевић бољи од Жеравице па онда није ни чудо да се оправдано питају где је.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Tačno sam znao da će grobari da privatuzuju topik sa njihovim balvanima.

 

Sledeći postovi na ovom topiku će biti o tome kako je Vule Avdalović svojevremeno bio u top 5 plejeva u Evropi.

 

Nastavite...

 

Taman sam pomislio kako si se poslednje vreme uozbiljio i kako pises konstruktivnije nega ranije, a ti napises da je Kecman balvan i uporedis ga sa Vuletom :(

Link to comment

Jedan je Mikan, najcar jugoslovensko-srpske košarke. Neka neko napiše ili okači traktat, ja ću samo reći da sam imao čast da sudim utakmicu u kojoj je on bio učesnik, neviđeni laf i pojava. 

Link to comment

Овде је било већ несрећника који су указивали да је Вујошевић бољи од Жеравице па онда није ни чудо да се оправдано питају где је.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

zeravica nije trener vec dvadesetak godina

interesantno nema trenera czvezde.nije se jos rodio taj kriterijum koji bi ubacio zvezdinog trenera u grupu najboljih

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...