Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

SUPERHEROES - because we need them

Featured Replies

Po MCU? Marvel.

 

Po stripovima Hulk naravno.

  • Replies 941
  • Views 91k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Pokojni Ruxin
    Pokojni Ruxin

    the batman je za početak pravi film, što ga odmah stavlja u drugi koš u odnosu na marvelove luna-parkove (da parafraziram martija), koje ja lično i dalje rado gledam ali ne mogu se praviti da ne ispar

  • *edited by mod
    *edited by mod

    Odličan je Betmen. Jeste da nema Brus Vejna i da je pauza na pola potpuno nepotrebna ali se sve nadoknadi atmosferom i Gotamom. Čak je i negativac poprilično dobar. Definitivno je od svih Betmena ovaj

  • Ko ne gleda WandaVision... greši. Za sada je bolje od pola Marvel filmova.

Posted Images

On 28.5.2019. at 18:24, Host said:

Ajmo kanondzije, ko bi pobedio na ruke: Marvel vs. Hulk?

 

Bez spojlera.

 

Nije ni bitno jer......

 

 

 

..... na kraju će svi da se vole i ljube.

 

:D 

 

 

 

Mada, da je neka ozbiljna kinta u opkladi...navijao bih za Hulka.

Al' nikad se nisam kladio.

 

12 hours ago, Sammael said:

Po MCU? Marvel.

 

Po stripovima Hulk naravno.

 

+1

Po stripovima malo koji lik je mocniji od Hulka, ja znam samo za jednog sa telesnom formom, naravno cpt Marvel ni blizu. I verovatno ima onih nekih gluposti, kao vanvremenski svemirski oblak/entitet koji guta svetove za dorucak. Nikad nisam gotivio te vrste opasnosti koje nisu bar malo down-to-earth.

До такве расправе долази усљед доста просјечног филма о Марвелици и њене невелике улоге у Ендгејму. Ево како њихов сукоб изгледа у стрипу. Не траје дуго :D

 

 

ch1.jpg

ch2.jpg

Errm...WW je DCU.

lol, ok :D nemam pojma nista o geek raspravi, niti me preterano interesuje. Kezual sam strip citac, po pravilu volim graficke novele (uglavnom Betmena) koje imaju zaokruzenu pricu sa ogranicenim zapletom i brojem likova. Inace stripovi vrlo brzo umeju da odu u tri lepe, ko je dokon neka uzme bilo koji od masovnih serijala Marvela, poput Civil War, Dark Avengers, ili od DC Infinite Crysis, ne biste verovali koji broj i koliko glupih likova postoji u tim univerzumima. Ne biste verovali. Otprilike svaki drugi covek je superheroj, neki su nevidljivi a neki u stanju da hodaju na rukama umesto na nogama.

 

Glede Hulka, kao i svi ostali likovi, i on je prolazio kroz periode i razlicite interpretacije. Fora sa njim (sto je u filmovima vrlo brzo napusteno) je da mu je bes izvor energije i da je tehnicki neunistiv. Oce reci, ti ga opalis i ranis, to ga razljuti, op, on poraste i postane jaci. Ima serijal koji se zove World War Hulk gde se on vraca iz izgnanstva na Zemlju spreman svima da jbe sto majki, i to se zapravo i desi, dosta likova i zagine, pojavi se mali milion raznoraznih heroja, i sredi ga tek neki lik - Sentry - koji je sizofrenicar i boji se upotrebe svojih moci, a inace usisava energiju sunca ili tako nesto. Pizdarije.

 

p.s. Wonder Woman je DC, ne Marvel :)

Saće bigej da pita šta je to dc.

Jel stvarno napuštena ideja o hulku kao besu kog ne možeš da poraziš? To je onda kolosalna glupost.

I u čemu je razlika između stripa i grafičke novele?

18 minutes ago, goofs said:

Ima serijal koji se zove World War Hulk gde se on vraca iz izgnanstva na Zemlju spreman svima da jbe sto majki, i to se zapravo i desi, dosta likova i zagine, pojavi se mali milion raznoraznih heroja, i sredi ga tek neki lik - Sentry - koji je sizofrenicar i boji se upotrebe svojih moci, a inace usisava energiju sunca ili tako nesto. Pizdarije.

 

Подсјетио си ме с овим на један одличан стрип - Deadpool kills the Marvel Universe :D

3 minutes ago, ToniAdams said:

I u čemu je razlika između stripa i grafičke novele?

 

U sustini nije precizno jasna razlika, ali graficka novela je jedna zaokruzena prica dosta kompleksnijeg zapleta od obicnog stripa. Watchmen je recimo najbolji primer graficke novele, V for Vendeta takodje. Obicno dodje u jednoj knjizi, ponekad podeljeno u 2-3 dela zbogradi vise para.

 

Strip je ono, jedna epizoda sa xy likova. I tu ume da bude zaokruzena prica, ali je precesto strip izdanje deo nekog serijala koji izlazi godinama i onda se sve nekako izgubi u moru svog tog sarenila.

 

Otprilike - graficka novela=miniserija, strip=jedna epizoda jedne sezone serije koja traje 20 godina.

A ok.

Znači from hell grafička trojica iz jume strip :fantom:

@Host - ono što si zaboravio u analizi je da niko živi ne čita stripove o Marvelki i da je u kontekstu stripova potpuno nebitan lik koji Marvel pokušava konstantno da re-launchuje potpuno neuspešno.

 

U MCU je mogla da lagano nalupa Tanosa sama, samim tim bi mogla da nalupa i Hulka. I najdosadniji je lik od svih, a imala je potencijal da bude među najzanimljivijima.

Керол Данверс као Капетан Марвел је скроз нова ствар, из 2012. Оригинални Капетан је био Марвелов одговор на Супермена и умро је 1982. године, након чега је велики број ликова носио ту титулу. Керол је у међувремену била Мс Марвел, лик који није спадао у посебно битне или популарне.

Aubre, blagajne ne da lazu, nego im nos raste svakodnevno po par metara :) pogledaj remek dela Jurassic Worlda, bilo koji F&F film, Aquaman, hrpe para zaradili, kopljima ispod prosecnog Marvel filma. Da ne pricam da je vecina ljudi (myself included) Kapetanicu gledalo samo jer su znali da ce biti uvod u Endgame, a Marvel ga je, very conveinant, pustio u bioskope mesec i po pre toga.

 

Meni je njen film u donjem domu Marvel filmova, vrlo genericka origin prica, lici mi na Thor keca. Slazem se sa vecinom sto si rekao za omaz 90im, i Kerol Denvers kao lik im je kul, ali kapetan Marvel kao heroj sranje, totalni over-powered u svetu u kom su svim herojima moci prigusene. Bas su se zajebali sa tim, Endgameu ne smeta jer videces vec, ali za buduce filmove...cak i Supermen ima kripton, ova nema nista. I na to dodaj nejasnog negativca koji je na jedan korak od onog opsteg idem-da-unistim-svet-zbogradi-unistenja-sveta. Mlako mi je sve to, i vec vidjeno.

 

U svakom slucaju, idi gledaj Endgame, filmcina :) 

p.s. She-Hulk je rodjaka He-Hulka :D jos jedan u moru imbecilnih likova izmisljenih jer je nesto trebalo da se izda a ideja je ponestalo pa ajmo reciklaza.

O zaboga, idi gledaj Endgejm dok je još u bioskopima Hoste.

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.