Jump to content
IGNORED

SUPERHEROES - because we need them


Sludge Factory

Recommended Posts

Odgledao justice league, nisam zažalio. 

 

Pošto je dc mađija nije ni približno najgori film u univerzumu, sumnjam da je uopšte izvodljivo oteti tu titulu ss-u, ali krv ti jebem ne pamtim kad sam se ovako pošteno ismejao. Prvih sat vremena dok samo postavljaju stvari i ništa bitno se ne dešava je neuporedivo jača polovina doduše. Remek-delo lošeg pisanja, holy mother of god samo oni dijalozi, teško je naći jedno jedinu scenu bez očiglednog lol momenta. Posle kad uđe u malo klasičniju superherojštinu nije ni približno toliko zabavno i šarmantno, ali makar imamo po koji bizarno loš green screen i generalno jadan cgi za film ovog kalibra+naravno odsustvo supermenovih brkova. :sleep:

 

Dodatna opažanja: Momoa se ok zabavlja, mislim da postoji i negativac u filmu, kul je kako su ljudi ofrlje bacili svoju kutiju pokretanja zapleta u prvi jarak, random teroristi sa planom da vrate svet u dark age tako što će da se samoubiju i poteraju sa sobom 4 bloka su najveći carevi :heart:, behind the scenes dokumentarac o dc univerzumu će biti pizdarija jednog dana...

 

Nadam se da nisam bio mnogo grub jer je realno previše retardirano i bezopasno za istinski hejt. Stvarno sam završio gledanje sa osmehom na licu i u čudu, tako da +1 za filmsku magiju I guess! Ko god piše ova sranja dugo nam poživeo. 

Link to comment
On 2/13/2018 at 3:42 PM, Ruxin said:

Ko god piše ova sranja dugo nam poživeo. 

 

Joss Whedon. 

 

Doduse, ne mogu ga kriviti za ovo (svakako ne moze biti glavni krivac) jer je angazovan da napravi govno i napravio ga je. Ovo sto se desilo sa JL je neopisiva glupost (rekao bih filmska tragedija, ali necu da me optuze da preterujem :sleep: ) i najveci krivac je jebeni WB studio. Rukovodiocima zelim da zavrse na ulici kao beskucnici, nekon sto budu prinudjeni da svoje bonuse daju u humanitane svrhe, a jahte, avione, i hektare stanova prodaju za 100evra.  

Link to comment

Nije da imam ne znam kakvo poštovanje prema whedonu, ali koliko ja znam ovo nije ni približno njegov film. Preuzeo je valjda posle snyderove porodične tragedije, ali to je manje-više bila postprodukcija i nešto dodatnih scena koliko kapiram.

 

Inače znam kako se ti osećaš povodom snyderovih supermenova i moram priznati da ja definitivno ne prilazim JL-u sa te strane. Ali kapiram da je za vas osmoricu što ste zaista gotivili snyderova epska isisavanja životne energije ovaj zaokret u prolazi marvelu teško sranje. :sleep:

Što se mene tiče, ja i onako gledam DC jer me suicide squad skroz kupio svojim neverovatnim nivoom nekompentecije pa sad ne mogu da skrenem pogled sa trainwrecka. Tako da više prija kad je makar zabavno, šareno i ponosito trashy nego kad sebe shvata previše ozbiljno.

Link to comment

Sta su oni inace resili za dalje? Biju mrtvog konja novim filmovima (osim Wonder Woman koju moraju da izbace kao nastavak jer je jedina imala uspeha na blagajnama) ili zatvaraju radnju i rebootuju Batmana po 3. put?

Link to comment

Ja se iskreno nadam da su rešili da za dobar script i dobar film ipak treba vremena i da se brzanje ne isplati :lolol:

 

Sad sam bacio pogled na buduće projekte - james wan koji aquamana sasvim sigurno ume napraviti pristojan film (mada ja nisam neki fan), matt reeves koji radi batmana takođe, gareth evans koji se spominje za deathstroke je baš car...ako ostave ljude da rade posao na miru cenim da će to biti sasvim dovoljno.

 

 

Edited by Ruxin
Link to comment
1 hour ago, Ruxin said:

Nije da imam ne znam kakvo poštovanje prema whedonu, ali koliko ja znam ovo nije ni približno njegov film. Preuzeo je valjda posle snyderove porodične tragedije, ali to je manje-više bila postprodukcija i nešto dodatnih scena koliko kapiram.

 

 

Nazalost, nije bilo samo to. Od Snajderovog i Terriovog scenarija i filma ostalo je jako malo (osim nekih kadrova i premise prakticno nista; da ne pominjem da je prvobitni plan bio da JL bude dvodelni film, sto je nakon BvS skresano sa idejom da za pocetak JL bude samo jedan film). CGI je los izmedju ostalog zbog toga. Najjace je sto su se resili Snajdera ali nisu hteli da pomere datum premijere jer bi prebacivanjem filma sa novembra 2017. na neki datum u 2018. znacilo da bi nekoliko onih glavnih sefova/CEO, kako se to vec zove u WB izgubilo bonuse za 2017. 

 

Svasta je trebalo biti u filmu cega nema, Darkseid, likovi su promenjeni, Steppenwolf upropascen, itd. da ne gnjavim. Ugl. lisili su me (nas) zavrsetka koji sam cekao. 

 

Jbg, ja volim kad se shvataju ozbiljno, posebno sto vec postoji filmski univerzum koji se ne shvata ozbiljno. Naravno, zna se sta se misli pod "ozbiljnim" kad su ove stvari u pitanju. 

 

 

54 minutes ago, Ruxin said:

Sad sam bacio pogled na buduće projekte - james wan koji aquamana sasvim sigurno ume napraviti pristojan film (mada ja nisam neki fan), matt reeves koji radi batmana takođe, gareth evans koji se spominje za deathstroke je baš car...ako ostave ljude da rade posao na miru cenim da će to biti sasvim dovoljno.

 

 

Aquaman za sada deluje da ce biti onakav kakvim ga Wan hoce. I svidja mi se kako su ga zamislili sa Momoom u ulozi i nadam se da ce biti kul. Reevsov Batman nece biti Aflek, tako da je to prakticno nova verzija, da ne kazem reboot, ma kako ga oni zvali. DC planira neku vrstu elseworlds linije filmova (koja dakle nece bit vezana za glavni tok i gde ce filmovi bit nezavisni, kao sto je to i u elseworlds stripovima slucaj), tako da ce on mozda upasti tu. 

 

Krenuli su sa snimanjem Shazama. Plus ovo sto si ti naveo. Da puste ljude da rade i da im budu podrska, a ne da se odmah odustaje cim film ispadne kontroverzan. Ali jure se pare, odmah, sad, milijarde i tu nema mesta gradjenju bilo cega. 

Edited by Sludge Factory
Link to comment
  • 1 month later...
14 hours ago, goofs said:

Gleda neko ĐĐ?

 

U pocetku jako slabo i dosadno, kao neka porodicna drama. Zena i ja se zezali da This is us vapi za nekim pateticnim recenicama iz JJ. Opet milion konverzacija koji ne vode nikuda i opstih mesta. Onda u 6-7 epizodi kao i uvek veleobrt gde se ispostavi ko ce biti "negativac" do kraja pa ti tamo pred kraj sezone bude ok. Slabije od Punishera bolje od Defenders-a. Mnogo slabije od prve sezone JJ, mnogo bolje od Iron Fist-a. 

Link to comment
14 hours ago, goofs said:

Gleda neko ĐĐ?

 

A ĐĐ je  Đesika Đouns ili Đerđevil :D !?

 

Inače, ne slažem se sa postom iznad. Meni je DD lično odlična serija i prva i druga sezona. Prva ipak malo bolja od druge. Ta njegova vigilante aktivnost nije nosilac radnje, nego su se ipak bacili na izgradnju likova, priča OK, gluma odlična. Onofrio je apsolutno razbio kao villain.

Link to comment
20 hours ago, Jean-Luc Picard said:

 

A ĐĐ je  Đesika Đouns ili Đerđevil :D !?

 

Inače, ne slažem se sa postom iznad. Meni je DD lično odlična serija i prva i druga sezona. Prva ipak malo bolja od druge. Ta njegova vigilante aktivnost nije nosilac radnje, nego su se ipak bacili na izgradnju likova, priča OK, gluma odlična. Onofrio je apsolutno razbio kao villain.

 

Đons, da, Nebojša ostaje DD :)

 

Znaci opet sporo u nedogled. Meni je to uzasno smetalo u prvoj sezoni, ali je negativac bio odlican pa je celokupni utisak ipak dosta dobar. A sad ne mogu da se nakanim da gledam, ne mogu da gledam seriju gde se nista ne desava po par epizoda, fml. Defendersi su mi bili razocaranje pa mi je malo splasnuo entuzijazam.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...