Jump to content
IGNORED

SUPERHEROES - because we need them


Sludge Factory

Recommended Posts

On 19.12.2021. at 0:00, goofs said:

Au Spajdermene :ziga: trk u bioskope, ne citajte nista, ne otvarajte internete, ne gledajte trejlere

 

  Hide contents

Film je jedno dzinovsko uskrsnje jaje i radi taaaakooo dooobrooo. Fckin Marvel ume da zamesi pitu ako mu pokazes sta zelis da jedes, a mislim da im je Sony pokazao i pripremio teren sa "Spider-Man: Into the Spider-Verse".

Odakle krenuti, tri Spajdermena, lol, zajebancija na onaj meme, na background price, bro-momenti, ono kad Jamie Foxx kaze da je mislio da je ovaj crnac (Miles Morales), onaj momenat kad Garfield-Spiderman spasi MJ onako kako je izgubio Gwen, i kad mu Tobey govori da je "amazing" posto je iz filma "Amazing Spider-Man", oni komentari da se ovaj borio sa crnim-sluzavim vanzemaljcem, a ovaj sa Rusom u masini nosoroga ( :lol: )...

 

Dobili smo i novu "uncle Ben" scenu, Tom Holand je bio odlican, Alfred Molina i James Woods sjajni, ovaj Electro sije onog Electra za sedam kopalja.

 

Daredevil!!! Matt Murdock upada u MCU, prejebno dobro, ne znam koje filmove sve imaju u najavi i gde bi mogli da ga uglave, ali se nadam skorom pojavljivanju.

 

Post-credits scena, Venom i DANI ROJAS :ziga: 

 

Generalno ne volim te multiverse zajebancije i ne svidja mi se kuda Marvel vodi pricu za, pretpostavljam, novog Tanosa i nove Avengerse, ali ovaj film je bombona, s tim da me zivo zanima kako ce da legne kod publike koja nije gledala starije filmove.

 

 

Гледао у биоскопу прошле седмице, одличан је био :ziga:

Link to comment
  • 4 weeks later...

Peacemaker finale :smiley_hail:

 

Da ne ponavljam hvalospeve, najbolja superherojska serija ikada, usudio bih se reci bolja i od "The Boys", cistih 10/10, a uz to i svi ovi sa ove liste moraju da skinu sebi po poen, glupi Marvel.

 

Najavljena je i druga sezona, James Gun ce je i pisati i rezirati, hold your breaths. Nadam se da ce da snime novu spicu po istom fazonu, jedva cekam.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
3 hours ago, goofs said:

Peacemaker finale :smiley_hail:

 

Da ne ponavljam hvalospeve, najbolja superherojska serija ikada, usudio bih se reci bolja i od "The Boys", cistih 10/10, a uz to i svi ovi sa ove liste moraju da skinu sebi po poen, glupi Marvel.

 

Najavljena je i druga sezona, James Gun ce je i pisati i rezirati, hold your breaths. Nadam se da ce da snime novu spicu po istom fazonu, jedva cekam.

 

Nije mi bolja od prve sezone Boysa, ali close, close second :) Cena bog

Link to comment

A moguce da sam ja "recency biased" :) fazon sa Boysima (kao i onaj Invincible, pa i Umbrela Academy) je sto to nisu mainstream stripovi, oni da bi uopste dosli u razmatranje za ekranizaciju moraju da imaju jako dobru pricu i interesantan scenario.

 

S druge strane, ovo su Marvel i DC, bilo sta da izbace nosice neku tezinu, pa imaju prostora da budu lenji i nekreativni. Tek nakon odgledanog Peacemakera kapiram koliko su one Marvel serije hrpa propustenih sansi i sablonskih realizacija.

 

I jos jedan veliki plus za Guna po meni ide na racun gender/race varijariteta, ubacili su lez lika na tako prirodan nacin, bez usiljenosti, cak i sa par nekih posalica. Pa i ova dvojica su valjda biseksualni ili sta vec, nejasno je i odlicno je sto je nejasno jer nije bitno. To je ono sto volim da vidim.

 

Link to comment
  • 3 weeks later...

the batman je za početak pravi film, što ga odmah stavlja u drugi koš u odnosu na marvelove luna-parkove (da parafraziram martija), koje ja lično i dalje rado gledam ali ne mogu se praviti da ne ispare iz mozga posle 3 dana i da imaju ne znam kakvu vrednost.

 

e sad, i joker je pravi film ali je pravi krš film. the batman srećom nije, već je vrlo dobar pravi film. kompletan casting je odličan, mešavina finchera i batmana u gothamu u kojem uvek pada kiša i nikad ne sviće dan je ko poručena za mene, sam gotham je prikazan najbolje ikad, atmosferu mož nožem rezati. za moj ukus je sve ovo baš bombona, i rado ću ispratiti buduće reevesove uratke u ovom univerzumu (spominju se i filmovi i serije). ali je pola ekipe sa kojom sam gledao fino ishejtovalo, pa ono, možda i nije za svakog, šta znam...

Edited by Pokojni Ruxin
  • +1 4
Link to comment

a peacemaker je naravno super, šarmantan i vrlo tight kao sve što gunn radi.

 

ali za moje pare su i the boys i invincible ostavili jači utisak u prvoj sezoni.

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment

Odličan je Betmen. Jeste da nema Brus Vejna i da je pauza na pola potpuno nepotrebna ali se sve nadoknadi atmosferom i Gotamom. Čak je i negativac poprilično dobar. Definitivno je od svih Betmena ovaj najutemeljeniji u stvarnosti i prikazuje više tu detektivsku stranu Betmena.

  • +1 3
Link to comment
10 hours ago, Pokojni Ruxin said:

the batman je za početak pravi film, što ga odmah stavlja u drugi koš u odnosu na marvelove luna-parkove (da parafraziram martija), koje ja lično i dalje rado gledam ali ne mogu se praviti da ne ispare iz mozga posle 3 dana i da imaju ne znam kakvu vrednost.

 

e sad, i joker je pravi film ali je pravi krš film. the batman srećom nije, već je vrlo dobar pravi film. kompletan casting je odličan, mešavina finchera i batmana u gothamu u kojem uvek pada kiša i nikad ne sviće dan je ko poručena za mene, sam gotham je prikazan najbolje ikad, atmosferu mož nožem rezati. za moj ukus je sve ovo baš bombona, i rado ću ispratiti buduće reevesove uratke u ovom univerzumu (spominju se i filmovi i serije). ali je pola ekipe sa kojom sam gledao fino ishejtovalo, pa ono, možda i nije za svakog, šta znam...

 

Kako bi ocijenio film, Lješnjak™, Howe, Brendan ili Pep?

Link to comment
7 hours ago, ArleKino said:

 

Kako bi ocijenio film, Lješnjak™, Howe, Brendan ili Pep?

 

brendan od pep, ali ovih mojih par redova vredi više od bilo kakve reduktivne ocene :fantom:

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment
  • 1 month later...
On 30.4.2022. at 16:18, DrIlic said:

Za one koji su pratili Arrowverse: The CW otkazao Batwoman i Legends of Tomorrow. Obe serije imaju nedorecen kraj.

 

Kakvi džukci. :isuse:

 

Da nema kakve šanse da LoT bude zamotan u Flashu?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...