Jump to content
IGNORED

Srbija u kvalifikacijama za EP 2016


kud u maglu Simoviću

Plasman reprezentacije Srbije u grupi I  

65 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ne vjerujem u teorije zavjere. Tko je mogao predvidjeti kako ce se stvari razvijati.

Da su igraci Albanije htjeli prekid radi nereda imali su manje ekscentricne nacine da ga isprovociraju.

Scenarij o srpskim tajnim sluzbama koje prave false flag attack da bi sabotirale odnose zemalja i EU politiku Srbije je puno zanimljiviji i neke stvari se bolje uklapaju u njega. Samo nisam siguran da je ovo mijesto za raspravu o tome.

 

Dozivljaj vecine je da je to djelo albanskih navijaca. Mozda bas zato sto su igraci Albanije reagirali kako su reagirali. Vidimo da i UEFA gleda na to na ovaj nacin kada je FSA optuzen za unosenje tog transparenta. Oni koju su se najvise upecali na drona su srpski huligani i Albanski igraci. Srpski huligani ne odgovaraju za svoje postupke. Mislim da su i danas ponosni na svoja djela. Cijenu placa FSS.

 

 

Prema mojim izvorima sa Kosova, u pripremu  i organizaciju operacije je zapravo bio umesan FS Kosova. Licno je Fadilj Vokri nekoliko puta prosle nedelje putovao u Skopje da se sretne sa ekipom iz navijacke grupe TIfozat. Posto je Fadilj dugo ziveo u Beogradu i igrao za Partizan, dobro je poznavao stadion JNA i topologiju terena oko njega pa je nacrtao akcioni plan. Posto on ima fotografsku memoriju, predlozio je da se za lansirnu rampu uzme krov crkve posto je znao da je djakon te crkve poreklom sa Kosova iz Lipljana i dalje govori srpski sa jakim kosovskim akcentom. Sa njim je proveo mnoge dane u setnji oko stadiona u raspravama da li je Kosovo Srpsko ili albansko. Fadilj je licno rukovodio audicijom za dron efendiju gde su se posle nekoliko eliminacionih krugova iskristalisala dva kandidata, a pobedio je momak koji perfektno govori srpski tako da je mogao bez problema da se probije kroz kordone policije. On je to popodne usao u portu crkve i lazno se predstavio kao Jakov iz Obilica tako da ga je djakon bez problema pustio da zapali svece za postradale u pogromu 2004. i da neko vreme provede u porti u secanju na postradale. Djakon je posle nekog vremena otisao a dron efendija se popeo na krov crkve, izvadio svoju vuspra i ostalo ste videti. Fadilj je bio sve vreme u vezi sa Dzakom i jos par igraca koji su poreklom sa Kosova, tako da ih je pred pocetak utakmice obavestio da se u 41. minutu okupe na centru i cekaju spustanje zastave na teren i isplanirao da se valjanjem po terenu i odugovlacenjem izvodjenja kornera unese dodatna tenzija medju uzarenu rulju na tribinama. Unuk nekadasnje legende Partizana Fahrudina Jusufija ostavio je po Vokrijevom nagovoru plasticnu stolicu na tacno obelezenom mestu koju je redar iskoristio onako kako ste videli da bi pala ljaga na Srbe. Ostalo je istorija.

Link to comment
  • Replies 3.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • yolo

    135

  • Muwan

    126

  • MiddleClass

    125

  • katamaran

    80

Top Posters In This Topic

Posted Images

Twister, je li iko u Albaniji (politicari, sportisti ili neko drugi) osudio zastavu i poruku na njoj? Vidim da ni Albanski ambasador nije osudio poruku na zastavi.

 

 

Mnogo njih. Sada live gledam jednu emisiju i polovina gostiju su na pocetku osudili mapu velike albanije. Njih vise brine izjave Dacica i Vucica...

Link to comment

pa koliko znam, ovde se ti koji bi crnu zastavu sa lobanjom nazvali svojom banuju. i ne vidim tu nista nenormalno.

dakle, imas ti neku zastavu?

To za crnu zastavu vidi s deklariranim pristalicama JVuO, pa pokušaj opet. 

A za moju zastavu nije red da te opet tjeram u kurac. Šta je tebi koji kurac do moje zastave. Pitam li ja tebe tvoju. Zaboli me. 

 

jel ovo sad nacionalističko trolovanje? voleo bih da čujem, ako su Dark i Otto voljni da objasne. nisam sarkastičan, najozbiljnije me zanima da shvatim tu perspektivu.

Pa evo, tu sam, samo ne znam šta bih objašnjavao. O javnosti Albanije ne znam ništa, imam nekih ignorantskih predrasuda, ali nema smisla da ih iznosim. 

Link to comment

Mnogo njih. Sada live gledam jednu emisiju i polovina gostiju su na pocetku osudili mapu velike albanije. Njih vise brine izjave Dacica i Vucica...

Ne moraju da se brinu uopste.

Link to comment

Може један мали резиме супротне стране у овој дискусији?

 

- Малкин је тај који злонамерно увлачи Грке у причу (а не Албанци који су део њихове територије ставили на мапу)

- Велика Албанија је проблем и за Косово јер га присваја (а не за Србију чији је Косово саставни део)

- Да нисмо дирали дрон све би било ОК (а не да га Албанци нису дофурали на стадион)

- Албански играчи, иначе грађани Србије, су били преплашени (а нису провоцирали физичким нападом на Митровића јер га нису песничили него су граџански достојанствено само отели "своју" мапу)

- Криви смо ми Срби јер смо насилници (зна се да рата никада не би било да се једна страна, по могућности српска, одмах преда)

 

Јесам нешто пропустио?

Link to comment

Pa evo, tu sam, samo ne znam šta bih objašnjavao. O javnosti Albanije ne znam ništa, imam nekih ignorantskih predrasuda, ali nema smisla da ih iznosim. 

pa potpisao si DarkAttractorov post kao objašnjavanje, zato sam pomislio da bi mogao da vladaš sposobnošću detektovanja nacionalističkog trolovanja. te zato pitam da li i ovo borrisovo pitanje spada u nacionalističko trolovanje.

Edited by malkin
Link to comment

Може један мали резиме супротне стране у овој дискусији?

 

- Малкин је тај који злонамерно увлачи Грке у причу (а не Албанци који су део њихове територије ставили на мапу)

- Велика Албанија је проблем и за Косово јер га присваја (а не за Србију чији је Косово саставни део)

- Да нисмо дирали дрон све би било ОК (а не да га Албанци нису дофурали на стадион)

- Албански играчи, иначе грађани Србије, су били преплашени (а нису провоцирали физичким нападом на Митровића јер га нису песничили него су граџански достојанствено само отели "своју" мапу)

- Криви смо ми Срби јер смо насилници (зна се да рата никада не би било да се једна страна, по могућности српска, одмах преда)

 

Јесам нешто пропустио?

 

 

Jesi! Ipak je najjaca izjava albanskog igraca da je jurisao na zastavu da je srpski igraci ne bi spalili na sred terena! :Hail::lol:

Link to comment

Mnogo njih. Sada live gledam jednu emisiju i polovina gostiju su na pocetku osudili mapu velike albanije. Njih vise brine izjave Dacica i Vucica...

1.Koji to mnogi?

Berišina unuka na fb, ali posle morala da skloni tu "izjavu" zbog pretnji.

Koji još?

2.Koje izjave?

Šta su ta dvojica izjavila i unela nemir...?

Link to comment

Може један мали резиме супротне стране у овој дискусији?

 

- Малкин је тај који злонамерно увлачи Грке у причу (а не Албанци који су део њихове територије ставили на мапу)

- Велика Албанија је проблем и за Косово јер га присваја (а не за Србију чији је Косово саставни део)

- Да нисмо дирали дрон све би било ОК (а не да га Албанци нису дофурали на стадион)

- Албански играчи, иначе грађани Србије, су били преплашени (а нису провоцирали физичким нападом на Митровића јер га нису песничили него су граџански достојанствено само отели "своју" мапу)

- Криви смо ми Срби јер смо насилници (зна се да рата никада не би било да се једна страна, по могућности српска, одмах преда)

 

Јесам нешто пропустио?

 

Nisi. Have that banana now. 

Link to comment

Nije. I ne zelim da je. To ti kazem od sveg srca. 

 

Ali veruj mi, u tom trenutku, nakon ubi/zakolja siptara i zvizhduka, baklji, kamenja, sviranja nacionalisticih marsova, mozda bi i bila. 

 

 

Hvala na odgovoru!

Link to comment

Ni meni se ne svidjaju reakcije srpskih politicara. Zapravo dosta toga nije jasno.

Nije jasno zasto su optuzili brata albanskog premijera da je upravljao dronom ako nemaju dokaz. Valjda su morali imati nesto da ga u startu optuze. Nije mogao pojesti daljinski u VIP lozi.

Onda ona prica Vucica da je 3 sata ranije znao da se nesto sprema i upozoravao.

Pa komentari jednog laznog doktora o tome koji su narodi i drzave zreli, a koji nisu.

Albanski ambasador u Beogradu za sada je najrazumniji.

Edited by reginald
Link to comment

pa potpisao si DarkAttractorov post kao objašnjavanje, zato sam pomislio da bi mogao da vladaš sposobnošću detektovanja nacionalističkog trolovanja. te zato pitam da li i ovo borrisovo pitanje spada u nacionalističko trolovanje.

Pa ne, ti si se našao pogođen, jer je referirano na tvoj post u ne najpoželjnjijem kontextu, ali daleko od toga da je to najbitnija stvar koju je Darkatraktor napisao, što ti je uostalom i rekao. 

Bit njegovog objašnjavanja je u spuštanju na zemlju, u odklonu od konfliktnih pozicija u kojima navodno da moramo biti ušančeni. Ne moramo. U cijeloj su stvari imaginarne i realne srpske i albanske pozicije zapravo jezivo jadne. Izrazi na licima igrača, albanskih, utripovanih da su na bojnom polju opkoljeni neprijateljem u njegovom prijestolnome gradu, pa srpskih, očajnih zbog kidnapiranja same existencijalne substancije po kojoj uopće jesu to što jesu, su najbolje pokazale svu bijedu šanaca i vječnih mobilizacija gdje je sportsko polje na dobrom putu da nestane s mape. Ono bitno u Darktraktorovom postu je elegantni izlazak is šanca, odbijanje navodno nužnog i prirodnog svrstavanja među "nas" spram "njih". Rječju sloboda i mentalna nezavisnost. Naravno da to nije očigledan izbor i da se do toga mora izdignuti. Zato Darker zaslužuje poštovanje. 

Link to comment

Може један мали резиме супротне стране у овој дискусији?

 

- Малкин је тај који злонамерно увлачи Грке у причу (а не Албанци који су део њихове територије ставили на мапу)

- Велика Албанија је проблем и за Косово јер га присваја (а не за Србију чији је Косово саставни део)

- Да нисмо дирали дрон све би било ОК (а не да га Албанци нису дофурали на стадион)

- Албански играчи, иначе грађани Србије, су били преплашени (а нису провоцирали физичким нападом на Митровића јер га нису песничили него су граџански достојанствено само отели "своју" мапу)

- Криви смо ми Срби јер смо насилници (зна се да рата никада не би било да се једна страна, по могућности српска, одмах преда)

 

Јесам нешто пропустио?

 

propustio si da ne trošiš vreme na gluposti

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...