Jump to content
IGNORED

Srbija u kvalifikacijama za EP 2016


kud u maglu Simoviću

Plasman reprezentacije Srbije u grupi I  

65 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Samo da primetim da je nasa polucija za 15 minuta saznala ko je taj lik koji je vikao vucicu pederu a da ne mogu jos sa 100% sigurnoscu da utvrde ko je organizovao/pustio u pogon onog drona koji je uzrok svemu ovome.

 

pa to im lako jer je iz bivše stranke pa ga odma prepoznali

Link to comment
  • Replies 3.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • yolo

    135

  • Muwan

    126

  • MiddleClass

    125

  • katamaran

    80

Top Posters In This Topic

Posted Images

Samo da primetim da je nasa polucija za 15 minuta saznala ko je taj lik koji je vikao vucicu pederu a da ne mogu jos sa 100% sigurnoscu da utvrde ko je organizovao/pustio u pogon onog drona koji je uzrok svemu ovome.

 

Bivsi partijski drugovi. Normalno je da ga odmah nadju

Link to comment

Koji oni?

 

Oni koji vec decenijama lazu i prave smicalice (ali tebe ne mogu da prevare), od hrane u kantinama, price sa prugom, do ovih sada dronova. Sta "oni" imaju zajednicko?

Link to comment

Oni koji vec decenijama lazu i prave smicalice (ali tebe ne mogu da prevare), od hrane u kantinama, price sa prugom, do ovih sada dronova. Sta "oni" imaju zajednicko?

 

Pomesao si bar tri stvari kako bi stvorio utisak da govorim o Albancima, imaj bar muda da to otvoreno i kazes.

 

Evo, ja cu tebi da kazem da si smrdljivi lazov i da ocekujem da zbog ovog podmetanja budes banovan na minimum mesec dana.

Link to comment

Pomesao si bar tri stvari kako bi stvorio utisak da govorim o Albancima, imaj bar muda da to otvoreno i kazes.

 

Evo, ja cu tebi da kazem da si smrdljivi lazov i da ocekujem da zbog ovog podmetanja budes banovan na minimum mesec dana.

 

Dobro, ajde mi objasni na koga si mislio kad si napisao "to su ti isti "malji deca"", pa ako pokazes da nisi mislio na Albance, banovacu se sam.

Link to comment

 

 

Branislav Dimitrijević 15/10/2014 | printer_famfamfam.gif

Visok rizik
 

AFP.png

 

U filmu “Druga utakmica” rumunskog reditelja Kornelija Porumboja možemo da pogledamo musavi VHS snimak svih 90 minuta bukureštanskog derbija između Dinama i Steaue iz decembra 1988. Dok gledamo celu utakmicu, u off-u reditelj razgovara sa svojim ocem, inače fudbalskim sudijom koji je tada vodio ovaj „meč visokog rizika“. Dok je Dinamo važio za vojni klub, Steaua je bila tim podržavan od strane Sekuritatee, te je utakmica razotkrivala sve dublji raskol između dve bezbednosne strukture uoči samog kolapsa Čaušeskuovog režima. Snimak utakmice nam pokazuje i metod kojim je rumunska televizija izbegavala da prikaže i najmanji incident između fudbalera na terenu: kad god bi došlo i do najmanjeg koškanja, kamera bi prešla na neutralne prizore (zgrade i drveće u okolini, delove tribina sa mirnim gledaocima) ili bi se potpuno odzumirala u total čitavog stadiona.

Sličnu strategiju primenio je i RTS kada su krenule „uznemirujuće scene na terenu“ tokom utakmice Srbija-Albanija: reditelj prenosa se opredelio za džon-fordovski total dok se komentator upinjao da objasni kako se zapravo ništa posebno nije dogodilo i kako nijednom Albancu nije ni dlaka sa glave zafalila.

 

Peščanik.net, 15.10.2014.

 

 

Kad o sportu i sportskim prenosima krenu da serendaju oni koji ga očigledno ne prate. Da prate znali bi da je preporuka fife i uefe da se izbegavaju krupni kadrovi nemilih scena.

Edited by Renegade
Link to comment

3:0 За нас.

 

Како видим ти не читаш ни енглески ни српски. Али зато одлично претпостављаш. Албанци су одбили предлог подржан од функционера УЕФА да се меч заврши. У томе се слажу оба извора. То што је теби тешко да замислиш је збиља твој проблем. 

 

Тачно тако. 

 

Ti bi izgleda da se svadjas. U zdravlje. :)

Link to comment

Dobro, ajde mi objasni na koga si mislio kad si napisao "to su ti isti "malji deca"", pa ako pokazes da nisi mislio na Albance, banovacu se sam.

Све али да Харпера оптужиш да је шовиниста не иде. Није ти Лујо друштво.

Link to comment

Све али да Харпера оптужиш да је шовиниста не иде. Није ти Лујо друштво.

 

Ne znam da li je sovinista, to nisam ni napisao, znam na sta mu lici tih par komentara koje sam kritikovao.

Link to comment

Dobro, ajde mi objasni na koga si mislio kad si napisao "to su ti isti "malji deca"", pa ako pokazes da nisi mislio na Albance, banovacu se sam.

 

Mozes da se banujes odmah jer je savrseno jasno u startu na koga sam mislio. Znas, i Albanci imaju svoje Dveri, radikale, Nase i 1389., mogao si da ih vidis i sinoc kako plesu po ulicama albanskih, kosovskih i makedonskih gradova jer su promovisali veliku Albaniju u "srcu neprijateljske teritorije". To sto ti iz neznanja dozivljavas Albance kao homogenu masu koja isto politicki misli pa se na osnovu toga odredjujes i prema njima i prema onome sto se pise o nekim delovima albanske politike, to je, vidis, samo tvoj problem. Moj problem je kad zbog svog neznanja meni ucitavas stvari koje nisam ni napisao ni pomislio i taj problem pokusavam da resim time sto sam agresivan prema tvom laganju. 

Link to comment

Nije mi bila namera da uvredim bilo koga

 

Ok.

 

Nije bila namera samo da se izazove prekid, već i da se pritom isprovocira i ponizi protivnik. I to je bila sasvim dozirana provokacija - nije se radilo ni o albanskoj zastavi ili zastavi Kosova, što bi se makar i nategnuto moglo protumačiti kao nekakav neutralan čin, a s druge strane se recimo nije veličao OVK jer bi to ipak bilo i suviše kontroverzno. U svakom slučaju, cilj je bio da se izazovu nemiri koji bi doveli do prekida utakmice. I mislim da je sasvim jasno da su namere bile takve, bez obzira da li je počinalac bio lone gunman ili se radilo o nekakvoj široj zaveri.

 

Kad tako kazes zvuci kao da se organizator nista nije pitao. Albanci su eto hteli da nas isprovociraju, da ulete na teren huligani koji nisu smeli ni da budu na stadionu na kome nije ni trebalo da se igra utakmica kada se videlo da ce doci 30+K ljudi, redari koji su u stvari isto neke kvazinavijacke psihopate i bacaju baklje cije unosenje kada nekom domacem klubu preti suspenzija itekako moze da se kontrolise. 

 

Jeste, to je bila provokacija, presedan, i da, koriscenje drona inspirisace druge sa mozda pogubnijim posledicama, zadavace problema Uefi, organizatorima utakmica, dovesti do promena pravila, ali ulazak na teren navijaca sa ciljem da povrede gostujuce igrace takodje je presedan. Kada se poslednji put desilo nesto ovako na nasoj medjunarodnoj kvalifikacionoj utakmici? Ta "dozirana provokacija" je mogla da se zavrsi uklanjanjem drona i transparenta, kartonima za igrace koji su krenuli na Mitrovica i recimo dva gola u mrezi Albanaca.

 

99% stvari su juce zavisile iskljucivo od FSSa/policije/zandarmerije/bezbednosnih agencija koji su svoj posao obavili veoma lose, namerno ili slucajno. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...