Jump to content
IGNORED

Twin Peaks nova sezona, vreme je za hajp


Lrd

Recommended Posts

Uz sve nedostatke koje serija ima, fenomenalno je kako je meta- u odnosu na danasnju televiziju, cak i vise nego sto je to bio stari Twin Peaks.

 

Rekao bih da je to zbog nedostataka :D

 

LInch rasteze medijum do pucanja u svakom smislu - nikada vidjen ritam i takva gomila uvezanih bizarnosti. Linch vazda bezi od ikakve mogucnosti da se njegov rad svrsta u 1zanr i ovo je jos jedan dokaz za to. Povuklo me da (ipak) odgledam prvu sezonu, stigao do pete epizode, i posle toliko godina nije pregazena. Ali da, ovo je revolucionarnije.

Link to comment

Meni je i poslednja epizoda (uglavnom) jasna*. Posle sam ponovo odgledao Mulholland Dr (pošto su neki uporedili 18. epizodu sa M.Dr) i... Twin Peaks još ispada i jasniji.

 

*

 

Klasični SF - izmena jednog događaja iz prošlosti menja celu budućnost. Što je i sam Mr C rekao u 17. epizodi, "past determines the future", i "some things will change".

 

 

A Phillip Jeffries se žali na to da mu je u čajniku klizavo. :D To je već Alice in Wonderland.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...